reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Swieta, Swieta, Swieta: BOZE NARODZENIE I WIELKANOC

klavell

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Lipiec 2007
Postów
2 609
Miasto
Niemcy
Pierwsze Swieta spedzac bede sama w swoim domciu z mezem i Hanifka, chce by byly wyjatkowe, jedyne, niepowtarzalne. Problem w tym ze nie wiem jak sie do tego zabrac. A ze do swiat juz niedaleko zakladam nowy watek gdzie mozemy wymieniac sie przepisami swiatecznymi, pomyslami na prezenty i ozdoby swiateczne. Najwiekszy problem stanowic bedzie u mnie menu. Po pierwsze nie potrafie przyzadzac swiatecznych potraw, a po drugie nie wiem czy wszystkie produkty u siebie dostane...
 
reklama
Tak wiec tez zaczynam. Proste przepisy na pierniczki swiateczne. Proste i szybkie bo wiadomo przed swietami czasu na wszystko starczyc musi

GWIAZDKI CYNAMONOWO MIODOWE
na 50 ciasteczek potrzebujemy
400g mąki pszennej
150g masła
3 żółtka
4 łyżki płynnego miodu
2 łyżeczki cynamonu
1 łyżeczkę proszku do pieczenia
cukier waniliowy

mąkę mieszamy z proszkiem do pieczenia, dodajemy masło i żółtka, wlewamy miód cukier waniliowy i cynamon
ciasto wkładamt do lodówki na ok. 30 min.
rozwałkowywujemy i wykrawamy swoje ulubione wzory np. gwaiazdeczki
oczko.gif

pieczemy ok 15 min w piekarniku w tem 180 stopni

IMBIROWE CHOINKI
na 40 ciasteczek
250g mąki
125g margaryny
100g cukru
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 jajko
1 łyżka imbiru w proszku
1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej
starta skórka z połowy cytryny cukier waniliowy
mąke i imbir przesiewamy, mieszamy z cukrem, cukrem waniliowym oraz przyprawami
dodajemy margaryne i dokładnie wszystko siekamy , kiedy mamy już małe kawałeczki margaryny obsypane dokładnie mąką wbijamy jajko i ugniatamy ciasto
wkładamy je na 20 min. do lodówki
po wycięciu kształtów pieczemy ok. 20 min. w tem 180 st

CZEKOLADOWE KOMETY
na 50 ciasteczek potrzebujemy
250g mąki
200g masła
250g cukru pudru
4 żółtka
łyżka śmietany 18%
cukier waniliowy
3 łużki kakao

makę mieszamy z pokrojonym, schłodzonym masłem, dodajemy cukier puder, cukier waniliowy, żółtka i śmietanę, zagniatamy i wsypujemy kakao
wkladamy do lodówki na ok 20. min.
pieczemy 20 min. w 180 st.

Widzicie jakie to latwe? A w domku naprawde będzie ślicznie pachniało...pamietajcie ze jeśli chcecie takie pierniczki zawiesic na choince to przed włozeniem do piekarnika zróbcie słomką dziurkę
oczko.gif


PARĘ SŁÓW O OZDOBIE PIERNICZKÓW
najprostszy lukier możemy przyrządzic same ucierając cukier puder (szklankę) z sokiem z cytryny (2 łyżki ) oraz wodą (1,5 łyżki )
lub ucierając białka z cukrem pudrem ( na jedno białko 14 dag. cukru)
lukier mozemy zabarwić dodajac do niego kilka kropel sooku
 
zajawka_mak_aniol.jpg
Makaronowy aniołek, który jest bohaterem poniższego kursu to nie tylko sympatyczna ozdoba choinkowa, ale także doskonały drobiazg- podarunek z okazji świąt dla bliskich.

1. Do wykonania makaronowego aniołka potrzebne nam będą następujące rzeczy:
- suchy makaron: grubsze rurki, kokardki
- kulki ze sprasowanej waty, albo styropianowe, ewentualnie drewniane
- akrylowe farby : perłowa, biała, złota
- pędzel - kasza perłowa, może być manna
- sznurek papierowy
- flamaster lub długopis piszący na złoto
- pistolet na klej gorący
- ozdobny sznurek może być w złotym kolorze
- klej szybkoschnący

2. Łączymy za pomocą rozgrzanego kleju z pistoletu makaron rurkę z kulka. Musimy robić to bardzo szybko i sprawnie, ponieważ klej szybko stygnie.
3. Tu efekt przyklejenia.
4. Teraz połowę kulki czyli głowy aniołka smarujemy klejem szybkoschnącym i maczamy go w kaszy (oczywiście po stronie posmarowanej klejem). Tak powstaną włosy aniołka.

5. Następnie przyklejamy to powstałego tułowia aniołka makaron kokardkę czyli skrzydełka. Klej nakładamy na makaron kokardkę i mocno przyciskamy do tułowia.
7. Teraz powinniśmy pomalować całość. Ja maluję wszystko farbą akrylową w kolorze perłowym, zostawiając białą twarz. Po wyschnięciu malujemy farbą akrylową złotą skrzydełka – czyli makaron kokardkę. Jeżeli nie chcemy dalej wykonywać szczegółów pracy, tylko zostawić tak jak jest, to możemy całość pomalować na złoty kolor bądź inny, przykleić sznureczek (sposób przyklejania sznureczka jest w dalszej części kursu) i na tym zakończyć pracę.
8. W czasie kiedy aniołek schnie możemy przygotować rączki dla aniołka. Tniemy sznurek papierowy na małe kawałki i na końcu wiążemy supełek
9. Końce przygotowanych sznureczków smarujemy klejem szybkoschnącym i doklejamy do tułowia.

10. Sznureczek – rączki możemy pomalować farba perłowa i białą, albo pozostawić nie pomalowane.
11. Teraz długopisem piszącym na złoty kolor, rysujemy buzię aniołka czyli usta i oczy.

12. Przygotowujemy ozdobny sznureczek – zawieszkę. Tniemy sznurek na kawałki i na końcu wiążemy supełek.
13. Teraz czas na przyklejenie ozdobnego sznureczka. Gorący klej z pistoletu umieszczamy z tylu aniołka w zagłębieniu makaronu kokardki i szybkim ruchem wciskamy w niego supełek ozdobnego sznureczka. Odkładamy aż zastygnie.


14.jpg
Bardzo mi sie podoba i chyba takie ozdoby porobie

 
i teraz czekam na wasze pomysly i propozycje co u was znajduje sie na wigilijnym stole????

Moja mama zawsze podawal
- zupa fasolow i barszcz
- kartofle z maselkiem
- karp pieczony i filety dla nas
- kapusta z grzybami
- uszka do barszzcu
- moczka
- kompot z suszonych owocow
- golabki z kasza
 
I jeszecze pomysl na prezent dla meza chce by to bylo cos wyjatkowego, orginalnego, by zapamietal na dlugo i gdzies na forum znalazlam cytuje
"a moj mąż dostanie nietypowy prezent w tym roku na mikołaja albo na święta... bony własnoręcznie przeze mnie wykonane... np na seks bez względu na wszystko, ból głowy itd... albo bon na słodkie całuski, albo na masaż plecków, albo na smyranie, albo na pizze, albo na dzień bez bielizny... niekoniecznie z każdego dostanei po jednym bonie, niektóre może kilka... będzie miał to wszystko ładnie zapakowane, wrzucę do ładnego pudełeczka, na tych bonach prócz tego co za nie dostanie, jeszcze pięknie je ozdobię, moze niektóre moim zdjęciem... i myślę, że mąż z pomysłu będzie zachwycony, z prezentu"
co o tym myslicie??? jak sie nie myle to ktoras z was chyba cos podobnego mezowi podarowala i co sprawdzilo sie byl zadowolony???
 
Klavell - mnie się wątek bardzo podoba. Ja sama nie będę robiła kolacji wigilijnej, co najwyzej ze dwie - trzy potrawy na rodzinna kolację. Ale też chciałabym aby Staś miał takie świąteczne wspomnienia. Mam fajną płytę z kolędami, to mu będę puszczać już od Mikołaja. A co tam, ja też uwielbiam ten przedświąteczny czas oczekiwania.

Co do przepisów, to narazie nic mi nie przychodzi do głowy, oprócz pomysłu na wonny stroik do domu. Jak będzie bliżej świąt to go zrobię i każdy etap sfotografuję. W każdym razie potrzebnych kilka gałązek iglaka, jakaś ozdoba świąteczna, pomarańcza w którą się wkłuwa goździki i świeczka najlepiej zapachowa, np. cynamonowa. Pachnie esencją świąt.
 
Jak się zrobiło świątecznie, od jutra w telewizji będą nas zasypywać świątecznymi reklamami.
Uwielbiam te święta. Carioca juz pachnie mi cynamonem.

Klavell
wątek super.
 
Klavell - mi też ten wątek się podoba:-)no i w te święta ja też będę robila kolację wigilijną sama(pierwszy raz ):tak:
U nas obowiązkowo muszą być
- pierogi z kapustą i grzybami a także z ziemniakami
-karp
-ryba po grecku
-barszczyk z uszkami
-śledziki
-moczka
-makówki
a z tym pomyslem na prezent dla męża tojuż se wyobrażam radość mojego D:tak:najbardziej to chyba cieszyl by się z bonu na sex:sorry2::-D
 
U nas robi się jeszcze rybę po grecku, makaron z makiem i skórkami z pomarańczy (uwielbiam:-):tak:), paszteciki z kapustą i grzybami (do barszczu), grzyby zasmażane z cebulką. Jak sobie przypomnę co jeszcze to napiszę.
 
reklama
Do góry