reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Święta- tradycje, zwyczaje, potrawy, prezenty

ramari

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Listopad 2009
Postów
1 523
Miasto
dolnośląskie
W związku ze zbliżającymi się Świętami założyłam nowy wątek. Chciałabym, żebyśmy dzieliły się naszymi zwyczajami, ulubionymi świątecznymi potrawami oraz pomysłami na prezenty. Wątek jest otwarty i może dotyczyć również innych Świąt :-)
 
reklama
Temat cudowny, ja już tak bardzo czekam na święta...
Niesetety nie mam jeszcze ani jednego prezentu bo ciągle jestem chora i siedzę w domku ale kilka rzeczy planuję kupić. Dla taty płyta Stinga i najnowsza książka Mana - jest ich wielkim fanem. Dla mamy prenumerata gazetki wróżbiarskiej - jej wielka pasja. Dla bratanicy składamy się na mały domek do zabawy do ogrodu. Dla siostrzenicy nowa komórka, dla siostrzeńca zestaw nowych gier planszowych - potem gramy całą rodzinka. Dla brata i bratowej jeszcze nie mam pomysłu.

Marzę o zawieszeniu moich świecących gwiazdek na oknie ale jeszcze ich nie umyłam od wewnątrz i nei wiem czy mogę. Był jakiś problem z podnoszeniem rąk - to poważne jest czy mozna na to czasem machnąć ręką i je umyć? Problem w tym, że mieszkam w kamienicy i mam naprawdę wielkie i bardzo wysokie okna...
 
no w takim temacie to i ja nie powstrzymam się od komentarza- to bedą moje pierwsze święta po przeprowadzce do Kołobrzegu. prezenty robimy tylko synkowi a potrawy??hmmmm:-)Moje ulubione to oczywiście pierogi z kapustą i grzybami, paszteciki, pyszny wigilijny barszczyk i blok czekoladowy, którego tradycję robienia na święta zapoczątkowałam ja- jakoś na wspomnienia smaków z dzieciństwa mnie wzięło parę lat temu, blok wszystkim bardzo smakował i tak już zostało:-)A moje dziecko jak wcina..:-)
 
Ja z potraw kocham zupę rybną!!! To nasze ukochane danie, które jest tylko raz w roku. Babcia robi taką inną niż gdzie indziej jadłam. To taki rybny bulionik gotowany na głowach karpii ze śmietaną podawany z tłuczonymi ziemniaczkami. Poza tym kocham barszczyk z uszkami i karpia samego w sobie. A naszym popisowym daniem jest tutti-frutti podawane na deser. Na dole jest biszkopt wymieszany z owocami z kompotu (ew. jakieś mrożone), z tego robi się taki kopiec i zalewa gęstym budyniem a na to wszystko bita śmietana. Jest wspaniałe!!!
 
Traschka ja nie mam jeszcze żadnego prezentu. Nawet nie wiem co kupić...
Oj gwiazdki też mam i też będę wieszać. Pięknie jak się świecą wieczorem.
Ja w ciąży myłam okna, sprzątałam, robiłam praktycznie wszystko co przed ciążą, nawet chodziłam po górach i nic mi nie było. Tym razem też nie zamierzam się oszcędzać. Już zaliczyłam 3 wyjazdyu w górki :-)
My jeszcze będziemy jeszcze ubierać przód domku w lampki i naszą małą choinkę przed domkiem.

Ja też uwielbiam zupę rybną. Jesteś pierwszą osobą, która zna tą zupę. Wszyscy robią wiielkie oczy jak mówię o tej zupie :szok:
 
Ostatnia edycja:
Och jak ci zazdroszczę przybierania domku ramari, ja skonczę na gwiazdkach na oknie:) I w tym roku chyba nie zaszaleję z drobiazgami do domu, nawet obrusu nie mam na święta. W tym roku zbieramy pieniążki na inne cele:)
 
no u nas w tym roku też bieda na święta bedzie- po przeprowadzce jesteśmy całkiem spłukani, do tego pracuje tylko mój mąż- musieliśmy wynająć mieszkanie w nowym mieśćie..słowem finansowa klapa, ale jesteśmy przeszczęśliwi, że tak się sprawy potoczyły i jesteśmy tu gdzie jesteśmy...przez 1.5 roku nie mogłam zajść w drugą ciążę, a po przeprowadzce w nowy klimat samo zaskoczyło:-)
 
reklama
Traschka, my właśnie wczoraj zawiesiliśmy w oknach świecące gwiazdki (mamy te z ikei, Ty też?)Pięknie wyglądają!:) Ususzyłam jeszcze grapefruity i zwieszę gdzieś i to koniec dekoracji świątecznych- i tak całe święta, aż do sylwestra spędzimy u rodziców:)))
Wampirzyco, blok czekoladowy? Brzmi ciekawie, może wrzucisz przepis do kulinarnego??
 
Do góry