reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Święta- tradycje, zwyczaje, potrawy, prezenty

reklama
Gwiazdki z ikei super! Ale my mamy te na baterie, chyba jeszcze dokupimy ze dwa komplety:) Nam jeden komplet baterii na całą zimę wystarczył w zeszłym roku a nie raz zostawialiśmy zapalone na noc:))
Wampirzyca- dzięki
traschka, Twój deser też wypróbuję.
 
ja w przyszłym tygodniu bede ozdabiać domek :) i choikę ubiorę - póki co taką małą :)_

nie mogę doczekać się też wigili :) u mojej rodzinki zawsze są:
- czosnek z solą i chlebem
- miód z chlebem <---to tak na początek ponoć ma przynosić zdrowie i szczęście :)
- gołąbki z kaszą i grzybami
- ryba po grecku
- pierogi ruskie
- pierogi z kapustą i grzybami
- zupa jagodzionka - czyli jagódki z kisielem w formie ciepłej zupki :) pycha...
- dużo różnych ciast
- barszcz z uszkami grzybowymi lub pasztecikami do wyboru


a u teściowej wcześniej mamy obiad wigilijny i tam zawsze jemy:
- jakies ryby - których nie tykam,wolę rybki cioci
- żurek z ziemniakami - obleci :)
- pierogi ruskie i z kapustą - takie se o :) ciocia znacznie lepsze robi :p

i to wszystko co u nich :)
 
Ironia ciekawe, zupełnie inne rzeczy niż u mnie:) Widzę, że kuchnia teściowej ci nie siadła, hehe, ja też wolę kuchnię mojej mamy. Te smaki z dziecinstwa...

U mnie sa:
-zupa rybna z ziemniakami
-barszcz z uszkami
-grzybowa
-kompot z suszek
-karp po żydowsku - mniam mniam mniam, najlepsza ryba na świecie
-karp w galarecie
-karp smażony
-rybki w occie
-pełno sałatek
-kapusta z fasolą
-tutti frutti
-ciasta

To chyba tyle... :)
 
u mnie:
barszcz z uszkami
później ziemniaki, karp smażony, kapusta z fasolą
pierogi z grzybami
karp w galarecie
gołąbki z kaszą gryczaną i sosem grzybowym
kompot z suszu
sałatki- tradycyjna i jakaś inna
śledzie
sos grzybowy babci- najlepszy, jemy go do wszystkiego (karpia i pierogów w szczególności)
ciasta (zawsze sernik i piernik i reszta- co rok inne)
pierniczki
tyle pamiętam:))
 
U nas na wigilijnym stole znajdzie się:
-moczka
-zupa rybna na wywarze z głów
-barszcz z uszkami
-kapusta z grzybami
-ziemniaki z cebulką i masłem
-karp, łosoś i pstrągi
-śledzie w śmietanie
-makówki
-sernik
-kompot

Od poniedziałku mężuś zaczyna myć okna, więc mam nowe firanki i zacznę ozdabiać domek. Choinkę zawsze mamy ogromną i z własnego ogrodu. Jutro do kwiaciarni zanoszę gałązki żeby mi zrobili wieniec na drzwi...przed domem też stroimy lampkami ale to już należy do męża.
 
U mnie są takie potrawy:
-zupa grzybowa
-karp smażony
-makiełki
-ryba po grecku
-ryba w occie
-pierogi z grzybami
-kompot z suszu
-śledzie w śmietanie
-i wiele ciast

Ja właśnie sprzątam domek przy kolędach:)
 
reklama
o jeny dziewczyny aż mi ślinka cieknie :) a ja mam jeszcze prośbę, bo ktoś tu wsześniej robił choineczki makaronowe (może coś jeszcze innego?) i ja nie mogę tego znaleźć, więc pouśmiechałabym się o podanie instrukcji raz jeszcze w tym wątku :) może ktoś inny ma też jakieś domowe pomysły na dekoracje? uwielbiam takie rzeczy... u moich rodziców na choince zawsze wieszamy ozdoby, które robiliśmy jako dzieciaki 20 lat temu i jest to najpiękniejsza choinka na świecie!!!
 
Do góry