reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

a ja caly czas mam te jasnobrazowe uplawy, moja siostra mowi, ze na tydzien przed porodem zaczely jej sie takie same, tez jasnobrazowe. dzis na noc wzielam ostatnia globulke, ktora zalecil mi gin, ale wszystko jest caly czas tak samo. tyle ze dzis juz cale popoludnie lezalam, bo strasznie mi sie brzuch napinal, az bolalo, i mam takie uczucie jak by dzidzius zszedl mi jeszcze nizej, nawet czasem boli. a wy jak, macie jakies skurcze przepowiadajace? ja poki co po tym lezeniu spac teraz nie moge...
a propos, ostraszka cos sie nie odzywa, moze to u niej juz???
 
reklama
no ostraszka miala sie najdalej dzis po 18 zglosic do szpitala wiec nawet jesli jeszcze nie jest po to juz wkrotce napewno bedzie :) trzymam kciuki!
mnie dzis w nocy zaczely sie takie rozowawe uplawy i znowu z woda ale skurczy zadnych, czasem tylko uczucie bolu przedokresowego i tyle :( na dzis termin wiec moze cos wydarzy sie w tym tygodniu. Ale - tak jak pisze Eve81 - nie znasz dnia ani godziny! Juz spotkalam sie z bardzo wieloma wypowiedziami ze nic nie zaopwiadalo a tu nagle sie zaczelo. I na podstawie wlasnego doswiadczenia, ktore jeszcze jest co prawda niewielkie, moge powiedziec jedno - nie ma co sie porownywac z innymi bo kazda z nas jest ina i przechodzi to wszytsko inaczej. Ja tez wczesniej sluchalam/czytalam co dzialo sie u innych i doszukiwalam sie tych obajwow u siebie...i chociaz znjadywalam podobne symptomy to wciaz jestem w dwupaku :(
kisia - na dwoje babka wrozyla - to moze byc z tych globulek a moze masz to co ja teraz (tyle ze moje uplawy sa bardziej rozowo-czerwone ale czytalam ze brazowe to tez norma), poczekaj jeszcze dzien az organizm wyplucze globulke i zobaczymy wtedy jak to bedzie wygladac...
mnie juz od 2 dni boli brzuch i sie bardzo spina wiec ledwie sie tocze do lazienki, a w szpitalu we czwartek powiedziala polozna ze dzidzia jest juz bardzo nisko ale wciaz trzeba czekac na skurcze i ze nie wie kiedy to nastapi :(
 
Też bym chciała być już bliżej terminu, a tu jeszcze 3 tyg:( Mam już skróconą szyjkę i otwarty kanał rodny, ale biore fenoterol do końca maja i pewnie wcześniej nic z tego nie będzie. Dobrze dla córci, ale ja dziś ogólnie mam dzień marudzenia i bardzo bym chciała żeby ten termin był bliżej
 
Kisia i ellie - Wy to już niedługo. Mi brzuch zaczął się spinać regularnie na 4-5 dni przed porodem, a siostra mi mówiła, że jej na jakiś tydzień przed :-) Powodzonka :-) Rodzicie same z czy z mężami??
 
czesc laleczki :-):-):-)
no ja tak własnie wczoraj myslałam o ostraszce- mam nadzieje ze juz jest z dzidzia- chociaz wszystko na to wskazuje.
Ellie ja mam 4 tygodnie do porodu a juz bym chciala- na prawde coraz czesciej sie zastanawiam o jakims przyspieszaniu wiem ze to głupio brzmi chociaz na mnie nic nie dziala- sprzatanie, mycie okien seksik masakra widocznie nie chce wyjsc!!!!
jak tam kisia sie dzisiaj czujesz??? ja tez mam tak z tym brzuchem ze mi sie czesto napina i diabelnie boli własnie jak gdyby skurcze jakies no ale nie wiem czy to te przepowiadajace- mam tak od dawna -gin kazal mi brac no spe na to...
candy4k ja mam miekka szyjke lekko skrucona i nic zero rozwarcia, czopu wypatruje z kazdym pojsciem do łazienki ochhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
dzieki EVE za słowo otuchy:-):-):-):-)
 
Eve - ja z moim M, mam nadzieje ze on to wytrzyma bo poki co to nawet nie moze na obrazki w ksiazce patrzec hehe ale zgrywa bohatera i chce nawet pepowine przeciac ;) mam nadzieje ze masz racje i w ciagu kilku dni bede juz po...tyle ze to moje spinanie brzucha to poki co takie nieregularne :( czesto czuje bole jak przed okresem i mam ta krwawa wydzielinke i tyle....
anula - ja powiem szczerze ze do terminu, czyli dzis, nie robilam zadnych sztuczek z przyspieszaniem, no moze oprocz seksiku od czasu do czasu ;), mysle ze tak naprawde to nie pomaga (szczegolnie ze nie jest potwierdzone medycznie) tylko dzidzia wychodzi kiedy uzna za stosowne....moze czasem poprostu to zbieg okolicznosci....ale teraz sama zaczynam sie zastanawiac nad pilka..jako ze do terminu juz dobilam wlasciwie...
 
Ellie no własnie zauwazyłam ze dzisiaj urodzi sie Twoja dzidzia- no kto wie moze- do polnocy jeszcze czas. zycze Ci tego:-):-):-) a co do tego przyspieszania to tez mi sie tak wydaje, ze to zbieg okolicznosci- tak jak pisza np o herbatce z lisci malin pije od 32 tc ( bo od tego niby mozna) i nic. bo ponoc nie tylko dziala przyspieszajaco ale tez porod niby łatwiejszy bo na elastycznosc szyjki niby wplywa. nie wierze ale lubie ziolka:-)w sumie mozesz sprobowac z ta piłka tylko to meczace na pewno- ja sie mecze jak mam z łózka zlezc a juz nie mowioe o jakis pilkach czy cos tam heheheh u mnie odpada heheh
EVE ja rodze z mezem-chyba hehehh bo on mdleje nawet przy skaleczonym palcu- no ale da rade mysle chłopiec hehhh:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Ellie, mnie się wydaje, że Ty naprawdę już niedługo :-)
Myślę też, że Twój M da radę, bo w rzeczywistości to nie będzie miał czasu się zastanawiać co widzi :-) Mój mąż bardzo mi pomógł przy porodzie, nie wyobrażam sobie by miało go nie być.
Co do piłki to była to dla mnie najwygodniejsza pozycja podczas porodu, jednak z przyczyn zrozumiałych nie mogłam na niej zostac do końca :-)
Co do przyspieszaczy, to również uważam, że to nie działa, a jedynie tłumaczyć to można zbiegiem okoliczności. Ja w sumie dzień przed porodem zrobiłam sobie dłuzszy niż zawsze spacer z psem, poszłam do sąsiadki na 2-gie pietro (urodziła 2 tyg wczesniej ode mnie ale też po terminie i to 10 dni), a wieczorkiem wzięłam cieplejszą kąpiel, no i poszło. Więc może jednak coś w tym jest. Na trzecie S nie miałam ochoty, więc nie wiem jak się to ma :-)
 
Dziewczyny, a tą herbatke z liści malin to można pić jak sie bierze fenoterol ? Bo jak niby nie działa jako "przyspieszacz" a tylko wpływa na elastyczność szyjki to bym sobie zaczęła ją popijać. Póżno bo późno, ale jeśli nie na szyjke to chociaż na psychike by mi zadziałała. Bo przygotowań z mojej strony nie ma żadnych, ani do szkoły rodzenia nie chodziłam, nie ćwiczyłam mięśni kegla.. no kompletnie nic nie robiłam. Ide na żywioł. :)
 
reklama
Dziewczyny, a tą herbatke z liści malin to można pić jak sie bierze fenoterol ? Bo jak niby nie działa jako "przyspieszacz" a tylko wpływa na elastyczność szyjki to bym sobie zaczęła ją popijać. Póżno bo późno, ale jeśli nie na szyjke to chociaż na psychike by mi zadziałała. Bo przygotowań z mojej strony nie ma żadnych, ani do szkoły rodzenia nie chodziłam, nie ćwiczyłam mięśni kegla.. no kompletnie nic nie robiłam. Ide na żywioł. :)
wiesz ja tak za zbytnio nie wiem.... poczytaj sobie w necie o tym jak dziala ta herbatka. zaraz moze znajde to co ja czytałam. a z tym czy mozesz pić przy fenoterolu to moze lepiej zadzwon do połoznej albo gina i zapytaj....
o jest na wet na BB taki temat o to link https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/herbata-z-lisci-malin-6200/
to jest tez ciekawe http://umamy.homestead.com/porod.html
i jeszcze cos takiego: Liście maliny są bogate w witaminy i minerały, szczególnie w naturalne i łatwo przyswajalne chelaty żelazowe. Wzmacniają i odżywiają mięśniówkę macicy. Wzmagają też produkcję mleka i przywracają równowagę po porodzie. Napar z liści maliny można popijać przez całe dziewięć miesięcy.
ja tam ja pije, tez bardziej psychicznie do tego podchodze:-)))))
 
Ostatnia edycja:
Do góry