reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

cześć dziewczyny ja jestem w 30 tygodniu ciąży czuje sie dobrze niedawno byłam u lekarza wszystko jest w porządku tylko niepokoi mnie jedno strasznie dużo białego gęstego sluzu ze mnie wylatuje już od dawna ale to takiego że normalnie nici wiszą ze mnie , może jestem głupia ale niepowiedziałam o tym swojemu lekarzowi bardzo proszę o odpowiedź co to może byc , synek tez mnie zaczyna kopać tak jak by chciał wyjśc bardzo prosze o odpowiedź
 
reklama
hej ja też nie chodziłam do szkoły rodzenia, wydaje mi się że najważniejsze to słuchać położnej. polecam też zobaczyć wcześniej salę porodową (jeżeli jest taka możliwość podczas np dni otwartych), zapoznać się z przebiegiem porodu, procedurą przyjęcia, dokumentami które musisz mieć przy sobie i generalnie dowiedzieć się jak najwięcej - będziesz czuła sie pewniej. polecam też poczytać co nieco o karmieniu piersią i laktacji. wbrew pozorom nie było to takie proste. trzymam kciuki
 
cześć dziewczyny ja jestem w 30 tygodniu ciąży czuje sie dobrze niedawno byłam u lekarza wszystko jest w porządku tylko niepokoi mnie jedno strasznie dużo białego gęstego sluzu ze mnie wylatuje już od dawna ale to takiego że normalnie nici wiszą ze mnie , może jestem głupia ale niepowiedziałam o tym swojemu lekarzowi bardzo proszę o odpowiedź co to może byc , synek tez mnie zaczyna kopać tak jak by chciał wyjśc bardzo prosze o odpowiedź
MariWi, może to czop śluzowy...? Lepiej zadzwoń do lekarza i upewnij się. Trzymam kciuki aby wszystko było ok.
 
MariWi, może to czop śluzowy...? Lepiej zadzwoń do lekarza i upewnij się. Trzymam kciuki aby wszystko było ok.
ja miałam podobnie i to nie był czop. póki jest biały lub przezroczysty nie ma strachu, obserwuj jak zrobi się żółty grudkowaty lub zielonkawy to może być grzybica, ale to też częsta przypadłość w ciąży. szybko wykrytą można szybko wyleczyć i nie jest zagrożeniem dla dziecka ani dla Ciebie.ale jak masz jakiekolwiek wątpliwości to zapytaj lekarza dla niego to przecież nie pierwszyzna ;)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny :):):) jestyem tu pierwszy raz... mam nadzieje ze ktos mi pomoze.

Jestem w ciazy po raz pierwszy... obecnie jestem w 34tc. Dzisiaj mialam dziwny skurcz w dole brzucha ale juz sie nie powturzyl, oprocz tego biegam do WC co 15 min... boli mnie spojenie lonowe.... czy to oznacze ze porod tuz tuz????

dodam jeszcze ze w 29 tc. bylam w szpitalu gdyz mialam podejrzenia saczenia sie wod plodowych...ale naszczescie tak nie bylo i bylo wszystko ok... Licze na szybkie odpowiedzi bo strasznie sie denerwuje....z gory dziekuje
 
Hej dziewczyny :):):) jestyem tu pierwszy raz... mam nadzieje ze ktos mi pomoze.

Jestem w ciazy po raz pierwszy... obecnie jestem w 34tc. Dzisiaj mialam dziwny skurcz w dole brzucha ale juz sie nie powturzyl, oprocz tego biegam do WC co 15 min... boli mnie spojenie lonowe.... czy to oznacze ze porod tuz tuz????

dodam jeszcze ze w 29 tc. bylam w szpitalu gdyz mialam podejrzenia saczenia sie wod plodowych...ale naszczescie tak nie bylo i bylo wszystko ok... Licze na szybkie odpowiedzi bo strasznie sie denerwuje....z gory dziekuje

Witaj martabdg, może po prostu maleństwo ułożyło się główką w dół i stąd te bóle i nacisk na pęcherz....ja tak miałam. Najlepiej zadzwoń do lekarza.
 
Ja skurcze przepowiadające miałam już od dwóch miesięcy przed porodem. Położna poradziła mi, że te właściwe skurcze rozpoznam przede wszystkim po tym, że będą bardzo bolesne, ale też miałam wziąć tabletkę buscopanu i jeśli po takim rozkurczowym przejdą to znaczy, że to przepowiadające, a jak nie, to zaczynam rodzić :) I faktycznie tak było :) Pojechałam ze skurczami, które miałam co 2-3 minuty i naprawdę mnie już bolały, a na ktg okazało się, że to sam począteczek porodu dopiero :)
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny powiedzcie mi ile może schodzic czop śluzowy i od którego tygodnia możne rodzić bo cos mi sie obiło o uszy że już 3 tygodnie przed terminem mozna rodzic proszę o odpowiedź
 
MariWi, czop śluzowy może odejść nawet dwa tyg przed porodem. Mi część odeszła już w 35, ale do końca pozbyłam się go na porodówce przy skurczach co 10 min. wtedy też zaczęłam krwawić. rodzić można od 36 tc, bo dzidzi ma w pełni rozwinięty układ oddechowy, ale lepiej żeby w brzuszku siedziała do końca. dlaczego pytasz?
 
reklama
MariWi luthiew28 ma rację, z tym, że mogą to być dwa tygodnie lub kilka godzin przed porodem, zależy jakiego typu jest ten czop - jeśli podbarwiony krwią, to raczej do porodu niedaleko. A skończony 37tydz jest już bezpieczny dla dziecka, ale wiadomo - im dłużej u mamy, tym lepiej.
 
Do góry