reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

@Lilka455 może być hemoroid pochwy, też chyba tak daleko. nie ma sposobów pewnych obawiam sie. Pokaż lekarzowi i zapytaj co o tym myśli. Generalnie pomaga zmiana diety na wysokobłonnikową, maście z heparyną i picie dużych ilości wody.
O ile wiem hemoroidy nie są przeszkodą w porodzie sn, żylaki w okolicach pochwy mogą być ale trzeba to skonsultować z lekarzem.
 
reklama
Po drugim masażu szyjki wczoraj (takim porządnym) dostałam mocniejszych choć nie regularnych skurczy i śluz mi się taki kawa z mlekiem zrobił. męczyło mnie całe popołudnie i całą noc aż nie zjadłam śniadania. a jak przestało męczyć to wreszcie ta ciemna część czopa zaczęła odchodzić. Jestem happy! Przynajmniej wiem że skurcze coś robią jednak. Na 13tego mam wywołanie. (14.10 termin ale to przez nadciśnienie) ale nie sądze żeby się młoda wybrała do tego czasu :)
 
Powodzenia i 3mamy kciuki. My mamy termin na 16 ktg, mocz, usg zobaczymy co powiedzą... Jestem ciekawa ile mały waży w 35tc 2875 teraz już pewnie ładnie ponad 3kg
 
Szanowne Panie.
Jestem studentką V roku Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na kierunku Dietetyka.
W mojej pracy postanowiłam zająć się oceną sposobu żywienia i stanu wiedzy żywieniowej kobiet w ciąży. W związku z tym zwracam się z prośba o wypełnienie poniższej ankiety.
Ankieta jest w pełni anonimowa, a zebrane w niej informacje posłużą mi jedynie do napisania pracy magisterskiej.
Dziękuję
https://www.webankieta.pl/ankieta/256260/ocena-sposobu-zywienia-i-stanu-wiedzy-zywieniowej-kobiet-ciezarnych.html
 
Teraz tak trochę z innej beczki, jest osobny wątek ale tam nie wiele się dowiedziałam tutaj jesteście bardziej aktywne.
Mianowicie macie problem z hemoroidami, mi wyszedł jeden ale nie taki typowy jak w odbycie tylko między pochwa, a odbytem jeden guzek maść oczywiście nie pomaga, a on staje się coraz większy na szczęście nie boli, ale nie wiem jak to będzie przy porodzie czy może peknac czy to jest jakiś duży problem nigdzie na ten temat nie mogę znaleźć tekstu jest wszędzie tylko o hemoroidach odbytu...
Moja znajoma też tak miała. Lekarz jej wytłumaczył, że jeżeli są niewielkie i usytuowane tak, że w razie nacinania krocza nie powinny stanąć na drodze, to nie ma przeciwwskazań do porodu siłami natury. Natomiast przy bardzo dużych, może być zalecone cesarskie cięcie.
 
A miała któraś z Was tak, że odczuwała jakiś dziwny niepokój przed porodem? Nie takie zwykłe zdenerwowanie, które bierze się stąd, że niedługo czeka mnie coś ważnego, ale nieprzyjemny ścisk. Ech, sama nie wiem, jak to opisać.
 
Czy wody płodowe mają konsystencję wody? Ioe tego wypływa? Od razu wszystko, czy po trochu. Czy można przeoczyć wypływ wód płodowych?
Mnie rano czasem coś skapnie po nodze. Tak już miałam dwa razy w 37tyg., ale to raczej śluz... Sama nie wiem. Boję się, że nie zauważę i to zaszkodzi dziecku.
 
A ja mam mdłości, cały dzień prawie przespałam i ćmi mnie głowa. Jestem na przełomie 37 i 38 tyg.
I co, to znaczy, że poród się zbliża wielkimi krokami?
Czasem też pociknie mi coś jak woda, ale w minimalnych ilościach. Tylko kropelka.
 
reklama
A ja mam mdłości, cały dzień prawie przespałam i ćmi mnie głowa. Jestem na przełomie 37 i 38 tyg.
I co, to znaczy, że poród się zbliża wielkimi krokami?
Czasem też pociknie mi coś jak woda, ale w minimalnych ilościach. Tylko kropelka.


Mnie w pierwszej ciąży wody się sączyły przez cały dzień i jest faktycznie tak, że jak leżałam to leciały a jak chodziłam czy stałam to ustawały bo podobno wówczas główka dziecka działa jak korek. Są podobno specjalne papierki w aptece, które pomagają rozróżnić wody płodowe od np wyciekającego moczu. Z tego co piszesz, można by wnioskować że może pomału odchodzi Ci czop śluzowy. Podobno jak odchodzi dużo wcześniej i jest jak taki właśnie biały glut to właśnie on. Mi czop odszedł po cewniku Foleya był ogromny i krwisto czerwony.
 
Do góry