reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

Czesc,
Od tygodnia mam twardnienia brzucha, bezbolesne. Są one bardzo częste, nawet z 30 na dobę. Tydzień temu miałam tak, że były one co 7 minut regularnie. Pojechaliśmy na IP, ale przeszlo. Od tego momentu są one częste, ale nieregularne. Czasem co 9, 14, 30 minut. Wczoraj nawet nie było ich przez kilka godzin. Dużo odpoczywam, biorę luteinę, Nospe, magnez i Isoptin. W środę byłam u lekarza, ale szyja zamknięta, twarda i długa (40mm). Dużo leżę. Czy Wy też tak macie? Czytałam, że norma to 10 na dobę... Może to już jakieś przepowiadające się pojawiły?

A który to tydzień? Jeśli końcówka tzn powyżej 37 to mogą to być skurcze przepowiadajace i będą do porodu.
 
reklama
To 35 tydzień.
Z tego co piszesz Twoja szyjka macicy ma 4 cm wiec jest długa aczkolwiek to sie może zmienić w ciagu jednej nocy :( tzn może sie skrócić do 1 cm. Ja od 29 tyg ciąży chodziłam z szyjka 1,5 cm i wytrzymałam w takiej długości jeszcze prawie tydzień po terminie, u mnie kompletnie sie ona już potem przestała skracać a o rozwarciu w ogóle nie było mowy :( każda kobieta jest inna. Dobrze żebyś to kontrolowala tak jak robisz bo tak regularne skurcze o których pisałaś mogą świadczyć o rozpoczynajacym sie porodzie ale nie muszą i właśnie dlatego lekarze na IP są od tego jak du#a od wiadomo czego żeby Cię zbadać i powiedzieć czy to już. A czop odszedł Ci? Dzidziuś jest aktywny tak jak zwykle czy czujesz mniejszą ilość ruchów?
 
Z tego co piszesz Twoja szyjka macicy ma 4 cm wiec jest długa aczkolwiek to sie może zmienić w ciagu jednej nocy :( tzn może sie skrócić do 1 cm. Ja od 29 tyg ciąży chodziłam z szyjka 1,5 cm i wytrzymałam w takiej długości jeszcze prawie tydzień po terminie, u mnie kompletnie sie ona już potem przestała skracać a o rozwarciu w ogóle nie było mowy :( każda kobieta jest inna. Dobrze żebyś to kontrolowala tak jak robisz bo tak regularne skurcze o których pisałaś mogą świadczyć o rozpoczynajacym sie porodzie ale nie muszą i właśnie dlatego lekarze na IP są od tego jak du#a od wiadomo czego żeby Cię zbadać i powiedzieć czy to już. A czop odszedł Ci? Dzidziuś jest aktywny tak jak zwykle czy czujesz mniejszą ilość ruchów?
Hej, dzisiaj jadę do ginekologa na ktg. Czop nie odszedł, a dzidziuś się rusza raczej jak zwykle. Byłam na ktg w poniedziałek i zapisały się 2 nieregularne skurcze po 30-40%, to było na IP, lekarz stwierdził, że nic się nie dzieje.
 
Witajcie. Mam pytanie, w 36+4 w szpitalu założyli mi pessar bo w krótkim czasie skrocila mi się szyjka dość sporo i podczas zakładania miała 1cm, do szpitala zostałam przyjęta w 35+3 z szyjka 2,2cm. Sciagneli mi go w 38+1 i gin powiedział że szyjka jest skrócona. Od ściagnięcia pessar muszę biegać sikac max co godzinę chociaż uczucie nacisku na pęcherz mam od razy jak tylko skończę sikac, wystarczy że wstanę ale zaczynam chodzić. Do tego od 3 dni zauważam na papierze małe ilości śluzu bezbarwnego lub mlecznego bardzo ciągnącego. Przy chodzeniu czuje ucisk i lekki ból na łono. Wczoraj czułam chyba główkę po włożeniu palca. Tzn miękkie ściany pochwy i tylko taka twarda kulka więc obstawiam że to główka. Nie wiem co myśleć o tym. Nie mam żadnych skurczy. Dziś jest 38+5. Nie mam już żadnej wizyty u gina. Wypisal mi skierowanie do szpitala na ostatniej wizycie niecały tydzień temu i mam się zgłosić 12go lipca jeśli wcześniej nic nie zacznie się dziać. Termin mam na 9 lipca. Myślicie że kiedy można spodziewać się porodu?
 
reklama
Myślę, że spokojnie mogłabyś jechać na IP żeby sprawdził to ginekolog. Tu na forum ciężko coś doradzić w takiej sytuacji. Daj znać czy dzidziuś już jest :) zdrówka :)
 
Do góry