reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

marlena2303 nie martw sie bo ja tez mialam inny termin ustalony przez lekarza a inny przez usg. w koncu urodzilam zgodnie z ustaleniami lekarza. jednak wiesz ze data ktora sie oblicza na poczatku jest tylko przyblizona. to moze nastapic dwa tygodnie przed ta data albo dwa tygodnie po. napewno bedziesz wiedziala jak juz sie zacznie :) zmiany nastrojow tez sa normalne. w tym okresie ciaza juz nie cieszy tylko meczy i chcemy zeby nasze malenstwo juz pokazalo sie na swiecie :) nic sie nie martw. napewno wkrotce zostaniesz szczesliwa mamusia i szybko zapomnisz o tych zlych dniach :)


[FONT=Arial, sans-serif] [/FONT]

[FONT=Arial, sans-serif] [/FONT]
 
reklama
Witam!

Jestem w 38 tygodniu ciąży, a brzuszek ciągle mi się nie obniża. Czy może to ciągnąć za soba jakieś konsekwencje?
Czop sluzowy wypadl mi kilka dni temu, mam skurcze przepowiadające, a brzuch ciągle wysoko.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.
Marta
 
Wiem, ze przeważnie kobiety, które już rodziły, mówia, że jak sie bedzie rodziło, to się na pewno o tym będzie wiedziało. Ale ja też sie boje, ze nie bede wiedziala... :(
Moja kolezanka miala juz regularne skurcze, pojechala do szpitala i ze stresu jej sie cofnely skurcze... ciekawe zjawisko :p
 
BlackWizard,mi brzuch obnizyl sie jakies 3 tyg temu,tydzien temu wypadl czop i do tej pory mam caly czas skurcze przepowiadajace,ale nic poza tym sie nie dzieje.W niedziele minal magiczny termin,wiec jestesmy trzy dni "po".I juz brakuje mi cierpliwosci chwilami,a tu jeszcze niewiadomo ile przyjdzie czekac..wrrrrrrr:wściekła/y:
 
Cześć dziewczyny, ale się cieszę, że znalazłam to forum, tak się składa, żę też jestem na obczyźnie, i co prawda tak bardzo nie narzekam, bo całą ciążę miałam wręcz wzorową, więc tutejsza opieka mi nie przeszkadzała, ale to prawda, że niestety przekazywanie różnych informacji przez położną jest bardzo ograniczone.
Jak sama nie zapytasz to im do głowy nie przyjdzie, żeby o szczegóły różne popytać, a i odpowiedzi też niezbyt satysfakcjonujące.
Na początku ciąży chodziłam do lekarza w Polsce, więc kiedy przyjechałam do Anglii nie mogłam się przyzwyczaić. Wydaje mi się, że powinno się też kobietę w ciąży zbadać ginekologicznie, m.in.żeby sprawdzić jak szyjka ułożona i w ogóle, tak jak w Pl, a tu w ogóle w to nie ingerują.
A teraz zostały mi 2 tygodnie do terminu i pytań coraz więcej; już zdążyłam się dowiedzieć czegoś o tym czopie, właśnie dziś zauważyłam 2 razy taką galaretkę, nie dużo, ale jednak, czy to znaczy, że mogę już pomału odliczać?bo reszta objawów to tak nie bardzo.
Brzuch wydaje mi się, że nadal mam dość wysoko, chociaż mały bardzo wcześnie był ułożony główką w dół i nisko:confused:, powróciły mdłości tydzień temu, a skurcze?coś niby czułam ze dwa razy jakby takie ciągnięcie w dół, ale nie mam pojęcia czy to to, chociaż powróciły takie tępe bóle miesiączkowe w dole brzucha, jak na początku ciązy, ale nie wiem co mam myśleć, a niecierpliwość coraz większa;-).
Choć muszę przyznać, że w Wigilię jeszcze bym chciała się zrelaksować, a potem niech się dzieje co chce:tak:pozdrawiam
 
beciaczek - czop sluzowy moze odejsc nawet dwa tygodnie przed terminem a moze chwiile przed, mi brzuch opadl dopiero jak mi wody odeszly na porodowce :) ale miesiaczkowe bole i mdlosci oznaczaja chyba ze organizm sie przygotowuje (oczyszcza i szyjka przy skurczach moze sie rozwierac juz. Tez bym sie martwila jakbym nie byla badana trzymaj sie cieplo i zycze lekkiego porodu i wesolych swiat :-)
 
mi wedlug ustalen z miesiaczki zostal jeszcze miesiac...wedlug usg 2 tygodnie...
mialam juz skurcze przepowiadajace (ok2tyg temu) brzuszek mi opadla, macica cwiczy non stop, mdli mnie, jestem senna, czopu jak na razie nie zauwazylam...ludzie mowia ze zbrzydlam na twarzy ze urodze napewno przed nowym rokiem...no zobaczymy...
 
reklama
Do góry