reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

a czy ktoras z was ma takie jasnobrazowe uplawy? jestem na poczatku 39 tc, do terminu jeszcze prawie 2 tygodnie, a od kilku dni zaczely mi sie takie niezbyt obfite uplawy, lekko brązowe, nie krwiste. nie wiem czy to normalne?ma tak ktoras z was? czesciej tez mam bole w dole brzucha, ale nie sa to chyba zadne skurcze.
 
reklama
wlasnie ponoc te brazowe to moze byc czop i bole brzucha tez norma...ja tak mam juz od sob, ale nic poza tym sie nie dzieje, co wiecej bole brzucha sie zmniejszyly.....wiec czekamy....
 
"zawsze mi sie zdawalo ze cos tam sie robi z ta nadzerka chyba ze w ciazy jest inaczej.."

z tego co wiem, to w ciazy sie nadzerki nie leczy, dopiero jak minie polog i wszystko sie uspokoi po ciazy i porodzie, to sie leczy odpowiednio do tego, co tam sie dzieje. ja mialam nadzerke, ale dlugo przed pierwsza ciaza, leczenie to byla jedna wizyta, wypalanie, niec nie boli, i po sprawie. od tej pory nie mam juz z tym problemu. ale musisz sie oczywiscie jeszcze poradzic lekarza co z tym teraz robic, jesli w ogole i jak to jest w ciazy.
 
Ellie1981 ja jestem dzis 8 dni po angielskim terminie a z tego co wiem to wywoluja po 10 dniach. Beda mi smarowac jakims zelem z hormonem ktory ma spowodowac ze dostane skurcze i akcja porodowa sie ruszy. Ellie jak chcesz wiedziec czy masz rozwarcie to idz do szpitala i powiedz ze wydaje ci sie ze ci wody odchodza. Od razu podlacza cie pod ktg i zbadaja ginekologicznie. Ja tak zrobilam i dowiedzialam sie ze 29 kwietnia mialam na 1 cm a 9 maja na 3 cm:szok: W Polsce pewnie by mnie pewnie zatrzymali w szpitalu a tu kazali isc do domciu.
 
ostraszka dziekuje za odp, ja dzwonilam w sob i powiedzialam ze czuje jakbym miala mokro na co polozna stwierdzila zebym zmienila wkladke i sprawdzila po jakim czasie sie przemoczy...w kazdym razie zebym nie przyjezdzala do szpitala bo narazie nie ma sensu, tylko obserwowala sie w domku i jakby cos nowego sie pojawilo to jeszcze raz zadzwonila.....no wiec nic nowego sie nie pojawilo, wydzielina ustala, skurczy zadnych, przecieku wod tez nie wiec sobie czekam...koelzanka ktora mieszka w bath mowila mi ze u nich wywoluja po skonczeniu 42tyg wiec moze to jest roznie w roznych rejonach...nie wiem...ona tez wyladowala w szpitalu bo wydawalo jej sie ze dzidzia sie nie rusza, podlaczli ja tylko do ktg ale zadnego badania nie robili, moze dlatego ze chodzilo tylko o ruchy dzidzi....to trzymam kciuki za ciebie, za was i daj znac jak juz bedziesz po :)
 
Ja za 4 godz mam wizyte u poloznej, ktora jeszcze raz wytlumaczy mi jak to bedzie wszystko wygladalo. Jeszcze sie nie boje, ale juz 2 noc mam nieprzespana :-( Po powrocie spakuje do konca torbe i zrobie jakies jedzenie na jutro do szpitala dla D. :-D Czop mi jeszcze nie odszedl i wody tez nie, a o skurczach, ktorych brak to nawet nie wspomne. Na szczescie synek jest ruchliwy wiec jestem spokojna.
 
Urodziłam 5 dni po terminie. Nie miałam skurczy, nie odszdł mi czop w ogóle nic się nie działo aż tu nagle wcześnie rano czuje napinanie się macicy które po 3 godzinach zaczęło boleć i udałam się do szpitala gdzie urodziłam moją myszkę :D

Będzie dobrze dziewczymy. Trzymam kciuki. Narodziny dziecka to najwspanialszy dzień życiu :)
 
Ostatnia edycja:
a czy ktoras z was ma takie jasnobrazowe uplawy? jestem na poczatku 39 tc, do terminu jeszcze prawie 2 tygodnie, a od kilku dni zaczely mi sie takie niezbyt obfite uplawy, lekko brązowe, nie krwiste. nie wiem czy to normalne?ma tak ktoras z was? czesciej tez mam bole w dole brzucha, ale nie sa to chyba zadne skurcze.
kisia znalazłam taki fajny opis czopu w necie i mozliwe ze u Cibie to juz to:)))to szykuj sie i trzymaj mocno:)))):-)
Możesz zauważyć na bieliźnie dużą ilość gęstego śluzu (czasem lekko różowego albo brunatnego) - to czop śluzowy, który znajdował się w szyjce macicy i wysuwa się na zewnątrz, kiedy zaczyna się ona rozluźniać
Gdy szyjka uzyska gotowość do otwarcia podczas porodu, czop śluzowy zostanie wydalony. Może to nastąpić w różnych momentach (na kilka godzin przed rozpoczęciem porodu, na kilka dni, a nawet na tydzień przed porodem). Czop śluzowy jest śliski, elastyczny, bardziej gęsty niż surowe białko jaja kurzego, może być bezbarwny lub żółtawy. Zdarza się, że odpada równocześnie z odpłynięciem wód płodowych.

 
a ze mnie cos wlasnie dzis zaczelo wyplywac, taki przezroczysty plyn, ale tak sie saczy delikatnie, wkladki sie pozbylam zeby miec lepsza widocznosc hehe, ale wycieka malo i powolutku, oprocz tego brzuszek mi sie czasem spina i mam takie bole w dole, czasem polaczone z krzyzem, ale nie bardzo mocne i nieregularne, szczegolnie czuje to jak chodze czy stoje, dzownilam do szpitala ale polozna stwierdzila zbym narazie nie przyjezdzala bo nie wiadomo kiedy sie to zacznie tak naprawde....wiec czekam dalej
 
reklama
Ja u poloznej przezylam zalamke. Wszedzie pisza dziewczyny, ze jak ci ten zel z hormonem to odstepie 6-8h w 3 dawkach. A mi polozna oznajmila ze jak jutro pojade do szpitala to dostane dawke zelu po ktorej wroce do domu i jak nie bedzie sie nic dzialo do w sobote wieczorem mam pojechac jeszcze raz na przebicie pecherza. To juz nawet nie jest smieszne bo ja juz psychicznie nastawilam sie ze jutro jade do szpitala i wroce z dzieckiem a tu takie akcje :angry:
 
Do góry