reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Synek bawi się wózkiem i lalkami

hmmm identycznie było u mnie, że syn też lubił się pobawić lalkami czy wózkiem u swojej siostry ciotecznej, ale zawsze jak wybierał zabawki dla siebie czy prosił o jakieś to były to tzw. typowo chłopięce zabawki typu samochód, jakiś miecz itp
 
reklama
Nie masz się czym martwic jest to normalnezachowanie. Mam w rodzinie dwóch siostrzeńców- jeden ma 3 lata, drugi 5. Gdytylko przychodzą do mojej córki jest wielka walka o lalki, wózki i inneakcesoria dla dziewczynek:) Są jeszcze w takim wieku, że nie dzielą zabawek nate dla chłopców i te dla dziewczynek. Dla nich zabawki to zabawki tym bardziej,że nie maja takich w domu.
 
heheh a umnie corcia ma "etap " samochodow :-)

zadna lalka nie zastapi " ugadzika "

szał trwa juz 2 miesiace

a najlepiej panie sklepowe reaguja jak mała z wielkim bananem i krzyczac z radosci na cały sklep biegnie do kasy z samochodem :-)
 
moja corcia tez bawi sie samochodami,uwielbia majsterkowac z tata,a lalkami rzuca,nie widze w tym problemu,bo dla niej zabawka to zabawka,nie dzieli ich na mieskie czy damskie i twoj synek tez ;)
 
:)

Kochane, kiedyś usłyszałam bardzo mądrą radę: powiedziała mi to moja babcia jak byłam w ciąży...." Jak będziesz mieć dziewczynkę..pamiętaj aby w jej zabawkach znalazły się samochody, klocki, dziecięce narzędzia typu: młotek, piła, śrubokręt...nauczy się samodzielności i zaradności...jak urodzisz chłopca zadbaj by miał lalkę, misia, przytulankę..nauczy się czułości, będzie wiedział jak się opiekować :)"

Tak więc Mój Syn prztula lale i misie i karmi i opatruje ranki i leczy i znów przytula mówiąc jak ja " pocałuję..przestanie boleć" :)

Nie ma w tym nic złego, że dzieci lubia zabawki inne niż te przypisywane do płci.. :)







 
Również uważam, że nie ma co się przejmować. Mój siostrzeniec również przechodził etap fascynacji lalkami Barbie do tego stopni, że swoją lalę nosił ze sobą wszędzie przez okres 7 miesięcy. Teraz ma etap pociągów i jest normalnie rozwijającym się chłopcem. Powinniśmy prezentować dzieciom wszystkie zabawki tak, aby nie czuły, że pewne są zarezerwowane dla chłopców lub dziewczynek, z takiego postępowania mogą rodzić się dewiacje. Jesteś mądrą mamą, bo dziecku pozwalasz bawić się czym chce.
 
reklama
Małe dzieci bawia sie róznymi zabawkami. Na pewno po pewnym czasie twoje dziecko zauwazy że inni chłopcy bawią się samochodizkami i piłkami i nie bedzie juz chciał pchac wózka :)
 
Do góry