reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Synek krztusi się pokarmem (KP)

89karola80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2019
Postów
541
Hej mamusie 🖐️
Chciałbym spytać, czy spotkalyscie się z takim przypadkiem jak mój ;) i jak pomoc synkowi. Otóż mój maluszek nie polyka pokarmu na bieżąco. Gdy go usypiam na cycusiu, to ssie, aż mu mleko bokiem wypływa, potem robi wielkie guuul, polyka, kaszle i w ogóle 🤷‍♀️ Czy on tego nie czuje, że mleko się zbiera? Rozumiem to, że śpi, ale przeciez karmi się dzieci na śpiąco 🤷‍♀️ Nie bardzo wiem, gdzie jest problem. W ciągu dnia też są takie przypadki np.jak podaję leki, witaminy. Tak jakby trzymał je w buzi i jak już nie ma wyjścia (jeszcze nie doszedł do tego, że można pluć 😁) to polyka 🤷‍♀️
Dziękuję 🌷
 
reklama
Niestety nie karmi się śpiących dzieci, przynajmniej jeżeli nie mają się krztusić. To jest niebezpieczne. Maluch ma odruch ssania, co nie znaczy że śpiąc będzie przełykał na bieżąco. Gdy tylko zaczyna przysypiać, pierś musi zostać wyjęta. Jeżeli używacie smoczka, trzeba szybko pierś na smoczek podmienić.
 
Zawsze trzymam głowę wyżej. Kiedyś rozmawiałam na ten temat z dr, to mówiła, że to normalne, że tak robi, bo na snie zapadają się ścianki czy coś takiego. Mnie bardziej zastanawia dlaczego tak robi, kiedy go karmię. Po prostu trzyma jedzenie i jak mu się "nagłobi" to polyka 🤷‍♀️ jakby tego nie czuł 🤷‍♀️
 
Zawsze trzymam głowę wyżej. Kiedyś rozmawiałam na ten temat z dr, to mówiła, że to normalne, że tak robi, bo na snie zapadają się ścianki czy coś takiego. Mnie bardziej zastanawia dlaczego tak robi, kiedy go karmię. Po prostu trzyma jedzenie i jak mu się "nagłobi" to polyka 🤷‍♀️ jakby tego nie czuł 🤷‍♀️
Moja córka bardzo długo się krzrusila, momenty zadlawien też mieliśmy i nie życzę nikomu. Kiedy już jadła sama to napycha ile wlezie to buzi zamiast po trochę.. jednak ten problem krztuszenia sam minął z czasem.

Gdybyś karmiła butelka to pewnie bym zaproponowała mniejszy przepływ smoczka, a z piersią to nie wiem. Może karmić na sobie ? Wiem, że tak też dziewczyny robią kiedy mleka jest ogrom i "tryskało".
 
Moja córka bardzo długo się krzrusila, momenty zadlawien też mieliśmy i nie życzę nikomu. Kiedy już jadła sama to napycha ile wlezie to buzi zamiast po trochę.. jednak ten problem krztuszenia sam minął z czasem.

Gdybyś karmiła butelka to pewnie bym zaproponowała mniejszy przepływ smoczka, a z piersią to nie wiem. Może karmić na sobie ? Wiem, że tak też dziewczyny robią kiedy mleka jest ogrom i "tryskało".
Dziękuję 🌷
Tu nie wypływ mleka jest problemem tylko to, że on sobie trzyma to w buzi i nie polyka na bieżąco. To samo jest z papkami, które daje. Trzyma, trzyma aż wkoncu polknie i kaszle. Pocieszające jest to, że potrzeba czasu 🙏 Tylko zastanawia mnie to, dlaczego tak robi 🤔
 
reklama
Dziękuję 🌷
Tu nie wypływ mleka jest problemem tylko to, że on sobie trzyma to w buzi i nie polyka na bieżąco. To samo jest z papkami, które daje. Trzyma, trzyma aż wkoncu polknie i kaszle. Pocieszające jest to, że potrzeba czasu 🙏 Tylko zastanawia mnie to, dlaczego tak robi 🤔
Ile on ma miesięcy ?
Poczytaj to https://www.babyboom.pl/niemowleta/rozwoj/dysfagia-czyli-o-zaburzeniu-polykania-pokarmu-u-dzieci

Mam nadzieję, że to tylko przejściowe i rosnie Ci mały degustator ;)

Zwróć uwagę też na prawidłowe karmienie łyżka, może picie przez słomkę wody jeśli to już jego czas będzie dobrym pomysłem.
Pozostaje cwiczenie mięśni. Oczywiście jeśli cała reszta zostanie wykluczona..

No i u nas przez to krztuszenie był problem z jedzeniem większych lub twardszych rzeczy. Blw skończyło się zadlawieniem i później już byłam bardzo ostrożna, przeciągając wszystko w czasie, chociaż pewnie już była gotowa. Lęk był silniejszy niż rozum. Jednak w marcu będzie miała 2 lata i je już wszystko.
 
Ile on ma miesięcy ?
Poczytaj to https://www.babyboom.pl/niemowleta/rozwoj/dysfagia-czyli-o-zaburzeniu-polykania-pokarmu-u-dzieci

Mam nadzieję, że to tylko przejściowe i rosnie Ci mały degustator ;)

Zwróć uwagę też na prawidłowe karmienie łyżka, może picie przez słomkę wody jeśli to już jego czas będzie dobrym pomysłem.
Pozostaje cwiczenie mięśni. Oczywiście jeśli cała reszta zostanie wykluczona..

No i u nas przez to krztuszenie był problem z jedzeniem większych lub twardszych rzeczy. Blw skończyło się zadlawieniem i później już byłam bardzo ostrożna, przeciągając wszystko w czasie, chociaż pewnie już była gotowa. Lęk był silniejszy niż rozum. Jednak w marcu będzie miała 2 lata i je już wszystko.
Dziękuję 🌷
Przy okazji szczepień zapytam dr. Dzieki Wam wiem, że są różne schorzenia i nie wyjdę na wariatke 😁
Synek dziś kończy 7 miesięcy. Jak przyjdzie czas też chętnie chciałbym BLW, by dać mu wybór, ale boję się jak cholera 😱 A ja jestem z tych wystraszonych matek 😁
 
Do góry