reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Synek nie chce dotykać jedzenia

Dołączył(a)
28 Listopad 2018
Postów
9
Witam.
Mój synuś ma 16 miesięcy.
Nigdy nie broniłam dotykać jedzenia. Mimo to sam nigdy nie chciał. Po dziś dzień jest tak, że gdy tylko dotknie niechętnie choćby kawałek makaronu czy banana otrzepuje się i wymachuje rączkami jakby się brzydził dotyku. Apetyt jest ogromny, jednak samodzielnie nie chce niczego próbować. Jedzenie na "dwie łyżeczki" nic nie daje, drugą się jedynie bawi. Czasem zamoczy w miseczce swoją łyżeczkę ale to tylko forma zabawy. Woli pochylić do miseczki buzię niż spróbować zjeść rączkami. :/ Przesadzam czy może dobrze że się zaczęłam obawiać że to jakieś zaburzenie? Różnie już słyszałam na ten temat.
 
reklama
Nie jestem fachowcem, ale mój syn jest w podobnym wieku. Od zakończonego roku je sam łyżeczka, teraz już całkiem ładnie mu to wychodzi. Rękami je kanapki, owoce..
Możen np. Spróbuj nie karmić go łyżeczka, tylko daj mu jedna?
Jeśli tylko inne rzeczy wykonuje rękami (sorter itp) to rraczej tak mu wygodniej..
Zrób mu jakąs sensoplastyke (moj sysyn to uwielbia)- potaplajcie się razem w makaronie albo ryżu:)
 
Nie wiem czy to warunkuje jakiś termin ale warto zapytać w poradni dziecięcej u psychologa dziecięcego może ma problem z sensoryką, a jak nie to tylko będziesz spokojniejsza.
Ja bym jeszcze przed pojsciem sprawdziła czy tylko na jedzenie tak reaguje czy ogólnie na np. rzeczy mokre, piłeczkę z "kolcami", piasek, plastelinę.
 
Ja myśle ze to zaburzenie si. Niektóre dzieci nie lubia dotykać takich rzeczy. Polecam zajęcia sensoryczne. Nie trzeba isc do psychologa z takimi rzeczami zwykły pediatra podpowie co robić i gdzie się udać.
 
Poszukaj w okolicy zajęć sensoplastyka, przez zabawę jedzeniem dzieci przekonuja się do dotykania różnych konsystencji
 
Do góry