reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Synek niechce wydmuchać nosa.....pomocy

Dołączył(a)
23 Styczeń 2023
Postów
3
Witam, potrzebuję pomocy jestem mamą 5 letniego Szymka. Nie smarka w chusteczkę do dzisiaj. Mówi że nie umie. Próbowałam wszystkiego, prośbą, siłą, straszyłam go nic to nie daje. Nawet córka 10 letnia mi pomaga po przez zabawe i nic. Jak biorę katarek żeby mu wyczyścić nosek to mąż na nim siedzi i siłą mu czyścimy bo się szarpie z nami i krzyczy w niebo głosy az go na parterze słychać. Cały czas mamy problem z kaszlem i katarem. Non stop lecą syropy, inhalacje i nic. Cierpliwość mi się już kończy nie mam już pomysłu jak go nauczyć. Jak podchodzę do niego i próbuje go nauczyć to wielki płacz i mówi że nie umie. A jak go już przekonuje i pozwala dać chusteczkę do nosa to wypuszcza powietrze buzią. I sytuacja się powtarza płacz i koniec 😥
 
reklama
Witam, potrzebuję pomocy jestem mamą 5 letniego Szymka. Nie smarka w chusteczkę do dzisiaj. Mówi że nie umie. Próbowałam wszystkiego, prośbą, siłą, straszyłam go nic to nie daje. Nawet córka 10 letnia mi pomaga po przez zabawe i nic. Jak biorę katarek żeby mu wyczyścić nosek to mąż na nim siedzi i siłą mu czyścimy bo się szarpie z nami i krzyczy w niebo głosy az go na parterze słychać. Cały czas mamy problem z kaszlem i katarem. Non stop lecą syropy, inhalacje i nic. Cierpliwość mi się już kończy nie mam już pomysłu jak go nauczyć. Jak podchodzę do niego i próbuje go nauczyć to wielki płacz i mówi że nie umie. A jak go już przekonuje i pozwala dać chusteczkę do nosa to wypuszcza powietrze buzią. I sytuacja się powtarza płacz i koniec 😥
Ja wiem ze to moze byc glupia rada czy pytanie . A probowaliscie puszczac w postaci bajki jak tam ucza dzieci smarkac ? Codziennie mu puszczac polozyc chusteczki obok I wytlumaczyc zeby sprobowal nasladowac ? I zostawic go na chwile
 
A jak to nie pomoze to moze porozmawiac z przedszkolanka I poprosic ja o pomoc czy nie moglaby przeprowadzic krotkiej lekcji czy wszystkie dzieci umieja smarkac . I moze jak zobaczy ze wszystkie dzieci robia to wezmie przyklad ?
 
Moze nauka poprzez zabawe? Mozna polozyc kolorowe piorka, bibulki i raz dmuchac buzia, a raz nosem, zeby je przesuwac. Mozna tez za pomoca slomki przylozonej do nosa puszczac babelki w wodzie.
 
Do góry