reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Syrop lactulosum, jak długo podawać ????

U nas też był Debridat, ale niezbyt działał....................... A Lactulosum zadziałało jak pisałam za pierwszym razem, a potem ni chu chu............. Co dzieciak, to inna reakcja.
 
reklama
prosze o pomoc moja córeczka ma 2 i pół roczku ma problem z wyprużnianiem , nie wiem co jej dawac jestem za granicą ale te lekarze nic z tym nie robią .moja mała chce kupke ale nie da rady ciągle płacze a jak puszcza baki to tez płacze, ostatio na siłe musielismy jej pomuc kupke wyciągnąć jest bardzo duza i twarda jak mam jej pomóc co robić.
 
Ostatnia edycja:
Manti nie pisze się posta po poście--->>patrz regulamin

Co do Twojego problemu córeczka jest już na tyle duża że możesz podawać suszone śliwki, jabłka, owsiankę...to powinno pomóc:tak:
 
podejrzewam że w diecie Twojej córeczki dużo produktów zapierających i cukru ,i stąd te problemy:tak:
zmień menu a powinno być ok

a co do postów to na każdym wątku możesz pisać posty, tylko nie jeden po drugim na tym samym wątku
 
Czy moge jednakowo podawac lactulosum i debridant?? jeszcze dolewam jej do mleka troszke oliwy z oliwek ,ale nie widze poprawy ty za granicą lekarz mi przepisał senokot ,ale nic.
 
reklama
Ja mam bliźniaczki i taki sam problem miałam PODWÓJNIE :(
U mnie super działa laktuloza. Przyjmują ja gdzieś od 1,5 roku. Pytałam mnóstwo lekarzy jak długo można stosować wszyscy zgodnie twierdzili, że nie ma ograniczenia byle by nie przekraczać dawki. Wrecz zalecali długotrwałe stosowanie jesli po odstawieniu problem wracał. Jesli zaparcia utrzymuja sie długo to potem wpływa to na psychikę i tak zwane nawykowe zaparcia - dziecko nie robi wstrzymuje do granic wytrzymałosci bo wie ze bedzie bolało. No a jak trzyma np. przez tydzień to nie ma innej mozliwosci zeby nie bolało i kółko sie zamyka.

Trzeba jeszcze pamietac ze z ta laktuloza to jest tak ze nie działa od razu. U mnie efekty były po około 2tyg (psychiczne przełamanie do nocnika - bo dziewczyny miały ok.2latka duzo dłuższe). Żeby utrzymac efekt trzeba stosowac regularnie. Można po woli probowac potem zmniejszac dawke i patrzec na reakcje.
Ostatnio czytałam ze przy długim stosowaniu mozna co jakis czas sprawdzic poziom potasu - bo wypłukuje...zamierzamy to zrobić.
pozdr i trzymam kciuki
sama długo szukałam sposobu wiec teraz chetnie dziele sie doswiadczeniem
 
Do góry