reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sytuacja po porodzie...

Roksanka98

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Wrzesień 2018
Postów
176
Witajcie dziewczyny .
Zacznę od początku. 10tego listopada urodziłam synka przez cc. Po powrocie do domu przez pierwszy tydzień w ogóle nie krwawilam, zgłosiłam tomojemu lekarzowi, jednak on nie mial czasu i nie przyjął mnie. Tego samego dnia poszłam do innej pani dr, która zbadalamnie i dosyć mocno podusila po brzuchu, chociaż wiedziała że jestem tydz po cc. Od tamtej wizyty miałam połóg przez 5tyg, później przerwę na dwa dni i znowu tydzień, przerwa na 5 dni i od 6stycznia leci mi krew. 11stycznia byłam u swojego ginekologa, powiedziałam mu, że mi tak lec8 raz nie leci, jednak zapomniałam wspomnieć o tym że jak on mnie nie przyjął tobyłam u innej pani.. No ale do sedna. Zbadał mnie i powiedział że rana na macicy jest jeszcze na zagojona i z tego krwawi, dalmi tabletki antykoncepcyjne Limetic, ponieważ karmięi kazał brać. Dzisiaj jest 5ty dzień jak powinnam wziąć, jednak źle się po nich czuje, a dzisiaj zaczęłam odczuwać świąd w środku, powiedział z3 hormony się ustabilizuja i przestanę, jednak nadal mi lecimam wrażenie że mocniej... I po prostu się boj3, że one mi nie pomogą rana się nie zagoi, a jak mnie swędzi to jeszcze się nabawie zakażenia jakiegoś większego. I nie wiem co zrobić. Pisałam do swojego ginekologa z tym, a on mi po prostu nie odpisuje. Proszę powiedzcie co byście zrobiły. Nie wiem czy brać czy nie brać:(
 
reklama
Rozwiązanie
Ja czekam aż odstawie Synka od piersi żebym mogła zacząć terapie estrogenami właśnie już pół roku się tak bujam. A jak z seksem jeśli mogę spytać? U mnie jest nie możliwy bo tak boli. Z hormonami trzeba ostrożnie i nie wolno karmić piersia z resztą przy braniu estrogenow ilość pokarmu się zmniejsza. Zapalenie śluzówki tak szybko nie postępuje myślę że na razie może to być stan zapalny dziwne że lekarz dał Ci na to anty mój nawet nie wspomniał powiedział że tylko estrogeny. Ale daj trochę czasu organizmowi 10 tyg po porodzie to wcale nie tak dużo jeszcze może się unormowac. Moja siostra nie brała na to nic po roku jej minęło hormony się unormowaly po zakończeniu kp. Lekarz powinien ocenić ta sytuację każda jest inna. 36.9 to żaden...
Witajcie dziewczyny .
Zacznę od początku. 10tego listopada urodziłam synka przez cc. Po powrocie do domu przez pierwszy tydzień w ogóle nie krwawilam, zgłosiłam tomojemu lekarzowi, jednak on nie mial czasu i nie przyjął mnie. Tego samego dnia poszłam do innej pani dr, która zbadalamnie i dosyć mocno podusila po brzuchu, chociaż wiedziała że jestem tydz po cc. Od tamtej wizyty miałam połóg przez 5tyg, później przerwę na dwa dni i znowu tydzień, przerwa na 5 dni i od 6stycznia leci mi krew. 11stycznia byłam u swojego ginekologa, powiedziałam mu, że mi tak lec8 raz nie leci, jednak zapomniałam wspomnieć o tym że jak on mnie nie przyjął tobyłam u innej pani.. No ale do sedna. Zbadał mnie i powiedział że rana na macicy jest jeszcze na zagojona i z tego krwawi, dalmi tabletki antykoncepcyjne Limetic, ponieważ karmięi kazał brać. Dzisiaj jest 5ty dzień jak powinnam wziąć, jednak źle się po nich czuje, a dzisiaj zaczęłam odczuwać świąd w środku, powiedział z3 hormony się ustabilizuja i przestanę, jednak nadal mi lecimam wrażenie że mocniej... I po prostu się boj3, że one mi nie pomogą rana się nie zagoi, a jak mnie swędzi to jeszcze się nabawie zakażenia jakiegoś większego. I nie wiem co zrobić. Pisałam do swojego ginekologa z tym, a on mi po prostu nie odpisuje. Proszę powiedzcie co byście zrobiły. Nie wiem czy brać czy nie brać:(
Miałam dwie cc i dopiero po drugiej dowiedziałam się że jak dobrze oczyszcza macice to może być niewiele krwi której wypływa. U mnie było tak że krawilam troszkę kilka dni po potem nic i potem znowu trochę i tak do 3 miesięcy. Na kontroli u gina wszystko ok.
 
reklama
Miałam dwie cc i dopiero po drugiej dowiedziałam się że jak dobrze oczyszcza macice to może być niewiele krwi której wypływa. U mnie było tak że krawilam troszkę kilka dni po potem nic i potem znowu trochę i tak do 3 miesięcy. Na kontroli u gina wszystko ok.
Nie jestem kompetentna żeby mówić Ci żebyś nie brała leków od lekarza przepisanych. Ja bym nie brala
 
Jeszcze dodam że zapach też nie był zbyt przyjemny... Powinnaś dużo wietrzyc ranę i nie uściskać niczym. Zauważyłam też że więcej mi leciało jak coś dzwigalam więc to też nie wskazane.
 
Miałam dwie cc i dopiero po drugiej dowiedziałam się że jak dobrze oczyszcza macice to może być niewiele krwi której wypływa. U mnie było tak że krawilam troszkę kilka dni po potem nic i potem znowu trochę i tak do 3 miesięcy. Na kontroli u gina wszystko ok.
Kochana, a czy jest możliwość, że jak poszłam do p.ginekolog tydzień po cc i ona mi nadusila dosyć mocno na brzuch, bo odczułam to, a wiedziała że byłam po cc it0 to mogła mi naderwac szwy i dlatego mam rane? Bardzo się o to boję, że tak jest :/ i że będą musieli mnie znowu ciąć. :/
 
Jeszcze dodam że zapach też nie był zbyt przyjemny... Powinnaś dużo wietrzyc ranę i nie uściskać niczym. Zauważyłam też że więcej mi leciało jak coś dzwigalam więc to też nie wskazane.
No właśnie raz mam mocniejszy ten zapach, a raz prawie wgl nie wyczuwalny:/ raz śmierdzi jakby miało coś się rozłożyć a raz nie. Jutro na 9ta dopiero idę, b0 wcześniej niestety nie mogę się dostać. :/ A mój gin mnie olewa.
 
Kochana, a czy jest możliwość, że jak poszłam do p.ginekolog tydzień po cc i ona mi nadusila dosyć mocno na brzuch, bo odczułam to, a wiedziała że byłam po cc it0 to mogła mi naderwac szwy i dlatego mam rane? Bardzo się o to boję, że tak jest :/ i że będą musieli mnie znowu ciąć. :/
Niestety nie wiem, osobiście myślę że nie powinna tego robić. Tzn mi przy badaniu też lekko naciskali rane zobaczyć czy nie sączy się ropa. Czy ten zapach czujesz z rany czy oprócz krwi coś jeszcze się sączy? Spróbuj psiukac octeniseptem i wietrzyc dużo leż na plecach żeby ta rana oddychala.
I zapomniałam dodać, gratulacje z okazji narodzin dziecka! :)
 
Witajcie dziewczyny .
Zacznę od początku. 10tego listopada urodziłam synka przez cc. Po powrocie do domu przez pierwszy tydzień w ogóle nie krwawilam, zgłosiłam tomojemu lekarzowi, jednak on nie mial czasu i nie przyjął mnie. Tego samego dnia poszłam do innej pani dr, która zbadalamnie i dosyć mocno podusila po brzuchu, chociaż wiedziała że jestem tydz po cc. Od tamtej wizyty miałam połóg przez 5tyg, później przerwę na dwa dni i znowu tydzień, przerwa na 5 dni i od 6stycznia leci mi krew. 11stycznia byłam u swojego ginekologa, powiedziałam mu, że mi tak lec8 raz nie leci, jednak zapomniałam wspomnieć o tym że jak on mnie nie przyjął tobyłam u innej pani.. No ale do sedna. Zbadał mnie i powiedział że rana na macicy jest jeszcze na zagojona i z tego krwawi, dalmi tabletki antykoncepcyjne Limetic, ponieważ karmięi kazał brać. Dzisiaj jest 5ty dzień jak powinnam wziąć, jednak źle się po nich czuje, a dzisiaj zaczęłam odczuwać świąd w środku, powiedział z3 hormony się ustabilizuja i przestanę, jednak nadal mi lecimam wrażenie że mocniej... I po prostu się boj3, że one mi nie pomogą rana się nie zagoi, a jak mnie swędzi to jeszcze się nabawie zakażenia jakiegoś większego. I nie wiem co zrobić. Pisałam do swojego ginekologa z tym, a on mi po prostu nie odpisuje. Proszę powiedzcie co byście zrobiły. Nie wiem czy brać czy nie brać:(
jak się źle czujesz po nich, to może inne tabletki?moja koleżanka miała 3 m-ce plamienie po yasmin(tylko, że ona jeszcze nie rodziła) moim zdaniem były źle dobrane. Połóg jest wystarczająco ciężki i bez tego, a tyle tygodni się goić to współczuję.
Wyjścia są takie: iść gdzie indziej jeszcze się skonsultować, czekać aż limetic ustabilizuje sytuację. Też jestem po cc i teraz piję napar z liści malin na regenerację macicy. Może jakiś kolagen bierz, żeby się goiło?No i to swędzenie niepokojące, może jakaś infekcja?
Współczuję tego wszystkiego, ale takie są uroki macierzyństwa. A miałaś zastrzyki z fraksyparyny?
 
A masz jeszcze wizyty położnej?Może ona by przyszła ten brzuch obejrzeć? No i nie dźwigaj, uważaj jak wstajesz itp. Ja się poslizgnęłam 3 dni po pierwszym cc i bardzo długo mnie szarpała jedna strona. Chyba zrosty się porobiły.
 
Niestety nie wiem, osobiście myślę że nie powinna tego robić. Tzn mi przy badaniu też lekko naciskali rane zobaczyć czy nie sączy się ropa. Czy ten zapach czujesz z rany czy oprócz krwi coś jeszcze się sączy? Spróbuj psiukac octeniseptem i wietrzyc dużo leż na plecach żeby ta rana oddychala.
I zapomniałam dodać, gratulacje z okazji narodzin dziecka! :)
Znaczy tak mi przy badaniu też naciskali w szpitalu, czy macica się obkurcza itp, ona też niby wtedy nacisnela czy macica się obkurcza. Ja ten zapach czuje z pochwy nie z rany, rana jest zagojona, ponoć rana namacicy jeszcze jest ni3 zagojona i to niby z niej mi leci i leki niby miały to unormowac. Raz jest nieprzyjemny raz tego zapachu w ogóle nie ma... Jutro idę do dobrego specjalisty zobaczymy co on mi powie. Dziękuję bardzo. :)
 
reklama
jak się źle czujesz po nich, to może inne tabletki?moja koleżanka miała 3 m-ce plamienie po yasmin(tylko, że ona jeszcze nie rodziła) moim zdaniem były źle dobrane. Połóg jest wystarczająco ciężki i bez tego, a tyle tygodni się goić to współczuję.
Wyjścia są takie: iść gdzie indziej jeszcze się skonsultować, czekać aż limetic ustabilizuje sytuację. Też jestem po cc i teraz piję napar z liści malin na regenerację macicy. Może jakiś kolagen bierz, żeby się goiło?No i to swędzenie niepokojące, może jakaś infekcja?
Współczuję tego wszystkiego, ale takie są uroki macierzyństwa. A miałaś zastrzyki z fraksyparyny?
Tylko najgorsze jest to, że mój lekarz mi w ogóle nie odpisuje ani nic... Nie wiem czy ja sama się nadwyrezylam czy lekarka mi to zrobiła nie wiem naprawdę i się martwię. Jutro ide skonsultować się do lekarza tak jak pisałam wyżej, bo mój mi nie odpisuje, do innej nie pójdę, bo to ona mi tak mocno nadusila, inny mi powiedział że mam jechać do lekarza, a nie się wpychac kiedy chce niby, a innej nie ufam, bo też nie potrafiła mi pomóc jak potrzebowałam jeszcze przed ciążą. I jadę do miasta 50km dalej, żeby mnie zbadali. Właśnie chce ten napar pić.. ale nie wiem. Też się boje, że to infekcja, a jak mi l3ci krew to żeby nic się nie stało, ale gorączki nie mam, nieprzyjemny zapach raz jest raz nie ma, kupiłam żel do mycia przeciwgrzybiczy i trochę pomaga, czekam do jutra z niecierpliwością... Mam nadzieję że nic mi nie będzie.
Miałam tezastrzyki.
 
Do góry