reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szafa malucha

Esia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Lipiec 2005
Postów
5 757
Miasto
Stolyca
Chyba zaczyna się dla nas sezon polowań ;-)
Przejrzałam torby, które dostałam od krewnych i mogę założyć, że muszę kupić właściwie wszystko :eek: Tak bywa ;-)
Jestem już po lekturze poradników, list i zalecanych zestawów "startowych", więc chodzi mi bardziej o porady praktyczne.
Nasze maluchy urodzą się latem - co tak naprawdę MUSIMY dla nich mieć, a co będzie bezsensownym zakupem? I ile czego / jakiej wielkości się przyda?
Kupujecie rzeczy nowe. czy używane? Nie chodzi mi o przekazywane od znajomych, tylko kupowane od obcych ludzi. Bo mam jakieś opory - przynajmniej co do tych najmniejszych rozmiarów. No ale może bezpodstawnie?
Piszcie co myślicie i chwalcie się tym, co już macie :-)
 
reklama
już jakiś czas temu dostałam 3 reklamówki ciuszków, dzisiaj je jeszcze raz przeglądałam, żeby sprawdzić, co mamy a czego nie. doliczyć się nie doliczyłam (bo są różne rozmiary i się poddałam). W zasadzie jest chyba wszystko na początek, więc na razie raczej nic nie będę kupować, poczekam do czerwca, zobaczymy jakie duże urodzi się dziecko i wtedy pewnie zacznie się szaleństwo ;) czy faktycznie tak zrobię to nie wiem, ale takie mam wstępne plany:) a co do kupowania od obcych? myślę, że zależy co i za ile, bo nie zawsze się opłaca.
 
ja mialam taka liste wyprawki (na zime) i prawie wszystko mialam oprocz:

Wyprawka
Body długi rękaw (na zatrzaski, cale rozpinane z przodu, duży otwór na głowę- ale nie radze przez glowe kupowac, bez kołnierzyka) rozmiar 62 6-10szt - na lato krotki rekaw, dlugi na chlodniejsze dni
Pajacyk (rozpinane w kroku lub całe rozpinane; bawełniane lub frotte – nie welurowe) 6-10szt na chlodniejsze dni
Ciepły sweterek (na zatrzaski, nie guziki) 1
Ciepła bluza rozpinana 1
Spodenki-półśpiochy 2
Czapeczka bawełniana cienka szwy z boku, na uszy 2-3
Czapeczka ciepła szwy z boku, na uszy 1
Skarpetki bawełniane nie za mocne ściągacze 2-5
Buciki wełniane-paputki 2
Rękawiczki bawełniane 2
Kombinezon ciepły z polaru na podbiciu bawełnianym 1 - na lato zbedny
Przewijak 1 - nie mialam ale teraz kupuje
Pieluchy jednorazowe 2p newborn
Chusteczki nasączone J&J 4p
Pieluchy tetrowe 20
Pieluchy flanelowe 5 - nie mialam
Krem przewciw odparzeniom Sudocrem 1 - super!!
Spirytus 70% do pepka 1
Wanienka 1
Ręczniki duże (z kapturkiem) 2-4
Termometr kąpielowy 1
Waciki +pojemnik 1p.
Płyn do kąpieli lawendowy 1
zel do mycia lawendowy 1
oliwka w zelu 1
Patyczki do uszu 2p
Łóżeczko 1
Materac 1
Ceratka (folia do łóżeczka) 1-2
Wypełnienie pościeli z ochraniaczem 1 - nie mialam
Pościel z ochraniaczem 3 - nie mialam
Prześcieradło z gumka 3
Rożek 2 - do spania
Spiworek - 1 - do spania
Wózek głęboki/spacerowy 1
Ceratki do wózka 1 - nie mialam
Prześcieradło z gumką do wózka 2 - nie mialam
Śpiworek do wózka 1-2
Torba do wózka z dużą ilością przegródek i kieszeni 1 - Gracco
Parasolka 1 - nie mialam
Pokrowiec przeciwdeszczowy 1
Kocyk cienki – polar duży 100x140 i mały 2
Kocyk gruby duży 1
Fotelik samochodowy - kołyska 1
Nożyczki lub obcinacz do paznokci 1
Szczotka do włosów 1
Gaziki jałowe apteka 40
Sól fizjologiczna do noska/oczek 5-10
Proszek do prania 2kg - mialam plyn LOvela - super
Krem na każdą pogodę Nivea 1 - super!!!
Gruszka Chicco 1
Olejek na ciemieniuszke 1 - robilam zwykla oliwka
Termometr elektr. Do skroni 1
Nawilżacz powietrza 1 - wieszalam mokre reczniki
Album na zdjęcia 1
Album dziecka 1
Herbata z kopru włoskiego na kolki 1
Butelki 125ml 250ml 2x2
Smoczki na butelki 4
Smoczki 1
Gryzaczek 1-2
Szczotka do mycia butelek 1
Termoopakowanie na butelkę 1
Podgrzewacz 1 - nie mialam (w mikrofali podgrzewalam wode i potem proszek wymieszac) przydatne gdy sciagacie swoj pokarm
Sterylizator 1 - nie mialam, wyparzalam w goracej wodzie tylko i bylo okay

dla nas
Koszula nocna do rodzenia-krótka 1 -dali w szpitalu
Koszula nocna długa 1 rozpinana z przodu
Ręczniki 2
Herbatki dla karmiących Hippo 1
Szlafrok 1
Biustonosz 1
Krem (Mustela) regener. 1
Tantum rosa 5
mydlo szare 1
kora debu 1
Majtki jednorazowe 5-6
Podpaski bella baby 1-2p
Majtki ściągające ew.pas pooperacyjny - nie mialam
Podkłady jednorazowe nieprzemakalne 5 - nie mialam
Papier toaletowy 2
Karuzela z pozytywka do lozeczka

ja kupowalam rzeczy od rozmiaru 62 niektore mialam 56 ale przetrwaly moze miesiac.. Cyrylka byla dluga (61cm) roznie moze byc wiec za duzo malych ciuchow nie kupujcie. potem mozna dokupic lub rodzina i znajomi przyniosa jako prezent. jak cos mi sie przypomni to jeszcze napisze :))))
 
Asylan fajna lista :-) Bardzo się przyda - bo już zweryfikowana w praktyce :-)

Zastanawiam się, czy w ogóle kupować ubranka rozmiar 56 :confused: U mnie w rodzinie dzieci rodzą się raczej długie, a boję się "nawlekania" maluszka w ciuszek akurat. Chyba łatwiej sobie poradzić z takim nieco za dużym?
Jak myślicie?
 
Asylan lista napewno sie przyda:-)

Esiu ja raczej nie bede kupowac rozmiaru 56,a jak co to ze 2 doslownie kaftaniki,taki maluszek przeciez szybko rosnie,a rozmiar wieksze starczą na dłuzej(zresztą tak polecają w gazetkach dla dzieci,i tak mi mówily koleżanki):-)
 
Ja kupiłam jedno body w rozmiarze 56. Rozpinane na całej długości. Następne ciuszki to już raczej minimum 62. Ale też raczej nie wkładane przez głowę.

Ciekawe w czym śpią dzieci w lato...
 
Bardzo dobre pytanie... :confused:
Jak znowu będzie lato stulecia, to pewnie tylko w pieluszce :baffled:
Dlatego właśnie zastanawiają mnie na różnych listach wyprawek pozycje typu "ciepły dresik", "śpiworek", "ciepła czapeczka" w rozmiarach 56.
No ale przecież nie zostawię zakupów na czerwiec - bo (odpukać) jakby Małe się pośpieszyło...
 
Kurcze ja chyba jakaś przesądna się zrobiłam. Na razie się nie zbieram z tą wyprawką, ale takie listy jak ma Asylan to się mogą bardzo przydać. Dzięki.
 
Blanes w sumie to mamy jeszcze trochę czasu, ale tak jak Esia napisała, maleństwo może się pośpieszyć (lepiej nie). jak już pisałam, mam troszkę ciuszków, więc się wstrzymuję z kupnem, ale tak jakoś mi ciężko;-) Raczej mąż mnie stopuje, bo inaczej pewnie zawaliłabym ciuszkami swoją szafę:-) rozmiar 56 uważam za bezsensowny (przynajmniej w dużych ilościach), to w zasadzie tak, jakbym kupiła sobie ciuchy XS, a noszę M ;) myślę, że z większymi jeszcze coś da się zrobić i będą na dłużej
 
reklama
Ja ustaliłam z moim ukochanym że ciuszki to dopiero zaczniemy gromadzić jak zrobimy pokój maluszka. A na razie jest tam graciarnia.

Jeśli chodzi o wcześniejsze przyjście na świat to ciuszki zakupione na donoszone dziecko i tak się pewnie od razu nie przydadzą więc tym akurat bym się nie stresowała. Za to meble i pokoik jak najbardziej. Ja już w siódmym miesiącu chciałabym powoli mieć wszystko ready.

P.S. Myślałyście o tym gdzie będziecie przechowywać pieluchy???? To chyba największe wyzwanie dla mnie :baffled:
 
Do góry