reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szał zakupów, czyli co kupiłyśmy dla siebie i naszych maluszków!

reklama
wiesz, my tak naprawde najbardziej czekamy na to, az bedziemy znali plec dzieci, nie chce kupowac ubranek unisex, tymbardziej, ze raczej kolorki zolty,zielony mi nie odpowiadaja. Ale podobno jak dobrze pojdzie to podczas usg w 13tygodniu mozna juz zobaczyc plec, oby :) bardzo chcielibysmy chlopca i dziewczynke, ewentualnie dwie dziewczynki tez nie beda zle :)
 
wiesz, my tak naprawde najbardziej czekamy na to, az bedziemy znali plec dzieci, nie chce kupowac ubranek unisex, tymbardziej, ze raczej kolorki zolty,zielony mi nie odpowiadaja. Ale podobno jak dobrze pojdzie to podczas usg w 13tygodniu mozna juz zobaczyc plec, oby :) bardzo chcielibysmy chlopca i dziewczynke, ewentualnie dwie dziewczynki tez nie beda zle :)

na dobrym sprzecie i ulozeniu maluchow to juz nawet w 12tc

ja nie jestem za podzialem chlopiec niebieskie dziewczynka rozowe mdle dla mnie to jest. ja kupuje ubranka w roznych kolorach ale i tak intuicja matki mowi mi ze to chlopak
 
moja intuicja nic mi nie mowi, okaze sie wszystko za trzy tygodnie jesli tylko zabki dobrze sie uloza. Ja tez nie jestem za niebieskim czy rozowym, dziewczynke bede ubierala w kolory : sliwkowy, szary, brazoay, bezowy a chlopca tez w raczej stonowane barwy, na pewno zadne kanarkowe, czerwone. Jakos nie przepadam za tymi kolorami, ale nie mam nic tez do nich, zeby sie ktos nie obrazil :)
 
My na razie nie myslimy o zakupach i pewnie tez nie bedzie ich duzo, bo dzidzia odziedziczy wszystko po starszym bracie:tak:Ubranka bedziemy dokupowac, ale to przed samym rozwiazaniem:tak:. Wiecej do kupna mam dla starszaka, poniewaz musimy kupic mu nowe tym razem juz "dorosle" lozeczko i szafeczki na ubranka, bo jego szafa peka juz w "szwach":tak:
Co do kolorow, bede ubierac uniwersalnie, bez wiekszej przesady w storne "rozowosci" czy tez "niebieskosci".
 
Ja już wiem czego mi brakowało przy pierszej ciąży i kupie napewno maść na sutki, poduszke taką specjalną do karmienia piersią, poduszke do siedzenia po porodzie i jeżeli będe potem karmić butelką czego bym nie chciała to podgrzewacz no i pare staników w rużnych rozmiarach :D
 
Ach przypomnialam sobie, ze napewno zakupie nakladki silikonowe na sutki, poniewaz Erykowi bylo bez nich trudno uchwycic brodawke, a tym razem bede juz zabezpieczona na takowa ewentualnosc:tak:
 
Madziu, nie wierzysz bo to Twoja pierwsza ciąża... i trzymam kciuki żeby była bezproblemowa

mam duzo kolezanek ktore tak jak ja nie wierzyly w przesady i od pierwszych tyg zaczely kupowac..i co porodzily zdrowe dzieciaki...4 z nich po 2 latach ponownie pozachodzily i tak samo jak w pierwszej ciazy od pierwszych tyg i co i zdrowe dzieciaki... Ja uwazam ze nie ma na to reguly.

pozatym powiedzialam mezowi (jak wszyscy wiedza maz jest z Indii) i smial sie ze mnie co mu mowilam bo w Indiach, niby zacofany kraj jak co poniektorzy mysla, kobiety wogole nie wierza w takie rzeczy. Rozmawialam rowniez z ciotka męża i kuzynka i one wogole zapytaly mnie sie "dlaczego polskie kobiety wierza w duperele?"
 
reklama
Ja nie chce nikogo urazić ale również myśle że to jest wiara w zabobony, to samo co wrużby i inne które są ciężkim grzechem. Strasznie mnie denerwóje moja babcia i ciotki które latają do kościoła a wygadują takie głupoty i nie sądze żeby miało to jaki kolwiek związek z tym co się wydaży. Co ma być to będzie a ludzie opowiadający o przypadkach kiedy to przesądy się sprawdziły nie biorą pod uwage zbiegu okoliczności i tego że nie które żeczy są nie uniknione a my nie mamy na nie wpływu.
 
Do góry