reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szampon i balsam dla małego alergika. Co kupić?

Misslena

Najszczęśliwsz mama;*
Dołączył(a)
24 Listopad 2009
Postów
596
Miasto
Chocianów
U Nikoli jest podejrzenie AZS. Na jej ciele praktycznie cały czas są wypryski, czekamy na wizytę u specjalisty że szpitala wojskowego we Wrocławiu. Stosujemy szampon z Oilatum jednak nie jestem z niego zadowolona, na głowie cały czas utrzymuje się cieniemiucha, skóra jest jakby przesuszona i włosy są na zmianę strasznie suche i potem tłuste jakby były kilka dni nie myte. Chciałabym abyście też poleciły mi jakiś balsam natłuszczający.
Ps. Przepraszam za pomylenie działów, dopiero po zatwierdzeniu tematu zwróciłam uwagę że to dotyczy bardziej pielęgnacji niż zdrowia:/
 
Ostatnia edycja:
reklama
A moja Amelka jest na Oilatum też uczulona!Spróbuj może Emolium...-tez jest cała linia tych kosmetyków.
 
Ja byłam i jestem zadowolona z Oilatum...te wszystkie emolienty mają podobne składy...więc nie wiem...może kwestia autosugestii....Ciemieniucha nie zejdzie Ci od tak tylko dlatego,że używasz Oilatum...ja myłam Młodemu przez miesiąc głowę wodą z Oilatum i nigdy nie miał tłustych włosów, a ma ich bardzo dużo...
 
Hejka. Nasza Iza ma 6 mies. i też mieliśmy przez chwilę problem z ciemieniuszką. Wystarczyło kilka razy oliwkowanie na godzinę przed kąpielą, potem w czapeczkę i wyczesywanie a potem mycie główki i płukanie czystą wodą. główkę myjemy w szamponie w piance dla nworodków i niemowląt Musteli(jest drogi ale bardzo wydajny nasza córcia jast średnio owłosiona;-)). do kąpieli oilatum a do ciałka emolium i narazie jest ok.
 
U nas oliwka wywołuje uczulenie na całej buzi mimo iż dawana była tylko na włoski:( Teraz używamy oliwy z oliwek ale efekt marny, z ciemieniuchą mam zamiar zwrócić się do dermatologa bo przy skazie białkowej dzieci mają bardzo uporczywą cieniemiuche:( A boję się że małej zaczną wypadać włoski (ma ich bardzo dużo i długie), albo przestaną wzrastać nowe że względu na to że włos nie przebije się przez skórę na której jest ciemieniucha.
Co do szamponu to kupiłam Nikoli normalny szampon z Nivea tylko że z serii sensitive i jest ok:) Mała na ładne i błyszczące włoski:) Zawsze widać że są czyste a nie tak jak po Oilatum. Do ciałka chce jej kupić jakiś balsam z emolientów ale nie wiem jakie firmy je posiadają:( Do tego chwilowo nie mam zbyt dużego funduszu chwilowo.
 
My też z ciemienuchą:wściekła/y: Małą, bo małą, ale nawracającą:-( Oliwka, czapa i wyczesanie kikla razy pod rząd i spokój na miesiąc i od nowa:-( Ja również używam szamponu Nivea i jest super, do ciała używam na zmianę oliwkę i krem Nivea (też z serii Sensitive i super nawilż - polecił mi pediatra nawilżać skóre kremem a nie samą oliwką). Może spróbuj (koszt kremu około 15 zł), ale Jagoda nie jest alergikiem (uffff:-D).
 
U nas jest tak że ciemieniucha nigdy nie schodzi do końca:( Powiedzmy że robię jej kilka dni pod rząd, wygląda jakby nie miała ale po następnych paru dniach znowu wygląda jakby była "siwa":( Próbowałam nawet metody żeby zostawić ją w spokoju... Ale to był zły pomysł, teraz Nikola ma ranki na głowie bo miała już o wiele za dużo i przy wyczesywaniu zrobiły się ranki:( Co do alergika to tylko moje założenie:p Ma stwierdzoną skaze białkową, a to że jest czasami wysypana itd to może po prostu taka jej uroda, poczekam do roku może minie samo, ale do lekarza zapewnie się wybierzemy. Szampon z oilatum tak zniszczył małej włoski że ma teraz takie sianko suche z tylu i na jednym boczku:(
 
To normalne, że przy problemach z tolerancją białka ciemieniucha wraca, czasem jest to jedna z oznak (oczywiście nie wyznacznik) nietolerancji białka:-( Znajoma miała problem z roczną córką i jej ciemieniuchą, dostała jakąś maść na receptę i jak ręką odjął (zapytam mamy jaka to maść i jak się dowiem to napiszę). Jagoda z tyłu i z boków główki również ma sianko i mało włosków (wytarte od spania).
 
reklama
Muszę ją zapisać do tego dermatologa, tylko że u nas to są tacy "specjaliści" że głowa boli:(
Nikola ma takie włoski z lewej strony główki i z tylu, co dziwne rzadko kiedy śpi na tych stronach... Więcej na prawej i tam ma włoski normalne:(
 
Do góry