reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szansa na ciążę po drugim wytrysku

Dołączył(a)
27 Grudzień 2021
Postów
7
Cześć dziewczyny,
Czytałam różne opinie na temat tego czy drugi „wyrzut” ejakulatu ma standardowe szanse na zapłodnienie. Może któraś z was zna się lepiej na tym temacie 😂 jesteśmy wszystkie już duże, wiec powiem krótko z mostu- pierwszy wytrysk w dzień owulacji nie byl w pochwie, drugi po paru godzinach tak.
Czy szanse są takie jak przy pierwszym czy duuuuzo mniejsze? :/
 
reklama
Niezła rozkmina🙂 nie wiem czy takie same, bo teoretycznie jak byk pierwszy wytrysk to pewnie objętościowo i być może że i jakościowo nasienie było lepsze, niż za tym drugim wytryskiem, gdzie zapewne było go mniej.
Jednym słowem to jak wróżenie z fusów.nie wiadomo czy lepsze plemniki poszły w pierwszym strzale czy w drugim. Ogólnie nie należy się kochać też zbyt często bo spermatogenezy trochę trwa i to że będzie się uprawiać sex 3 razy dziennie może wnieść więcej szkody niż pożytku, najelpeij co drugi dzień
Nikt nie wie i nikt tego nie zgadnie gdzie były lepsze plemniki i czy szanse są takie same i nie warto sobie tego rozkminiac, bo i tak nie masz na to wpływu.
 
To jednak chińczycy [emoji28]
I 3 godziny a nie 6[emoji23]
Trzeba by było zweryfikować u jakiegoś mądrzejszego źródła.
Screenshot_20211229_231301.jpeg
Screenshot_20211229_231245.jpeg
 
reklama
Są różne teorie na ten temat.
Moja pierwsza klinika była zdania, że następny wytrysk to tylko woda.
Jednak przez 4 lata zaszłam w ciążę 2 razy przy seksie kilka razy dziennie. Oczywiście w pozostałych cyklach próbowaliśmy raz dziennie lub raz na 2 dni i nic.
W nowej klinice podeszłam do in vitro i oni z kolei mieli teorie, że warto jest spróbować 2 razy oddać nasienie. tak też zrobiliśmy.
Wg mnie, jeśli starania są długie to warto wypróbować każdą teorie.
No i plemniki nie produkują się na bieżąco. Spermatogeneza trwa około 72 dni, a dojrzewanie plemników po wytrysku około 24 godziny.
Ciekawy temat do dyskusji [emoji3]
 
Do góry