reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szansa na ciążę

reklama
Może gdyby to była moja pierwsza ciąża to wmawiałabym sobie te objawy ale już w jednej byłam i czułam się dokładnie tak samo :) nie wiem skąd tyle jadu żeby kobieta kobiecie tak „dogadywała” zamiast względnie wspierać. Widzę że na tym forum tak to właśnie wygląda, dobrze że na innym forum znalazlam kobiety które miały nawet podobne „objawy” po zapłodnieniu i okazało się po jakimś czasie że to jednak ciąża :) mimo wszystko pozdrawiam i miłego dnia życzę oraz dziękuję za odpowiedź
 
z czystej ciekawosci, jak objawia sie te uczucie gabki w srodku? 😂
Dziwne uczucie, nie miałam go już więcej odkąd urodziłam pierwsze dziecko. Po prostu podczas stosunku czuć taki opór, tak choćby dyskomfort jakby partner nie mógł głębiej wejść, jakby wszystko w środku było rozpulchnione no i delikatnie przy poruszaniu pobolewa. Dlatego to dało mi pierwsze do myślenia a dziś ciągnięcie w podbrzuszu i kłucie delikatne.
 
Może gdyby to była moja pierwsza ciąża to wmawiałabym sobie te objawy ale już w jednej byłam i czułam się dokładnie tak samo
A u mnie było tak, że objawy drugiej ciąży były zupełnie inne niż pierwszej. Gdybym tylko objawami z pierwszej ciąży miała się sugerować, to nie robiłabym testu 🤷 Wszelkie objawy ciążowe pojawiają się, gdy w organizmie jest bhcg, a właśnie ten hormon wykrywa test ciążowy. Takie są fakty, nie ma to nic wspólnego z "pluciem jadem", nieżyczliwością itp...
 
Może gdyby to była moja pierwsza ciąża to wmawiałabym sobie te objawy ale już w jednej byłam i czułam się dokładnie tak samo :) nie wiem skąd tyle jadu żeby kobieta kobiecie tak „dogadywała” zamiast względnie wspierać. Widzę że na tym forum tak to właśnie wygląda, dobrze że na innym forum znalazlam kobiety które miały nawet podobne „objawy” po zapłodnieniu i okazało się po jakimś czasie że to jednak ciąża :) mimo wszystko pozdrawiam i miłego dnia życzę oraz dziękuję za odpowiedź
nie wiem czemu chęc przekazania merytorycznej wiedzy na tym forum jest uznawana jako brak wsparcia.
Prawda jest taka, że objawy ciążowe powoduje wzrost hormonu beta hcg, więc jeśli go nie było to nie są objawy ciąży i koniec. Mozecie sobie wmawiać, że musowanie macicy i czucie się jak gąbka to ciąża ale to jest wmawianie sobie i nic tego nie zmieni, nawet Wasze sławetne "znam swoje ciało".
Analogicznie: złamałam nogę 3 dni po owulacji. Moja złamana noga była pierwszym objawem ciaży 🥰🥰🥰

Testy z drogierii wykryły mi bete na poziomie 8, a ciąża zaczyna się od 5, więc tak, sa czułe.
 
Ostatnia edycja:
Ah czyli rozumiem że żadna z Was nie miała objawów ciąży tylko brak miesiączki w terminie? 🙂 żadna nie zauważała zmian w swoim ciele? No to nic tylko się cieszyć bo z tego co wiem i słyszałam to niektóre kobiety miały np plamienie implantacyjne, ból i powiększenie piersi po czym za kilka dni robiąc test czy betę wynik był pozytywny. Rozumiem że to też nie objawy ciąży. Ok więcej nie pytam, żegnam się i powodzenia 🙂
 
Ah czyli rozumiem że żadna z Was nie miała objawów ciąży tylko brak miesiączki w terminie? 🙂 żadna nie zauważała zmian w swoim ciele? No to nic tylko się cieszyć bo z tego co wiem i słyszałam to niektóre kobiety miały np plamienie implantacyjne, ból i powiększenie piersi po czym za kilka dni robiąc test czy betę wynik był pozytywny. Rozumiem że to też nie objawy ciąży. Ok więcej nie pytam, żegnam się i powodzenia 🙂
to może nie pytaj skoro i tak wiesz lepiej 😅
 
Ah czyli rozumiem że żadna z Was nie miała objawów ciąży tylko brak miesiączki w terminie? 🙂 żadna nie zauważała zmian w swoim ciele? No to nic tylko się cieszyć bo z tego co wiem i słyszałam to niektóre kobiety miały np plamienie implantacyjne, ból i powiększenie piersi po czym za kilka dni robiąc test czy betę wynik był pozytywny. Rozumiem że to też nie objawy ciąży. Ok więcej nie pytam, żegnam się i powodzenia 🙂
Ale skoro było plamienie implantacyjne, to beta zaczynala rosnąc, więc pojawiały się objawy. Ty natomiast twierdzisz, że masz objawy zanim beta zacznie rosnąć.
 
reklama
Ah czyli rozumiem że żadna z Was nie miała objawów ciąży tylko brak miesiączki w terminie? 🙂 żadna nie zauważała zmian w swoim ciele? No to nic tylko się cieszyć bo z tego co wiem i słyszałam to niektóre kobiety miały np plamienie implantacyjne, ból i powiększenie piersi po czym za kilka dni robiąc test czy betę wynik był pozytywny. Rozumiem że to też nie objawy ciąży. Ok więcej nie pytam, żegnam się i powodzenia 🙂

Nie, nie miałam objawów wczesnej ciąży - a wyłapałam ciąże jakieś max. 10 dni po owulacji z betą 1.4
Ba nawet jak ta beta tydzień później była prawie 1000 również nie miałam objawów.

Objawy zaczęły się jak była pewnie w dziesiątkach tysięcy w momencie 6/7 tygodnia ciąży
 
Do góry