reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szansa na kolejne CC?

Dołączył(a)
9 Marzec 2022
Postów
160
Dziewczyny mam pytanie a raczej chyba potrzebuje porady.
Jestem w 30tc (30+1)
4 porody za mną:
1 Sn
2 CC
3 CC
4 CC
Od początku tej ciąży zmieniłam kilku lekarzy gdyż coś mi nie odpowiadało. Albo brak badania na fotelu tylko skierowania na badania z krwi i moczu.
Albo brak robienia usg I domagania się skierowań.
W końcu myślałam,że trafiłam na dobrego ginekologa. Starsza babeczka,bardzo skrupulatnie analizowała wszystkie moje badania.
Była kolejnym lekarzem który,na każdej praktycznie wizycie uświadamiał mnie ze po 3 CC będzie teraz kolejne cięcie. Z racji sporej wady wzroku wysłała mnie do okulisty który jej zdaniem powinien mi wypisać zaświadczenie do cc.
Na wizycie okazało się,że owszem mam dużą wadę wzroku,astygmatyzm i cienką siatkówkę lecz nie ma wskazań okulistycznych do cięcia. Ale lekarz powiedział wprost że 3 przebyte cięcia juz jak najbardziej są wskazaniem. Skontaktowałam się po wizycie z moją ginekolog a ona stwierdziła że skoro nie dostałam zaświadczenia od okulisty to ona mi nie wypisze skierowania na kwalifikacje do cięcia.
No i jestem w kropce. Nie wiem co robić. Kontaktowałam się ze szpitalem w którym chce rodzic,uslyszalam ze jeśli nie uda mi się go zdobyć to mam czekać aż się zacznie akcja porodowa i przyjechać na IP i tam lekarz podczas badania zadecyduje czy poród SN czy CC. W drugim który brałam pod uwagę niby jestem umówiona do ginekologa ze szpitala i MOŻE on wypisze po badaniu i konsultacji ale tu jest duży znak zapytania.
W przyszlym tygodniu mam usg 3 trymestru,tez chce zapytac lekarza czy moze wypisac skierowanie. Ale obawiam sie ze tez nie bedzie mogl lub chcial.
Pytanie do pań czy któraś była w takiej sytuacji? Macie pomysł jak to rozwiązać?
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź i odpowiedź.
Nie chodzi o to że boję się porodu SN pod wzgledem bólu, bo próg bólu mam bardzo wysoki.
Jedynie boję się że pęknie blizna i dzidzia urodzi się do brzucha lub oboje starcimy życie przy porodzie lub któraś z nas😞
 
Ostatnia edycja:
reklama
Podjedź do szpitala, w którym chcesz rodzić. Nie spotkałam się, żeby po 3 CC zmuszano do sn. Mało tego - niewiele jest szpitali, które dopuszcza sn po 3 CC!

Zerknij na standardy, może dziewczyny podpowiedza, ale wg mnie to jest automatycznie CC...
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli lekarz stwierdzi, że jest ryzyko komplikacji przy sn to zrobią cięcie, a jeśli nie, to będzie sn. Tak czy tak lepiej zaufać lekarzom. Chociaż wątpię, żeby po trzech cesarkach cisnęli na naturalny.
 
Jestem 4miesiące po 4cc. Mi lekarze jak i w szpitalu mówili że tylko cięcie wchodzi w grę.
 
Ostatecznie to i tak ordynator i lekarz będący na dyżurze tam gdzie będziesz rodzić podejmie decyzję, ale na mój gust cesarka jak nic...U mnie w szpitalu po 2 cc nie chcą robić VBAC. Mój lekarz po 1 cc od razu zapowiadał, że robimy 2 cc, żebym się nie męczyła, a tu po 3 cc rozważa Sn. Dziwne trochę. Mój lekarz jako podkładke do CC kazał mi się udać do psychiatry po skierowanie o tokofobii i przeszło. Wpisacli powdo kolejnego ciecia, jako stan po poprzednim ciecu i stany lękowe.
 
Ostatecznie to i tak ordynator i lekarz będący na dyżurze tam gdzie będziesz rodzić podejmie decyzję, ale na mój gust cesarka jak nic...U mnie w szpitalu po 2 cc nie chcą robić VBAC. Mój lekarz po 1 cc od razu zapowiadał, że robimy 2 cc, żebym się nie męczyła, a tu po 3 cc rozważa Sn. Dziwne trochę. Mój lekarz jako podkładke do CC kazał mi się udać do psychiatry po skierowanie o tokofobii i przeszło. Wpisacli powdo kolejnego ciecia, jako stan po poprzednim ciecu i stany lękowe.
No tak ale do wybranego przeze mnie mogę się dopiero zgłosić jak już się zacznie akcja porodowa. Takiej informacji udzieliła mi pani która zapisuje na kwalifikacje 😞
Niestety w tym szpitalu nie ma opcji zapisania się i prowadzenia ciąży przez lekarza który pracuje w szpitalu.
 
Czyli wskazaniem do kolejnego cięcia były poprzednie cięcia dobrze rozumuje?
Ja rodziłam w czerwcu i to było moje 3cc. Nikt nie pytał się mnie czy będę rodzic sn czy CC. Odrazu mówiono mi że będzie CC. Uwierz mi że nikt nie podejmie się porodu sn po tylu cięciach..
Zadzwoń do szpitala w którym rodzisz. Poproś o rozmowę z ordynatorem i porozmawiaj :)
 
Ja jestem po trzech CC. W trzeciej ciąży od początku lekarze mówili mi, że po dwóch cięciach bez dwóch zdań musi być kolejne, bo ryzyko przy porodzie SN jest zbyt duże. Więc wydaje mi się, że skoro Ty jesteś po 3 CC to tym bardziej.
 
reklama
Ja jestem po trzech CC. W trzeciej ciąży od początku lekarze mówili mi, że po dwóch cięciach bez dwóch zdań musi być kolejne, bo ryzyko przy porodzie SN jest zbyt duże. Więc wydaje mi się, że skoro Ty jesteś po 3 CC to tym bardziej.
Mi też od początku tej ciąży mówili lekarze o kolejnym cc. Jednak moja obecna ginekolog nie chce wystawić skierowania.
Cóż muszę poczekać do poniedziałku,jeśli w szpitalu sie nie uda będę musiała kombinować
 
Do góry