reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szanse na ciaze

reklama
Ty masz 26 lat?
Jak wyznaczyłaś owulację?
Poprostu z narzeczonym staramy się od pol roku ale w tym cyklu starań byl sex na samym początku cyklu, w trakcie owulacji ani przed nie było, tylko dopiero po. Z racji ze chcemy mieć dziecko, zastanawiam się czy jest cień szansy, ze mogło się udać
 
Jeśli dochodzi do stosunków, to szansa jest zawsze.

Ja przy cyklach 30 dniowych zaszłam w ciążę w 8dc... Teoretycznie w czasie niepłodnym.
 
Jeżeli owulacja była potwierdzona - to nie, nie ma takiej możliwości ponieważ komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia max. przez 24h (a często krócej)
Natomiast jeżeli opierasz się tylko na aplikacji bez innych metod to na 99% nie wiesz kiedy jest owulacja i być może wtedy się udało jednak wstrzelić, ale tego nie wie nikt

Zdrowa para uprawiająca regularnie stosunki co 2-3 dni przez cały cykl ma 30% szans na ciążę w każdym cyklu

Jeżeli masz tyle lat co w nicku, to myślę że warto się wybrać do ginekologa który Ci wytłumaczy jak działa cykl, kobiety bo trochę słabo że w wieku 26 lat pytasz o to, czy można zajść w ciąże po owulacji :(
 
reklama
No kalendarzyk jest na nic. Ja przy równych cyklach potrafilam mieć owulację w 8dc a czesem nawet dopiero w 16dc. Kup testy owulacyjne, powinny pomoc. Tylko z założeniem, że robi się je co 12h.
Plus dodatkowo mierzenie temperatury, ale w prawidłowy dla kalendarzyka sposób.
 
Do góry