reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szcepienie przeciw ospie...

Ja szczepiłam synka na ospę i nie żałuję, Oliwier w wieku 2 lat został zarażony, ale ospa przebiegała bardzo łagodnie przez pierwsze 2 dni miał niewielką gorączkę, wysypkę miał, ale była niewielka w stosunku do innych dzieci chorych na ospę jakie widziałam, a do tego krosty były małe- wiec nie bolały!!!
 
reklama
ja niestety nie szczepiłam ale bardzo żałuję dziecko ma 90 procent szans ze się zarazi od innych i po co ma chorować ? córka i tak zachorowała w przedszkolu - 2 tyg wyjete , niepotrzebna męczarnia dla dziecka .
 
nie szczepiłam, jak najmniej szczepień takie jest moje zdanie. Moje córeczki mają ospę już za sobą, zachorowały rok temu. Starsza przeszła ją bardzo dobrze, mało wysypana była, zero gorączek, apetyt ok i zachowanie także. Młodsza miała 13 miesięcy jak zachorowała jedynie bardzo mocno ją wysypało, ale gorączki też nie miała, dwie pierwsze nocki były zarwane.
 
Szczepił"am i nie żałuję, córka dostała ospę ale miała 4 krostki i zero innych objawów. szczepienia u większości dzieci pomagają, gdyby taki nie było nadal byłaby duża umieralność na gruźlicę a odra, świnka i różyczka szalałyby po przedszkolach w 100% jak kiedys a nie w pojedyńczych przypadkach jak teraz.
 
ja tez zaszczepiłam synka w styczniu , ze względu na alergię bo jak mu cos wyjdzie to strasznie sie drapie wiec przy ospie mogło by być róznie, ponoć nie chroni to w 100 procentach , ale łagodnie dziecko przechodzi i oto mi chodziło , bojak pomyśłe ze ospę by miał i wysypkę alergiczna to cały by był podrapany a po ospie zostały by ślady wiec dmucham na zimne
 
Gorąco zachęcam Was do podpisania niniejszej petycji dotyczącej wolności decydowania w kwestii szczepień i ochrony dzieci przed negatywnymi odczynami poszczepiennymi (NOP) poprzez pozostawienie rodzicom wyboru szczepionki, szczepienia (lub rezygnacji z nich), stworzenie sprawnego systemu rejestracji NOP i egzekwowania od lekarzy wypełniania formularzy NOP, do czego są prawnie zobowiązani.

PETYCJA WS.ZMUSZANIA RODZICÓW I DZIECI DO SZCZEPIEŃ I OCHRONY DZIECI PRZED ODCZYNAMI POSZCZEPIENNYMI

Po więcej informacji na ten temat zapraszam na działające od kilku lat forum www.szczepienia.org.pl i niedawno powstałego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” (strona na razie w budowie - zapraszamy wkrótce)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Pozdrawiam
 
Do góry