reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZCZEPEINIA

Izabelka

Oski i Wercia
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2005
Postów
12 105
Niektóre z was szczepiły już dzieci, jakie szczepionki wybrałyście? Za tydzień idziemy i zastanawiamy się na skojarzonymi.Jakie jest wasze zdanie? Wiecie coś na ich temat?
 
reklama
Izabelka, ja idę na szczepienie z Bartusiem 3 marca i dezydujemy się na szczepionki skojarzone, w szpitalu bardzo je polecała pani doktor, której ja bardzo ufam, poza tym mniej ukłuć dla maluszka i co dla mnie ważne- skojarzone szczepią także przeciwko wirusowemu zapaleniu opon mózgowych, które ja niestety w dzieciństwie przechodzilam. Minusem jest to, że są odpłatne, ale trudno, oszczędzimy na czymś innym, becikowe będzie akrat na szczepionki ;) Pozdrawiam :)
 
My prawdopodobnie też kupimy skojarzone, tylko podobno są różne szczepionki i nie wiem na które się zdecydować...
 
My również wybieramy szczepionki skojarzone. Mniej stresu dla maluszka , bo mniej ukłuć. Poza tym dzidzia podobno łagodniej reaguje na taką szczepionkę. No i najważniejsze ,że zabezpiecza przed wiekszą ilością chorób.
 
My byliśmy wczoraj na szczepieniu wybraliśmy szczepionke skojarzoną Infanrix Hexa typu 6 w 1 kosztowała 200zł. Szymonek niestety troszkę goraczkował i miał opuchnietą nóżkę, nocka była nieprzespana ale dziś jest juz lepiej.
Pozdrawiam pa
 
można wybrać Infanrix IPV Hib kosztuje ok 130 zł i do tego bezpłatnie szczepionka przeciw WZW B ale to są 2 wkłucia :(
My wybraliśmy opcję pierwsze szczepienie Infanrix Hexa , drugie Infanrix IPV Hib trzecie Hexa to podobno najlpszy zestaw.
 
My tez wybralismy szczepionki skojarzone 5w1 + żółtaczka od Państwa
bo jak poczytałam o tym co oni refunduja,to stach mnie obleciał...
do tego w rodzinie mialam ciezki przypadek po szczepionkach refundowanych,sa to przeciez zywe bakterie!!!wieksze ryzyko!!!
 
reklama
hej:)

my w piątek szczepiliśmy Bartusia, wybraliśmy te same szczepionki co Abi. Bartek nie miał żadnych poszczepiennych objawów typu gorączka, rozdrażnienie, przespał potem spokojnie cały dzień i noc, ale w przychodni pokazał, że ma silne płuca jak na faceta przystało ;) i płakał bardzo :(
 
Do góry