reklama

Szczepić czy nie szczepić....temat rzeka:)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2011' rozpoczęty przez jola.24, 11 Styczeń 2011.

1. jola.24

jola.24 Fanka BB :)

Zgodnie z sugestiami zakładam nowy wątek:tak: Co z tymi szczepieniami? Temat kontrowersyjny, kazdy ma swoje zdanie ale tez wiele z nas zastanawia sie co zrobicc z tym fantem...może ten temat pomoże:tak:

2. jola.24

jola.24 Fanka BB :)

Od razu wyraze swoje zdanie. Ja wszelkim szczepionkom w ciązy mowie stanowcze nie! Co do maleństwa to tak jak i z Olkiem tylko podstawowe szczepienia:)

3. reklama
  4. pandorka

pandorka Luty 2010 / Kwiecień 2011

W ciąży zdecydowanie NIE, natomiast maluch będzie szczepiony tylko wg. kalendarza szczepień "obowiązkowych".

5. nati_k

nati_k super mama

jestem identycznego zdania. W ciazy nie, zreszta ja sama nie- czyli przeciw grypie. Dziecko tylko te obowiazkowe. Nie szczepienie dzieci jest w polsce zabronione. Wiem ze jest grupa osob co nie szczepia ale jest to wbrew prawu!!! I wiem jak to lekarze zalatwiaja niestety mam znajoma co nie szczepi i dostaje od "lekarza" a moze lepiej napisac pseudo pediatry zaswiadczenie ze szczepienie dla danego dziecka jest przeciwskazaniem itp. Wiec obowiazkowe tak dodatkowe nie.

6. skorupka

skorupka Fanka BB :)

ja mam identyczne zdanie na ten tema jak wszystkie dziewczyny wyżej. dla dzidzi tylko szczepienia obowiązkowe. ja sama się nie szczepię na nic, bo uważam, że to pic na wodę; a te na grypę to już szczególnie!

7. baby_55

baby_55 podwójna mama :)

Ja tak jak pisałam na watku głównym, siebie nie szczepię, a co do dzidzika to jestemm na tak, obowiązkowe oczywiście, z zalecanych na pewno pneumokoki, rotawirusy jeszcze nie wiem, pewnie bedziemy korzystać z tych 5w1 żeby nie męczyć maluszka

8. ulisia

ulisia chustomama :)

ja (pozwolę sobie napisać choć nie jestem kwietniówką) wybrałam - szczepić, ale nie byle czym. na większość darmowych szczepionek są lepsze zamienniki - na wzw engerix lub hepavax TF (koniecznie TF), na błonicę , tężec, itp - DTPa zamiast DTPx - mniej obciąża układ nerwowy. nie są to drogie szczepionki - rzędu 40 - 50 zł szt a mam przynajmniej pewność że nie podaję byle czego (patrz ten syfny EUVAX). Grunt to świadomość tego co się robi :-) a decyzja - to indywidualna sprawa każdego.

Pozdrawiam i znikam :-)

9. acronka

acronka Fanka BB :)

Kurdę, zeżarło mi cały wpis!

Ja mówię NIE szczepieniom mojego dziecka. Zgłębiam wiedzę na ten temat od dawna. Szczepienia mają zarówno wady jak i zalety ale w moim przekonaniu więcej wad.

nati - nie oburzaj się, każdy ma prawo decydować o własnym życiu i swojego dziecka takze. Nie uwazam że państwo obligatoryjnie wie co jest dla mnie dobre a co nie. Co powiesz na niekompetencję lekarzy, którzy pozwalają na zaszczepienie dziecka urodzonego w zamartwicy na zaszczepienie w 1dobie WZWb i gruźlicę mimo, że jest ZAKAZ by szczepić dzieci w takim stanie i tego typu powikłaniach neurologicznych, bo grozi to nieodwracalnymi konsekwencjami???
    Wiem, nie do ciebie pretensje.
    Każdy człowiek ma wolną wolę i pewne prawa i swobody obywatelskie, ja ze swoich praw zamierzam korzystać i wychowaywać dzieckoze swoim stanemprzekonań. Nie uważam by Państwo miało słusznośc w zmuszaniu mnie do robienia rzeczy złwaszca gdy nie ma pewności że działa słusznie (ja w wielu kwestiach jestem pod prąd). Nie zamierzam "załatwiać sobie" papierów u lekarza itp, bo nie jest to potrzebne. W szpitalu wystarczy zaznaczyć w karcie przyjęcia, że się odmawia szczepień a potem pilnować (np kartka na łóżeczku dziecka "nie szczepić") a następnie w przychodni oboje rodzice składają wniosek z podpisami, że nie wyrażają zgody na szczepienia dziecka. To dla sanepidu i koniec. I co siła mnie zmuszą bym dziecko szczepiła? Jak uznam że potrzeba to podejmę decyzję, natomiast nie zamierzam od początku katować małego organizmu dawkami wirusów pełno i bezkomórkowych.
    Wrzucam kilka linków dla zaintersewoanych:
    Szczepienia.info - Twoje centrum informacyjne o szczepieniach
    nie szczepimy :: - tu sie trzeba zarejestrować - dla tych co chcą szczepić i nie chcą.
    http://www.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/2009/Sz_2009.pdf
    FRECH
    rtęć a szczepienia? - Dobry poród - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

10. reklama
  11. natasza77

natasza77 Fanka BB :)

Ja mam za duży kontakt z osobami chorymi ,zeby ryzykować grypę, raz w życiu ją przeżyłam i więcej nie chcę, myślałam wtedy,że to moje ostatnie chwile.Szczepię się co roku, na grypę nei choruję a przeziębienia miewam co oczywiście w niczym nie swiadczy o skuteczności szczpionki bo ona zabezpiecza przed wirusem grypy a nie zwyklymi rhinowirusami czy adenowirusami powodującymi katarki.
    W tym roku miałam dylemat ale się zaszczepiłam w 18 tygodniu ciąży bo wiedziałam,że jak zachoruję w ciąży to może być o wiele gorzej.Zaszczepiłam się najmniej imunogennym Influvakiem, po przestudiowaniu literatury fachowej po polsku i angielksu, z której wynikało,że niczego nei ryzykuję szczepieniem.I nic odpukać sie nie wydarzyło.Grypa w ciaży czesciej kończy sie hospitalizacją i powikłaniami, znam te dane więc staram sie działać racjonanie a nie histerycznie.W szczpionce jest zabity wirus grypy więc nie zagraża w niczym.Szczepionki na grypę nei zawierają rtęci.Inne dodatkowe składniki są w śladowych ilościach np antybiotyk - więcej pewnie zjadamy ich w kurczakach.

12. acronka

acronka Fanka BB :)

baby - ja jestem zdecydowaną przeciwniczką tych skojarzonych 5w1, 6w1 - co z tego ze 1 wkłucie, gdy dajesz dziecku BOMBĘ wirusową?

Aha, najważniesza rzecz dla tych co beda szczepić - pamiętajcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych - wszystkich! Trzeba je zgłaszać i nie pozwalać lekarzom na bagatelizowanie ich! http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/2097.htm (o NOP, czyli niepożądanych odczynach poszczepiennych)
    I czytajcie uważnie ulotki swoich szczepionek!

Poleć forum