reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepić czy nie szczepić....temat rzeka:)

reklama
dziewczyny co sądzicie o szczepionce Euvax B? W wielu krajach została wycofana, a u nas nadal w niekorych szpitalach jest podawana dzieciom hmm.. naczytałam sie na jej temat samych negatywnych opinii.. Rafek urodził sie w Olsztynie i tam nie dawali tej szczepionki, ale tu gdzie urodzi sie Filip (na Opolszczyźnie) daja wlasnie Euvax B i jestem zdecydowana juz zakupic wlasną szczepionke.. Znalazlam nawet artykułu, ze od 2009 roku została wycofana w całej Polsce, co jest bzdura, bo dziecko mojej kolezanki urodzone w listopadzie 2010 dostało wlasnie Euvax B hmm
 
dziewczyny co sądzicie o szczepionce Euvax B? W wielu krajach została wycofana, a u nas nadal w niekorych szpitalach jest podawana dzieciom hmm.. naczytałam sie na jej temat samych negatywnych opinii.. Rafek urodził sie w Olsztynie i tam nie dawali tej szczepionki, ale tu gdzie urodzi sie Filip (na Opolszczyźnie) daja wlasnie Euvax B i jestem zdecydowana juz zakupic wlasną szczepionke.. Znalazlam nawet artykułu, ze od 2009 roku została wycofana w całej Polsce, co jest bzdura, bo dziecko mojej kolezanki urodzone w listopadzie 2010 dostało wlasnie Euvax B hmm
ja jeszcze o tym z położną nie rozmawiałam, ale koniecznie zapytam jaką podają w szpitalu. jak euvax to kupuję sama...
 
ja jeszcze o tym z położną nie rozmawiałam, ale koniecznie zapytam jaką podają w szpitalu. jak euvax to kupuję sama...

No własnie wczoraj koleżanka mówiła, że od stycznia tego roku miały byc kategorycznie zabronione wszystkie szczepionki z rtęcią.. ale ta Euvax niby wycofana w 2009 a ciagle w niektorych szpitalach ja podaja..
 
Dziweczyny informacje czy euvax jest wycofany z obrotu czy nie znajdziecie na stronach BIP :: Główna. Z tego co się orientuje lek nie został wstrzymany w obrocie w Polsce. Myślę że niektóre tematy w sprawie szczepień są trochę sztucznie nakręcane. Ja osobiście jestem zwolennikiem szczepień (zresztą po rozmowie z wojewódzkim konsultantem do spraw szczepień), ale tych mądrych nowoczesnych szczepionek. Ilość rtęci użyta jako konserwant do szczepionki jest co prawda przekroczona, ale nie oszukujmy się to są mikro ilości. Więcej się pochłania jedząc np tuńczyka z puszki i inne ryby. A przecież wszyscy trąbią ze ryby zdrowe. Każdy musi znaleźć równowagę i to co mu pasuje. Pozdrawiam i życzę mądrych i trafnych wyborów
 
Witajcie, napiszę w tym temacie słów kilka bo wlaśnie w ostatnich dniach miałyśmy o tym na SR i zgłębiałam ten temat. Euvax nie jest wycofany w Polsce, również w moim docelowym szpitalu szczepią nim maluszki, polożna SR mówila nam jednak, że jest w tej szczepionce przekroczony poziom rtęci, prócz tego ma jeszcze kilka defektów, ale nie jestem specem więc nie będę próbowala tu jej zacytować, bo i tak mi się to nie uda. Jest szczepionka którą nalezy zastąpić euvax, lepszej generacji i nazywa się ENGERIX, receptę na nią może wypisac nam zarówno lekarz 1 kontaktu jak i nasz gin. Co ciekawe, kiedy ja mojego poprosilam o wypisanie takowej recepty powiedział mi, że sie naczytałam a że jego zdaniem całą akcję nakręca firma produkująca engerix i gdyby euvax był rzcezywiscie tak szkodliwy, to czy uważam, że byłby od tylu lat podawany w szpitalach maluszkom. Ja jednak myśle, że nie bez kozery został w wielu europejskich krajach wycofany i suma sumarum uparcie obstawałam przy swoim i w końcu wyszłam z receptą. Jesli mogę miec wplyw na to, że maleńka dostanie coś lepszego, to dokonuje takiego wyboru.
 
Co wazne jeszcze przypomniało mi się, co zapewne większość z Was wie, ale nie zaszkodzi przypomnieć, kazda taka szczepionka przez nas zakupiona w aptece musi być nam wydana w specjalnym opakowaniu utrzymującym odpowiednią temp, a po przyniesieniu dod omu od razu do lodówki i tak samo po przywiezieniu na porodówkę od raza oddana polożnej (równiez wtym termicznym wdzianku, podpisana) aby ta od razu mogla umiescic ją w odpowiedniej lodówce. To chyba już wszystko w tym temacie :) Życzę trafnych wyborów i udanych kwietniowych rozwiązań.
 
dzięki PoLaLka
niedługo ma wizyte u gina to poprosze o recepte, a ze chodze do szpitala do poradni K i przyjmuje ten sam lekarz, co potem 'na górze' ma dyżury więc powinni wiedzieć co podają i dlaczego...może też dowiem sie jakichś szczegółów
 
reklama
Co do szczepień ja już pisłam ze w moim szpitalu nie podają euvaxu, ale zanim potwierdziłam tę informację u ordynatora neonatologii to pytałam o engerix w aptece, niestety obecnie, jest praktycznie niiemożliwe kupić go gdziekolwiek, żadna hurtownia go w tej chwili nie posiada i nie wiadomo kiedy będą mieli, w moim szpitalu podawali go jakiś czas ale teraz też nie mogą go dostać i podają inną szczepionkęnie pamiętam dokładnie nazwy a nie chce mi się szukać. W kazdym razie zmierzam do tego, że już od stycznia nie można nigdzie kupić engerixa, bo już styczniówki z innego forum na niego polowały i nic z tego, jedna do dziś czeka ze szczepieniem i musi odpuścić bo dłużej nie może czekać.
 
Do góry