reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepić czy nie szczepić....temat rzeka:)

dzwoniłam do swojego szpitala i chyba z 20 minut mnie gdzie indziej kierowano, bo nikt nic nie wiedział:szok:. w końcu dotarłam do jakiejś lekarki i powiedziała, że zaraz po urodzeniu muszę im podpisać oświadczenie, że rezygnuję ze szczepień. no i wsytsko jasne.
ale najbardziej rozwalił mnie tekst jednej z pigułek, cytuję: przez 30 lat pracy nie słyszałam, żeby ktoś rezygnował ze szczepień. przecież trzeba dziecko zaszczepić na wiele chorób zaraz po urodzeniu! pozostawiłam to bez komentarza...
 
reklama
A ja w zyciu nie slyszalam o tym, zeby cokolwiek bylo trzeba podpisywac... Wybor nalezy do Ciebie i to Twoja decyzja, bez podpisywania. Dowiedz sie lepiej o tym.
 
Dranissimo musisz potwierdzić podpisem że to Twoja decyzja, zeby dziecka nie szczepić a nie pomysł szpitala, bo szpital standardowo Ci dziecko ma zaszczepić, a gdyby nie było Twojego podpisu to moesz mieć potem do nich pretensje, ze bez twojej zgody nie zaszczepili dziecka
 
skorupka - jeśli podasz mi maila to prześlę Ci druki jakie możesz wydrukować lub ręcznie napisać.. by nie zaszczepili Ci dziecka. Ja osobiście pisałam ale szpital i tak dał mi swoje pismo do podpisu. Ale warto być przygotowanym i od razu na wstępie zaznaczyć że nie chcesz dziecka na razie szczepić. Warto właśnie nie rozpoczynać burzy i powiedzieć właśnie że odraczasz na jakiś czas swoje dziecko. Ot.. masz takie prawo.Jesli masz więcej pytan.. zapraszam na pw.

edit: http://nieszczepie.blogspot.com/ ojjj warto poczytać blog mamy o ktróej pisałam wczoraj. Miłej lektury.
 
Ostatnia edycja:
Gorąco zachęcam Was do podpisania niniejszej petycji dotyczącej wolności decydowania w kwestii szczepień i ochrony dzieci przed negatywnymi odczynami poszczepiennymi (NOP) poprzez pozostawienie rodzicom wyboru szczepionki, szczepienia (lub rezygnacji z nich), stworzenie sprawnego systemu rejestracji NOP i egzekwowania od lekarzy wypełniania formularzy NOP, do czego są prawnie zobowiązani.

PETYCJA WS.ZMUSZANIA RODZICÓW I DZIECI DO SZCZEPIEŃ I OCHRONY DZIECI PRZED ODCZYNAMI POSZCZEPIENNYMI

Po więcej informacji na ten temat zapraszam na działające od kilku lat forum www.szczepienia.org.pl i niedawno powstałego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” (strona na razie w budowie - zapraszamy wkrótce)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Pozdrawiam
 
dzien po urodzeniu dzidzi przyszla do nas polozna ze szczepionkami (u mnie w szpitalu nie zabieraja dziecka ani na minute, wszystko odbywa sie przy matce). ja nieswiadomie, podczas porodu podpisalam zgode na szczepienie(laska mi podawala papiery do podpisu miedzy moimi skurczami, po czym po ostatnim podpisie poweidziala, to co pani podpisala to zgoda na szczepeinie!)
spytalam kobiete czy szczepia euvaxem czy engerixem. odpowiedz padla ze euvax. na co ja ze my chcemy engerix i mozemy przywiezc szczepionke. kobieta wyszla, wrocila i powiedziala ze albo euvax albo nic. no to my nic:-) nikt nas nie namawial. dla nikogo, pediatry szpitalnego rowneiz, nie bylo nic dziwnego w naszej decyzji. zadzwonilam do swojej pediatry, pwoeidziala ze b.madra decyzja, a krotko mowiac euvax to 'chinszczyzna'.
 
reklama
Do góry