reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepic czy nie

Casablanca1234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Lipiec 2019
Postów
522
Witajcie dziewczyny w poniedziałek jadę z córką(1.5 m-ca) na pierwsze szczepienie. Co sądzicie w ogóle o szczepieniach 5 w jednym, 6 w jednym lub każde indywidualnie?
Czy te szczepionki są w ogóle bezpieczne czy w ogóle warto szczepić dzieci, bo każdy mówi co innego?
 
reklama
Temat dlugi i szeroki jak rzeka. Jest wielu przeciwników i tyle samo (albo i więcej) zwolenników. Decyzja należy do Ciebie. Porozmawiaj z lekarzem, poczytaj opracowania medyczne. Tutaj na forum nikt Ci tak naprawdę nie powie tak czy nie. Ja od siebie tylko dodam, że szczepię na wszystko 5 w 1.
 
Nie powiem tobie czy szczepić czy nie ale ja wraz z mężem uważamy że my byliśmy szczepieni i nic nam nie jest więc i małego szczepimy na wszystko co jest ze względu na to że mały pójdzie do żłobka. Ja szczepie 5w1.
 
"Każdy mówi co innego" - raczej bym powiedziała, że baby w internecie mówią żeby nie szczepić a lekarze, że szczepić ;) szczepionki owszem są obarczone pewnym ryzykiem działań nieporządanych, ale tak samo jak KAŻDY lek. Jednakżw tak jak w przypadku leków, dużo więcej z nich pożytku. Jeżeli nie zamierzasz chować dziecka w lesie i leczyć błotem, to nie widzę problemu - równie dobrze możesz zaszczepić. Co więcej pamiętaj, że sprawa nie dotyczy jedynie Ciebie i Twojego dziecka ale całego społeczeństwa. Jeżeli wskaźnik osób zaszczepionych w danej spłeczności spadnie poniżej wymaganej normy, to przy dzisiejszym poziomie migracji ludności mogą powrócić choroby już zapomniane. W niektórych rejonach świata te nasze zapomniane choroby przecież nadal istnieją.
 
Też nad tym sie zastanawiam, tylko boje sie skutków ubocznych szczepionki, tego jak corka bedzie sie czula juz po szczepieniu albo nie daj boze jeszcze cos gorszego. Rowniez biorę pod uwage 5w1.
Nie powiem tobie czy szczepić czy nie ale ja wraz z mężem uważamy że my byliśmy szczepieni i nic nam nie jest więc i małego szczepimy na wszystko co jest ze względu na to że mały pójdzie do żłobka. Ja szczepie 5w1.
 
Też nad tym sie zastanawiam, tylko boje sie skutków ubocznych szczepionki, tego jak corka bedzie sie czula juz po szczepieniu albo nie daj boze jeszcze cos gorszego. Rowniez biorę pod uwage 5w1.
Mogę tylko powiedzieć że mój malutki po każdym szczepieniu jest taki jakby przyćpany 😃 zero zabawy zero uśmiechu tylko sen i tulaski. A teraz ma prawie 6 miesięcy
 
Ja szczepie według kalendarza tylko nie używam szczepionek z przychodni. Przed szczepieniem chodziłam po receptę na szczepionke pentaxim. Na samym początku skorzystałam z tych standardowych potem pielegniarki zaproponowały mi taką opcję i tak zostało.
 
Witajcie dziewczyny w poniedziałek jadę z córką(1.5 m-ca) na pierwsze szczepienie. Co sądzicie w ogóle o szczepieniach 5 w jednym, 6 w jednym lub każde indywidualnie?
Czy te szczepionki są w ogóle bezpieczne czy w ogóle warto szczepić dzieci, bo każdy mówi co innego?
Szczepiłam syna 5w1, moim zdaniem jeśli coś jest dopuszczone dla wcześniaków to musi być sprawdzone od A do Z. Bałam się tych pierwszych szczepień, ale bardziej byłam przerażona faktem że pediatra odwlekała szczepienie przez 4.5 miesiąca z powodu własnych przekonań. Większy strach miałam przed tym że złapie coś, bo nie jest zaszczepiony, niż przed tym, że coś mu się stanie. Szczepie obowiązkowymi + dodatkowe meningokoki + rotawirusy
 
reklama
reklama
Ja szczepię szczepionką 5w1. Dodam, że córka urodziła się z niską masą urodzeniową i neonatolog właśnie tą szczepionkę poleciła nam. Córka dobrze znosi szczepienia. Szczepię na wszystko co obowiązkowe plus te dodatkowe również. Bardziej boję się ewentualnej choroby niż skutków ubocznych po szczepieniu.
 
Do góry