reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia- 1 szczepienie co tydzien?

reklama
Ja osobiście się cieszę bo nie znam dziecka ze swojego otoczenia, które mmr przeszło dobrze
Ja bardzo bałam się tej szczepionki bo wszędzie nią straszą - u Synka nic się po niej nie wydarzyło. Ani gorączki, ani marudzenia czy senności. Wszystkie szczepionki Syn (3 lata) i Córka (11 miesięcy ) przeszli do tej pory bez problemu. Dawałam im 5w1 plus rota, pneumokoki i teraz zaszczepię jeszcze na meningokoki.
I u wszystkich moich znajomych mmr odbył się bez problemu- a dowiadywałam się szczegółowo bo bałam się po tym jak się naczytałam w internecie.
 
Jak sanepid się upomina to slyszalam ze ponoc wystarczy wysłać do nich list . Prosząc o numer i serię szczepionki, pełen skład, możliwe skutki uboczne i kto wrazie W weźmie za nie odpowiedzialność i coś jeszcze musiałabym dopytac .... niby już się nie odzywają
 
No ja
Ja bardzo bałam się tej szczepionki bo wszędzie nią straszą - u Synka nic się po niej nie wydarzyło. Ani gorączki, ani marudzenia czy senności. Wszystkie szczepionki Syn (3 lata) i Córka (11 miesięcy ) przeszli do tej pory bez problemu. Dawałam im 5w1 plus rota, pneumokoki i teraz zaszczepię jeszcze na meningokoki.
I u wszystkich moich znajomych mmr odbył się bez problemu- a dowiadywałam się szczegółowo bo bałam się po tym jak się naczytałam w internecie.
U mnie w rodzinie niestety nie było ciekawych reakcji na to szczepienie. A najgorsze jest to, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że po tej szczepionce skutki uboczne nie wychodza na drugi dzień tylko dopiero po 5 dniach i mogą się pojawić nawet do 3 tygodni co już wiele osób by nie łączyło ze szczepieniem. Tak było np z moją siostrą młody po tygodniu dostał Odrę poronna potwierdzoną przez lekarza po 3 wysypka byla pewna, że to uczulenie dwa dni nie schodzi poszła do lekarza diagnoza rozyczka
 
Moja córka źle zareagowała na mmr ,ale sprowadzono dla niej na kolejną dawkę inną szczepionkę i było ok.
 
Mój syn jednak był szczepiony na mmr w tamtym roku , szczepionka i nazwie Priorix. A skutki uboczne po 6w1 nie były aż tak tragiczne, tylko obrzęk i zaczerwienienie całego przedramienia utrzymujące się dość długo no i oczywiście gorączka, senność, rozdrażnienie itd.
 
reklama
Jak szczępilam moja córeczkę tylko obowiązkowymi... przed każdą obawiałam się bo czytałam o wielu powiklaniach... córka ma 18 miesięcy płakała mi przez kilka minut tylko po szczepionkę na zoltaczke... szczepie 5 w 1... żadnych ubocznych skutków nie zauważyłam... trzymam się jednej reguły DZIECKO MUSI BYĆ IDEALNIĘ ZDROWE to powtarzają mi koleżanki mama i lekarze... a w związku z tym ze wiele wirusów rozwija się kilka dni dlatego zawsze izoluje córkę na dwa trzy dni przed szczepieniem mimo że jest idealnie zdrowa od wyjazdów wizyt innych dzieci a nawet zostaje w domu jak pogoda sprzyja chorobom... po szczepieniu tez spędza jeden dzień w domu... nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale do tej pory wszystko przebiegało jak najlepiej... zamierzam szczepić na pneumokoki dopiero jak skończy dwa lata gdyż będzie mniej dawek...
Raz opóźnilam szczepienie o kilka tygodni ze względu na katar święta i choroby domowników... od razu dzwonili do przychodni...
Uważam że to rodzic powinien decydować o tym czy szczepić czy nie po zapoznaniu się ze wszystkimi skutkami... Moja sąsiadka nie szczepila swoich dzieci i niestety jej kilku miesięczna córcia zmarła na krztusiec... lekarze nie mogli ostanio diagnozy poprawnej bo nie spodziewali się ze w tych czasach może być dziecko nie szczepione... z kolei od czyny po szczepienie tez bywają tragiczne w skutkach... dlatego powinna być to świadoma decyzja każdego rodzica...
 
Do góry