reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia i badania kontrolne

U nas położna była raz, lekarza w domu nie było. Nie było takiej potrzeby. Sami chodziliśmy do przychodni na ważenie [5minut spacerkiem mieliśmy].
Co do bioderek - u nas też bez usg, tylko oglądane były przez lekarzy.
 
reklama
Ja dostałam skierowanie na usg od pediatry, idziemy w przyszłym tygodniu i będzie na NFZ.

Położna była u nas tylko raz, głupia baba że szkoda gadać, więcej jej nie wpuściliśmy :)
A naszym pediatrą jest ciocia więc "wizyt" mieliśmy już mnóstwo :)

Co do szczepień - wybraliśmy 5w1, po doczytaniu w necie stwierdziłam że ta jest najlepsza, ciocia też ta poleciła więc wkłucie było Pentaximem + wzw.
Na rota nie szczepimy, mam właśnie lekarską rodzinę i nikt u nas nie szczepi. Nad pneumo się zastanawiamy ale jeśli już to jak Majka będzie większa.
 
My szczepiliśmy 6w1. Mąż uparł się jak ten z uszami co ryczy na wszystkie szczepionki dostępne na rynku i nie mogę mu przetłumaczyć, że niekoniecznie to dobre dla dziecka. Pneumokoków i rotawirusów nie przepuści a teraz jeszcze wynalazł szczepionkę na jakieś meningokoki i też chce szczepić. Ja dopiero zza rok planuję powrót do pracy i ewentualny żłobek dla małej, więc nie chciałabym jej aż tak inwazyjnie potraktować wszystkim, co możliwe.

Za kilka dni mamy USG i zobaczymy co dalej. Też macie szczepienia co 6 tygodni?
 
Ja dostałam skierowanie na usg od pediatry, idziemy w przyszłym tygodniu i będzie na NFZ.

Położna była u nas tylko raz, głupia baba że szkoda gadać, więcej jej nie wpuściliśmy :)
A naszym pediatrą jest ciocia więc "wizyt" mieliśmy już mnóstwo :)

Co do szczepień - wybraliśmy 5w1, po doczytaniu w necie stwierdziłam że ta jest najlepsza, ciocia też ta poleciła więc wkłucie było Pentaximem + wzw.
Na rota nie szczepimy, mam właśnie lekarską rodzinę i nikt u nas nie szczepi. Nad pneumo się zastanawiamy ale jeśli już to jak Majka będzie większa.

no my też zdecydowaliśmy się na to 5 w 1...podobnie jak u was tyle, że położna doradziła mi że tak zaszczepić + w drugim półroczu penumokoki a rotawirusa sobie podarować bo to jest marketingowo nakręcone i żeby pamiętać że i tak przy najmniejszej biegunce pójśc do lekarza rodzinnego a będzie wszystko ok
 
no my też zdecydowaliśmy się na to 5 w 1...podobnie jak u was tyle, że położna doradziła mi że tak zaszczepić + w drugim półroczu penumokoki a rotawirusa sobie podarować bo to jest marketingowo nakręcone i żeby pamiętać że i tak przy najmniejszej biegunce pójśc do lekarza rodzinnego a będzie wszystko ok
racja!!!
 
My jeszcze przed pierwszymi szczepieniami i tak się właśnie zastanawiam nad tymi na NFZ i tymi skojarzonymi. Julkę szczepiliśmy tymi skojarzonymi bo żal nam było małej że miała być kłuta 3 razy. Teraz przy drugim dziecku (zawsze podejście jest trochę inne przy drugim dziecku, już człowiek się tak nad nim nie trzęsie) zastanawiam się czy te skojarzone mają jakieś plusy poza tylko tym że kłuje się mniejszą ilość razy. Czy macie jakieś informacje by te skojarzone były lepsze z punktu widzenia medycyny? Bo szczerze mówiąc trochę szkoda mi kasy jeśli tylko plusem jest jedno kłucie, a każdy grosz się przyda.
 
My na usg bioderek skierowanie dostaliśmy przy wypisie ze szpitala. USG Nela miała dokładnie miesiąc po urodzeniu. A kontrolę będzie miała 4.08.
Co do szczepień, to też nie wiem jakie wybrać. Na pewno na rotawirusa i pneumokoki. Moja mała po macierzyńskim niestety będzie chodzić do opiekunki, gdzie już jest starszy chłopiec, więc muszę ją zaszczepić wcześniej. Na meningokoki nie wiem.
A z obowiązkowych nasza pediatra nie proponowała nam płatnych. Ale tyle się naczytałam, że chyba wybiorę te płatne. No i kolejny problem jakie 5w1 czy 6w1? Nie wiem, bo jak chcemy oszczędzić dziecku ukłuć, to chyba 6w1?
No i później jakiej firmy szczepionka, bo to też chyba ważne.
trasia a Tobie kto doradził szczepionkę?
 
Ostatnia edycja:
reklama
My też dostaliśmy skierowanie na usg bioder przy wypisie ze szpitala, ale i tak poszliśmy prywatnie bo mała urodziła się 30 czerwca a termin wizyty dostaliśmy na 23 września. Wszystko niby ok, ale nie dostaliśmy żadnego wpisu do książeczki (przy starszej córci jak miała badane bioderka jako niemowlę dostałam wpis po drugiej wizycie że wszystko ok). Dlatego chyba nie odwołam tej wizyty na NFZ we wrześniu i powiem że to już drugie badanie i jeśli wszystko ok to niech to odnotują.
 
Do góry