reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia i badania kontrolne

setana - mamy opoznione bo mały nie był zAszczepiony zaraz po urodzeniu (był na antybiotykach) tylko w 8 dobie zycia i wszystko nam sie przesuwa teraz o tydzień :-)
 
reklama
My dzisiaj kolejny dzien rehabilitacji , a w srode pierwsze szczepienia.
Mgordon Wy się rehabilitujecie przez kręcz szyjny z tego co pamiętam tak? A w jaki sposób Was zdiagnozowali? I jak wygląda taka rehabilitacja?

Ja byłam dziś u ortopedy na usg bioderek i doktor widząc że Maja patrzy ciągle w lewo mówił żeby Ją pilnować i stymulować żeby tak samo często patrzyła też w prawa stronę - po lewej mam położyć np poduszeczkę aby nie mogła przekręcić główki a po prawej mam powiesić zabawkę lub coś innego co Ją zainteresuje i zastanawiam się czy to wystarczy...
Czytałam o tym kręczu szyjnym trochę w internecie i nie chcę wyjść na jakiegoś paranoika co dziecku chorobę wymyśla na siłę ale też nie chcę bagatelizować niepokojących objawów... ehh bądź tu człowieku mądry...
 
madzioolka moja Hania tez preferuje jedną stronę i właśnie jak pediatra to przyuważyła, to dostałyśmy skierowanie na rehabilitację. Ale rehabilitantka na cwiczeniach orzekła, ze większość dzieci tak ma i Hanie nie trzeba teraz stymulować ćwiczeniami, tylko właśnie pilnować aby równie często leżała na drugim boku, podnosiła główkę, stymulować zmysł wzroku i słuchu żeby przekrzywiała główkę w drugą stronę.Kontrola w 3 m-cu i wtedy rehabilitantka osądzi czy wdrożyć jednak ćwiczenia.
Sądze, że Majeczce tez to wystarczy jak poradził wam ortopeda :tak:
 
odnośnie podkładania poduszki czy wałka z pieluszki z boku główki - to daje wręcz przeciwny efekt, bo dziecko z jeszcze większym zacięciem będzie usiłowało obrócić główkę; nie tędy droga (słowa kilku fizjoterapeutów + obserwacja własna);
 
andariel faktycznie chyba tak jest jak mówisz bo jak wczoraj zablokowaliśmy lewą stronę poduchą i nie mogła patrzeć to od razu był ryk wielki i żal do świata... pozostaje stymulacja zabawkami i przekręcanie główki (choć akurat to ostatnie tak jak u ironii na niewiele się zdaje :) )
 
oj tam szczerze wam powiem ze nie przejmuje sie tym zbytnio ;-) my pewnie jak byliscmy mali tez tak robilismy i nikt nawet nie słyszał o żadnych kręczach szyjnych :-)

take it easy :cool2:
 
A właśnie jutro chciałam wypróbować wasz sposób z blokowanie jednej strony i juz widze, że nie ma sensu męczyć dzieciaczka :eek: Na razie obracam główke na drugą stronę, ale właśnie sama ją ciągle odwraca na tą preferowaną, więc jedynie z powodzeniem wymuszam tą prawidłową pozycje przy karmieniu
 
U nas krecz szyjki stwierdził neurolog i zakał małego na boczek tak by głowa na drugiej stronie lezała bo z jednej strony jest bardziej plaska niz z drugiej.
No to rehabilitantka, ze to niepradwa, ze kształt głowy uformował sie przez nacisk wód płodowych, a ze mozg sie jeszcze bedzie rozrastał to i on sie zmieni (ten kształt). Wiec sama nie wiem, Mowiła tez by na bok nie kłasc bo moze dostac przykurcz z drugiej strony.
A te ciwiczenia to masaz pleckow od kosci ogonowej po pierwszy krag i szyjke. I takie prostowanie - maly lezy bokiem do mnie na plecach prostujesz mu głowe i przytrzymujesz za kosci policzkowe a palcem drugiej reki tak 1 cm pod piersikiem i liczysz do 50 i tak 4 razy dziennie. Im mały sie wiecej siłuje i wyrywa tym lepiej bo miesnie wtedy ladnie cwiczy.
 
reklama
U mnie przed chwilą kolejna próba zablokowania poduszką skończyła się wielka awanturą więc już nie będę próbować bo tylko mi sie dziecko stresuje
 
Do góry