reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia i badania kontrolne

Ja uważam, że decyzja aby oszczędzić wszelkich tego typu atrakcji Młodej była super. Myślę, że dzięki temu ominęły Ją inne wątpliwe :baffled:
Ironia - ekoparanoja.... to dla mnie przerost nakładu nad efektem np. jechać 100 km paląc benzynę żeby kupić paczkę orzechów piorących.
Jak dla mnie wystarczy zdrowy rozsądek i odrobinę myślenia a także poparte rzeczowymi argumentami własne zdanie.
Andariel - myślę że ci "paranoicy" którzy chcą jak najzdrowiej karmić swoje dzieci i ci którzy nie chcą im fundować szczepionek z nie wiadomo czym to po części ta sama grupa. Ja też dbam o żywienie Młodej i też Jej nawyki w tym zakresie i już widzę efekty - Krysia życzy sobie gdzieś albo w sklepie Marwitki "marcheweczki" - co tam życzy... sama gna do półki i ładuje do koszyka ostatnio sama ten koszyk tacha, a raczej ciągnie po ziemi :-p. Batonik nie musi być, jeśli już koniecznie to jeden. Wędlina czy mięso z wiadomego źródła, żadnej Nutelli itp., do picia woda, herbata, kompot. Ale jak dziś ciastko kajmakowe zjadła - wiem, że smaczne i z dobrych produktów bo źródło pewne - to świat się nie zawali - przecież Świeta idą. Jutro też rozpusta wiem, że będzie też ciastowa - gł. własnej roboty, ale trudno. Chipsów bym nie zdzierżyła, McDonalda nie pokażę.
 
reklama
Dziewczyny, dostalam wezwanie na szczepienie...mmr i 4-ta hexa, hexe chce do wiosny odciagnac a mmr do lata. Olac, robic cos? Wezwanie na stay adres dostalam, bo nie zglaszalam przeprowadzki
 
nawet dla mnie zwolenniczki szczepien ta pora nie jest najlepsza na szczepienia jeśli nie trzeba wole poczekać do wiosny./lata

my juz po wszystkim wiec mamy spokoj :)
 
mrsmoon ja bym nie szczepiła w ogóle podpiszecie oswiadczenie i koniec - zależy jakie macie podejscie do tematu, my z M. juz szczepić Mateusza nie będziemy
 
Dzieki dziewczyny, kati to przez ta kontrole przyrostu ludnosci? Gdzies mi to przemknelo, mozesz mi opisac skrotowo? A masz komplet tych niemowlecych? Mmr? Czwarty pentaxim? O jakiej tresci to oswiadczenie? Nie beda mnie ciagac po sadach? Albo jakis kontroli robic? Ja sie boje szczepic, ale odry tez sie boje...i badz tu madrym...sama nie wiem pisac cos czy czekac na kolejny ruch przychodni
 
Ironia - ta zima nie zima zdecydowanie to nie pora na szczepienie.
My we wtorek jedziemy do szpitala na badania na alergię, czekam pogawędki - aczkolwiek jak tam wtedy jak Młoda trafiła z rozbitą głową powiedziałam, zero komentarza - ale przez to coś będzie wykluczone.
 
moon - jeśli nie zgłaszałaś nowego adresu w przychodni to takie pismo uznaje się za doręczone, więc nie licz na to, że "w razie co" powiesz, że to przez przeprowadzkę. Co do formalności to zależy. Zależy jakie pismo/wezwanie dostałaś (ponoć przychodnie potrafią wysyłać stare druki opierające się na dawno nieobowiązujących przepisach!). Ja, gdybym dostała pisemne wezwanie, skontaktowałabym się ze stop.nop bo oni pomagając ogarnąć temat właśnie od strony papierków. Bo nie na każde pismo warto odpowiadać.
 
reklama
moon ja jak dostawałam wezwanie to olewałam, po kilku tygodniach dostawałam następne i tyle... inny ruch ze strony przychodni się nie pojawił, więc pewnie bym poczekała, ale to zależy czy odwlekasz czy w ogóle nie masz zamiaru szczepić... ja tylko odwlekałam

forever i jak? było gadanie w szpitalu?
 
Do góry