reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia maluszków.

ntmkw

Aktywna w BB
Dołączył(a)
16 Styczeń 2012
Postów
85
Miasto
Poznań
Wiem że jest jeszcze dość wcześnie, jednak przeglądając forum "Styczniówek" postanowiłam i u nas założyć ten jakże trudny temat. Lepiej mieć więcej czasu na przemyślenia niż mniej. Tak więc, szczepić, czy nie szczepić? A jeżeli tak to na co?
Buszując po internecie ciężko jest znaleźć złoty środek.
 
reklama
ntmkw-ja mam ustalony kalendarz szczepien przez pediatre wiec troche nie wiem w czym problem, szczepienia sa obowiazkowe i pediatra o wszystkim poinformuje. Na poczatku bedzie Hepatitis B, DTaP, Hib, Polio, rotawirusy i pneumococci. Po 12 miesiacach bedzie MMR i chickenpox, a po 24 miesiacach Hepatitis A. Ale lekarz wszystko objasni co po kolei. Czesto ten kalendarz szczepien jest modyfikowany ze wzgledu na pojawianie sie coraz to nowych i lepszych preparatow (np. sa szczepionki 5 w 1 zeby nie kluc malucha 5 razy). Daje sie je w kilku dawkach zwykle od 1 do 4. np. DTaP bedzie w 2,4,6 i 15 miesiacu. Niektore szczepionki mozna przesuwac, niektorych nie wolno np. rotawirus ostatnia dawka musi byc podana w 6 miesiacu. Ale to wszystko objasni lekarz, takze spokojnie. Ja nie mialam wcale problemow ze szczepieniem. Nawet jedno musialam robic w PL i tez mi zaszczepili bez problemow.
 
ntmkw tak jak iza pisze szczepienia sa ustalane przez pediatre, do mojej siostry nawet ktos ostatnio dzwonil z osrodka poniewaz zapomniala o szczepieniu . Domyslam sie, ze chodzi Ci o dodatkowe szczepienia typu pneumokoki itp ?? A takze rodzaj szczepionki ?
 
Z tego co tam wyczytałam nie wszyscy decydują się na szczepienia, nawet te obowiązkowe. Ja nie jestem za tym jednak najbardziej zastanawia mnie po co szczepić dziecko przeciw np. ospie, skoro lepiej żeby ją przeszło. Każda z nas była przeciw niej szczepiona a pewnie większość i tak ją miała. Tak samo jest ze szczepieniami w pierwszej dobie życia przeciwko gruźlicy, w Europie się tego podobno nie praktykuje, a u nas nadal to robią. Jak macie czas to polecam tam zawitać. Dla mnie jest to jakaś czarna magia.
 
No to widzisz to jest juz sprawa indywidualna, ja szczepie dzieci po to zeby nie przechodzily chorob zakaznych bo to oslabia ich organizm. Oslabiony i chory organizm gorzej sie rozwija. Jesli chodzi o gruzlice-u nas jej nie ma ale ja zaluje bo jednak do PL sie jezdzi a ta choroba w Pl jest caly czas obecna. Wiec na pewno lepiej sie zaszczepic na gruzlice.
 
ja osobiście szczepię tylko na obowiązkowe szczepienia zgodnie z kalendarzem szczepien, jedyną zmianą będzie teraz to że te potrójne szczepienia będziemy robić na jedno wkłucie, przy Matim nie miałam kasy i 2 z nich robiliśmy na 3 wkłucia i zwłaszcza to pierwsze szczepienie ciężko przeszedł, po szczepieniu od 12 do 19 płakał także masakra

co do ospy mój Mateusz ją przeszedł rok temu, bardzo łagodnie, bez gorączki, mało krostek więc dobrze że mamy to z głowy ale znam dzieci że przechodziły bardzo ciężko i może szczepionka by to złagodziła jeśli nie uchroniła całkowicie
 
Są mamy które świadomie rezygnują ze szczepień , bardzo odwlekają je w czasie. Robią to jednak na własną odpowiedzialność, piszą oświadczenia. Należy sie jednak liczyć z karami nakładanymi przez sanepid a nawet konsekwencjami prawnymi. Jednym z argumentów jest to , że szczepionki ( szczególnie ta pierwsza- Euvax B) jest nieoczyszczona z pierwiastków rtęci. Póżniej na roczek jest szczepionka MMR , która podobno wiele razy wywoływała autyzm.
Dużo by pisać i pewnie bardziej fachowo , ale ja znam tę sprawę pobieżnie , bo sama szczepię i kolejnego malucha też będę szczepić.

Zaszczepiłam szczepionką 6w1 - HEXA (jest z tych najdroższych niestety , ale wkłuć też jest malutko) , dodatkowo na pneumokoki
 
Ostatnia edycja:
Ja tez mam zamiar szczepic, zgodnie z kalendarzem szczepień. Pozostaje pytanie co ze szczepieniami 5 lub 6 w jednym i czy szczepic na pneumokoki, rotawirusy i meningokoki...bo koszta są ogromne :baffled:
 
Ze względów finansowych nie mogłam sobie pozwolić na szczepienie przeciw pneumokokom i rota wirusom. Pediatra stwierdziła , że jak mam wybierać to lepiej na pneumokoki .
Należy pamiętać , że jeżeli decydujemy się np. na 6 w 1 to już do końca musimy tą linią szczepić. Jeżeli natomiast decydujemy się szczepić państwowo to również do końca nimi szczepimy
 
reklama
Ja tak sobie myślałam o tych pneumokokach. Skoro są tak niebezpieczne to dlaczego szczepionka nie jest refundowana? Skoro tych pneumokoków jest 100 a szczepionka chroni jedynie przed 10 to jaki to ma sens? Oczywiście nie wykluczam że nie zaszczepię, ale nie zakładam też że to zrobię.
 
Do góry