reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia na COVID a ciąża !

reklama
Dziewczyny , opowiem Wam moja historie i nie jestem antyszczepem. Mój tato przyjął dwie dawki szczepionki F . Po 1 czuł się bardzo dobrze , przyjął 2 i dostal półpaśca. Mało tego temp spadła mu do 31 stopni i gdyby nie lekarz to byłby na drugim świecie . Pomyślałam zdarza się , on ma trochę chorób współistniejących. Koleżanki teściowa 3 dni po szczepieniu zgon a męża kolegi syn 21 lat zaszczepił się i wylądował w szpitalu. Ma ponoć organy rak zniszczone jak 70 latek. Zaczęłam szukać info. Jest strona polski instytut zdrowia publicznego i tam w zakładce COVID 19 są info o NOP. Masakra. Raport liczy 64 strony. Jest wyszczególnione jaka szczepionka , która dawka, płeć, wiek , ile dni po szczepieniu. Są takie rzeczy ze wolałam o tym nie czytać np ślepota, głuchota, paraliż kończyn . Nie do opisania. Sami zobaczcie . Druga strona medalu teraz…. Miałam z mężem COVID , gdyby nie test przesiewowy nawet bym nie wiedziała . Niby bezobjawow ale ja miałam oskrzela zajęte a mąż prawe płuco i NIE CZUŁ ! Także jedno i drugie nie jest dobre. Czasem myśle ze ci co by mieli gorszy przebieg pewnie by ciężko po szczepionce przechodzili okres. Ciężko jest niestety dokonać wyboru . Ja boje się szczepienia bo po głupiej szczepionce od grypy myślałam ze umrę tak mnie dusiło. Także wybór niech będzie każdego wg jego sumienia, a turaj chyba trzeba wybierać mniejsze zło
W koncu jakaś sensowna wypowiedz. Większość kobiet które się wcześniej wypowiadały nie do końca chyba zdają sobie sprawę z tego, ze te szczepionki są w fazie badań i dopiero po kilku latach wyjdzie na jaw co tak naprawdę w nich jest i czy faktycznie pomogły czy bardziej zaszkodziły. Moja siostra również przyjęła dwie dawki i zachorowała na półpaśca w wieku 35 lat. Jest wiele przypadków NOP, ale o tym się nie mówi a wręcz ukrywa takie informacje. Dla jasności ja jestem ogólnie za szczepieniami i moje dziecko ma wszystkie wymagane szczepienia, ale z tym bym naprawdę uważała!
 
W koncu jakaś sensowna wypowiedz. Większość kobiet które się wcześniej wypowiadały nie do końca chyba zdają sobie sprawę z tego, ze te szczepionki są w fazie badań i dopiero po kilku latach wyjdzie na jaw co tak naprawdę w nich jest i czy faktycznie pomogły czy bardziej zaszkodziły. Moja siostra również przyjęła dwie dawki i zachorowała na półpaśca w wieku 35 lat. Jest wiele przypadków NOP, ale o tym się nie mówi a wręcz ukrywa takie informacje. Dla jasności ja jestem ogólnie za szczepieniami i moje dziecko ma wszystkie wymagane szczepienia, ale z tym bym naprawdę uważała!
Ale z którym konkretnie byś uważała? Półpasiec może wystąpić po KAŻDYM szczepieniu.
Jakie szczepionki są w fazie badań? Przestań kłamać jak potłuczona i powtarzać pierdoły. Jeśli masz informacje o podawaniu szczepionek w fazie badań to podaj konkrety i biegnij na pierwszy posterunek jeszcze dziś albo w poniedziałek do prokuratury.
 
Ale z którym konkretnie byś uważała? Półpasiec może wystąpić po KAŻDYM szczepieniu.
Jakie szczepionki są w fazie badań? Przestań kłamać jak potłuczona i powtarzać pierdoły. Jeśli masz informacje o podawaniu szczepionek w fazie badań to podaj konkrety i biegnij na pierwszy posterunek jeszcze dziś albo w poniedziałek do prokuratury.
Wierz w co chcesz, zobaczymy co będziecie mówić za kilka lat.
 
Wierz w co chcesz, zobaczymy co będziecie mówić za kilka lat.
Za kilka lat pewnie po prostu o tym zapomnę. Rzucasz ogólnikami (nawet nie wiesz, o jakich szczepionkach mówisz) i kłamstwami. Poprosiłam o KONKRETY na co wycofujesz się jak raczek. Merytoryka na poziomie Rowu Mariańskiego. Cóż, nie spodziewam się rzetelnej wiedzy na temat farmacji i wakcynologii po kimś, kto nie jest w stanie opanować słownika ortograficznego, jednak uważam, że ktoś, kto się nie zna w dyskusji na dany temat powinien zamilknąć.
 
Ja mam taką propozycję, żeby wrócić do meritum, bez wzajemnego obrażania się. Prowadziłam webinary, rozmawiałam ze specjalistami. Są badania, które cytujemy. Mówię o badaniach naukowych robionych na dużych grupach. Badania nie wykazały wzrostu ryzyka poronienia, natomiast pokazały, że Covid w ciąży jest niebezpieczny, o czym już pisałam. Wkleję wam dane z dzisiaj, co się dzieje w naszym kraju. I dodatkowo - macie badania dzielcie się, tymi za i tymi przeciw, ale niech to będa źródła wiarygodne, a nie rozmowy typu: a moja ciocia powiedziała... I wszystkim dużo zdrowia.

Dzisiejsze zakażenia, zgony itd. na Covid 19 - źródło: https://www.worldometers.info/coronavirus/#main_table
Zobacz załącznik 1340715
pojawiła się praca podsumowująca dostępne badania dotyczące szczepień w ciąży, informacje dostępne również w języku polskim na stronie medycyny praktycznej
 
Za kilka lat pewnie po prostu o tym zapomnę. Rzucasz ogólnikami (nawet nie wiesz, o jakich szczepionkach mówisz) i kłamstwami. Poprosiłam o KONKRETY na co wycofujesz się jak raczek. Merytoryka na poziomie Rowu Mariańskiego. Cóż, nie spodziewam się rzetelnej wiedzy na temat farmacji i wakcynologii po kimś, kto nie jest w stanie opanować słownika ortograficznego, jednak uważam, że ktoś, kto się nie zna w dyskusji na dany temat powinien zamilknąć.
Gdybym nie miała wiedzy na dany temat to bym się nie wypowiadała. Ja nie łykam wszystkiego co zobaczę w tv tylko szukam informacji w innych źródłach. To nie żadne teorie spiskowe tylko fakty. Każdy ma prawo do własnej opinii a to forum służy do tego prawda? Nie ma potrzeby obrażania innych! Miłego dnia!
 
Gdybym nie miała wiedzy na dany temat to bym się nie wypowiadała. Ja nie łykam wszystkiego co zobaczę w tv tylko szukam informacji w innych źródłach. To nie żadne teorie spiskowe tylko fakty. Każdy ma prawo do własnej opinii a to forum służy do tego prawda? Nie ma potrzeby obrażania innych! Miłego dnia!
Jakich źródłach? Bo nie podajesz ŻADNYCH konkretów, nic na poparcie tych „twierdzeń”. Każdy ma prawo do opinii, natomiast antyszczepionkowa propaganda nie jest opinią.
Nawzajem!
 
reklama
Za kilka lat pewnie po prostu o tym zapomnę. Rzucasz ogólnikami (nawet nie wiesz, o jakich szczepionkach mówisz) i kłamstwami. Poprosiłam o KONKRETY na co wycofujesz się jak raczek. Merytoryka na poziomie Rowu Mariańskiego. Cóż, nie spodziewam się rzetelnej wiedzy na temat farmacji i wakcynologii po kimś, kto nie jest w stanie opanować słownika ortograficznego, jednak uważam, że ktoś, kto się nie zna w dyskusji na dany temat powinien zamilknąć.
Ty powinnaś zgłosić nowy NOP -agresja i chamstwo poszczepienne
 
Do góry