reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia obowiazkowe w grecji

Dołączył(a)
19 Kwiecień 2009
Postów
11
Miasto
Grecja
:-)Bardzo prosze o pomoc w ustaleniu,czy jak wyjade do grecji z 3-miesieczna corka bez problemu bede mogla kontynuowac tam kaledarz szczepien?chce powiedziec ze zaczelam program platnych szczepionek.Serdecznie prosze o pomoc:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
reni,
mój ostatni post w temacie "mamy z Grecji" dotyczy szczepień.
na stronie chyba 9 tego tematu była również rozmowa na temat szczepień.


po nownie zacytuję samą siebie ;)
zacytuję samą siebie ;p
na stronie 9 tego tematu jest rozmowa o szczepieniach ;-)

Cytat:
odnośnie szczepień to u nas wygląda to tak:zaczęliśmy od grudnia jak miał 2 miesiące, a nie 7 tyg jak pisałam i lecimy:
- prevenar(1)(pneumokoki) + infanrix IPV Hib(błonica , tężec, krztusiec)
- meningitec(1) (meningokoki)
- prevenar (2) + infanrix IPV Hib
- meningitec(2) -( trzecia dawka 15 m-cy)
- prevenar(3)( 4 dawka 18 m-cy) + infanrix IPV Hib( czwarta dawka w 15 m-cu, piąta 5 lat)
- eugenix(1) (żółtaczka typu B)
- eugenix(2) - trzecia dawka 14-16 m-c)
teraz w 13 m-cu mamy Priorix (odra, świnka, różyczka)- druga dawka 4 lata
i Mantoux- próba tuberkulinowa
oprócz tego mam jeszcze wypisane 2 szczepionki kórych nie mogę odczytać:
chyba varinox (2 dawki 14 m-cy i 6 lat) to chyba na ospę
i hanrix chyba też zółtaczka ale nie typu B,
aż z ciekawości zapytam przy najbliższej okazji pediatrę.
trochę chaotycznie to wygląda :biggrin2:
jutro w wolnej chwili jeszcze raz zerknę do książeczki i sprawdzę.

zawsze możesz sobie poszerzyć listę szczepień, znajoma szczepiła swoje dzieci rotarixem, mimo że w kalendarzu szczepień ich nie mamy,
dzieci urodzone w Grecji również nie są szczepione po urodzeniu na gruźlicę( w Polsce to chyba standard)
część tych szczepień jest "sponsorowana przez państwową ubezpieczalnię,
Mantoux jest całkowicie bezpłatny (nawet u prywatnego pediatry)
mam nadzieję że choć odrobinę pomogłam
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Jejku,jaka jestem Ci wdzięczna :-):-):-)naprawde pomogłas mi bardzo:-),czyli ja jak bede chciala kontynuowac szczepienia to nie bede miała problemu?bo jak juz chyba wspominałam ja nie mówie dobrze po grecku-ucze sie jak narazie,my w domu z Dimitrisem rozmawiamy po angielsku,wiec dlatego tak bardzo sie obawiam tych szczepień.Wiesz chodzi mi o nazwy tych szczepionek i na co one sa.A powiedz mi czy nie bedzie lepiej jak ja pójde do polskiego pediatry gdzies w Atenach-jesli wogóle jest taki...bo jak ja cos nie zrozumiem:-(pozdrawiam serdecznie:-)
 
postaram się (naprawdę się postaram :-D) jutro jeszcze raz sprawdzić dokładnie nazwy i wypiszę dokładnie na co są.
większość lekarzy mówi po angielsku więc nie masz się czego obawiać, jeśli masz wątpliwości to pytaj, mogę nawet GG Ci podać,
ja chodzę prywatnie do greczynki, polskiego pediatry nie znam, choć wiem że istnieje(popytam i go znajdę)

jeśli mąż ma IKA to warto skorzystać i wykupić szczepionkę na receptę "państwową"
sam Prevenar kosztuje około 70 E

do usłyszenia
 
kochana Morulik:-)Nawet nie wiesz jak Bardzo się ciesze ,ze mi tak pomagasz:-):-)fajnie,że mogę liczyć na Twoją pomoc:-)właśnie jak byś mogła to dowiedz się o polskiego lekarza w Atenach,który chciaż by mi wytłumaczył co i jak ,a potem to już bym chodzila z Anną Marią tutaj w Loutrakach do pediatry.Pewnie że chcę Twoje GG-to zdecydowanie lepszy sposób na komunikację:-)
mój numer to-8412182
Pozdrawiam Cie serdecznie i życze Wam dużo zdrowia:))
 
reklama
Do góry