reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia przeciwko meningokokom typu B

Dołączył(a)
28 Sierpień 2019
Postów
9
Czy szczepić na tą szczepionkę? Czy groźniejsze są powikłania po szczepieniu (jeśli tak to jakie), czy nie zaszczepienie dziecka?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja szczepiłam, ale nieco już starsze dzieci. Jedyną rzeczą, na którą zwrócił uwagę lekarz, to jeśli pojawi się gorączka to podać paracetamol (nie podawać ibuprofenu).
Ja szczepiłam ale po dokładnym badaniu dziecka (mocz, morfologia z rozmazem, crp). Mamy już dwie dawki podstawowe za sobą i niedługo dawka przypominająca. Z objawów po szczepieniu pojawił się naciek zapalny w miejscu wkłucia ( twarda kulka), która zniknęła po 2 tygodniach, gorączka do 38 stopni i rozdrażnienie. Co do objawów choroby meningokokowej u dzieci to nie będę się rozpisywać ponieważ jest to choroba często śmiertelna, prowadząca do kalectwa. Samo myślenie o tym, że moje dziecko mogłoby tego doświadczyć wywołuje u mnie dreszcze. Nie wiem jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia tej choroby u mojej córki ale jeśli szczepienie choć trochę je zmniejszy to uważam, że warto szczepić bo powikłania są potworne.
 
Również szczepiliśmy córkę. Po pierwszej dawce była lekka gorączka (38,2) i odczyn w miejscu wkłucia - lekkie zaczerwienienie i gulka pod skóra.
Po drugiej dawce była trochę bardziej niż zwykle rozdrażniona, pojawił się stan podgorączkowy i odczyn w miejscu wkłucia, jak poprzednio.
Gorączka i stan podgorączkowy na drugi dzień już się nie pojawiały.
Uważam, ze lepiej zaszczepić niż później żałować i mieć wyrzuty sumienia...
 
Ja szczepiłam, ale nieco już starsze dzieci. Jedyną rzeczą, na którą zwrócił uwagę lekarz, to jeśli pojawi się gorączka to podać paracetamol (nie podawać ibuprofenu).
 
Rozwiązanie
Do góry