reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

ale Oliwka dostała skojarzoną a oprócz tej dostała jeszcze jakąś ale nie pamiętam na co powiedzieli że musi być oddzielnie ale tylko ten jeden raz
 
reklama
to nie wiem co to bylo u nas bylo zawsze jedne uklucie i sama pielegniarka zawsze tez mnie do tej szczepionki namawiala bo wlasnie bedzie tylko jedno uklucie ???
 
beata Za nie caly miesiac pewnie znow idziesz to dowiedz sie jeszcze raz jak to bylo z tym szczepieniem bo ja dopiero ide pod koniec pazdziernika a sama jestem ciekawa  ;)
 
Ja tez sprawdzilam w ksiazecce i ja mialam kupiona ta szczepionke Infarix Hexa i to bylo w jednym szczepienie na :WZWtypu B, blonnica,tezec.krztusiec,acelularna,poliomyelitis,hib.Ale jestem pewna na 10000000000% ze tylko jedno uklucie ;)
 
skojarzona nazywała się Pentaxim i jest przeciwko:
błonnica
tężec
krztusiec
poliomyelitis

i jakieś coś nie mogę rozczytać bo jest dopisane długopisem

a ta która tak bolała to Hepatix
i była przeciwko
WZW typu B
 
Juz wiem o co chodzi bo sa szczepionki 5w1 lub 6w1 a ty mialas ta 5w1 i dlatego dodatkowo mialas jeszczedrugie uklucie na WZW o to przyklad:
kalendarz2.gif
 
beata8422 pisze:
ano właśnie ale mi wcale tej 6w1 nie zaproponowali
a ile ona kosztowała

też jestem w takiej samej sytuacji - w szpitalu po urodzeniu pediatra polecał wszystkim Pentaxim, więc ją kupiliśmy... Gdybym wiedziała, że jest to szczepionka 5 w 1 a nie 6 w 1 i że trzeba będzie dodatkowo szczepić przeciwko WZW B, to inaczej bym postąpiła. Ale nikt mnie o tym nie poinformował, dopiero jak zaczęłam szukać w Internecie to się dowiedziałam. I efekcie Maciuś był 2 razy kłuty...
Nie wiem jak w innych miejscach, ale u nas różnica w cenie szczepionek 5 w 1 a 6 w 1 to kwestia 5-8 zł, więc to nie jest dużo
 
reklama
Do góry