reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

Kachasku jest juz dostepna darmowa szczepionka . My dwa razy szczepilismy Infenrixem a za trzecim razem juz ta darmowa. Pytalam sie czy to ma jakies znaczenie ze innej firmy, ale babka powiedziala ze nic sie nie stanie i faktycznie nic nie bylo. Pozniej sprawdze w ksiazeczce malej jak sie ona nazywala.
Pozdrawiam

P.S my szczepilismy mala ta szczepionka w sierpniu
 
reklama
Witam,
moja córka także została zaszczepiona wadliwą serią i to dwa razy:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
pierwsze szczepienie 26.07. pierwszą wstrzymaną serią.
przy drugim 06.09 pytałam moją pediatrę czy szczepić ponownie infarixem i powiedziała, że te szczepionki są bardzo dobre i nie wykluczone,że wrócą do użytku,
poza tym nazwała to rozgrywkami między korporacjami farmaceutycznymi.
No i zaszczepiłam inną serią, a teraz czytam że i ta została wstrzymana:szok:
jestem tak zła ,że nawet nie potrafię tego opisać.
Na szczęście córeczka nie miała żadnych powikłań,ale teraz nie wiem co robić.
18.10 powinna być zaszczepiona trzecią dawką. co jeśli tym razem coś będzie nie tak.
Po przeczytaniu tego wątku włos się na głowie jeży.
 
Moja córeczka została również zaszczepiona tą wadliwa szczepionką 2 października niestety informacja o wycofaniu jej z obiegu nastapiła wczoraj tj 5 pażdziernika. Zastanawiam się co teraz czy ta szczepionka uchorni moje dziecko przed chorobami czy nie? Czy trzeba bedzie ją zaszczepić ponownie?
Mam pytankoj eszcze po jakim czasie moga pojawić się powikłania czy zaraz po szczepieniu czy dopiero po jakimś czasie bo chyba teraz zacznę obserwować małą bo się boje:-(
 
Zaglądałam na stronę GIF i czytam, że co chwile jest wstrzymywany jakiś lek jakiejś firmy, po badaniach jest znowu dopuszczany - min. Euvax B, przeciw żółtaczce podawany noworotkom w szpitalu. Wiadomość o wstrzymaniu tej szczepionki też podniosła mi ciśnienie, ale wszystko jest w porządku i znów jest w obrocie. Może tak będzie i w przypadku Infanrix:tak:. Rozmawiałam z pediatrą to powiedziała, że nie słyszała o poważniejszych powikłaniach po podaniu tej szczepionki. I że mogą to być wojny między firmami farmaceutycznymi.
Mam nadzieję , że wszystko będzie w porządku i przestaną nas straszyć kolejnymi wadliwymi szczepionkami.:tak:
 
dziewczyny, dzięki za nagłośnienie sprawy! Dzięki temu inne mamy ( w tym ja i moja Wiki) ze swoimi dzieciaczkami będą czujne i nie pozwolą na zaszczepieni tymi szczepionkami (niby wycofana, ale nigdy nie wiadomo).
My na szczepienie idziemy pojutrze i bez względu na numer i serię nie wezmę szczepionki z Glaxo! Nie będę miała pewności, ze kolenja seria też nie jest trefna.

3mam kciuki za dzieciaczki, u których wystąpiły jakieś niemiłe powikłania:tak: wierzę, że miną wszystkie objawy:tak:
 
Jestem kolejną mama której dzidziuś został zaszczepiony feralną szczepionką:-:)wściekła/y:.Wyobrażcie sobie że zadzwoniła do mnie pani z przychodni rozradowana pytając czy rozmawia z mamą Maciusia oznajmiając mnie że dziecko zostało zaszczepione szczepionka wadliwą i pyta sie czy były jakies niepokojące objawy bo właśnie dzwonią do wszystkich rodziców i się pytaja.............no poprostu mnie zatkało:szok:wiem ze to nie ich wina bo to nie oni dopuszczają szczepionki do obiegu ale jestem okroponie zła
.Patrzę na tą moją kruszynkę jak się do mnie uśmiecha pełna zaufania że mamusia nie zrobi krzywdy a ja(oczywiście nie zdając sobie sprawy)kupuje mu jakiś bubel:no:Boże straszne!
 
Dziś mój mąż był u naszego pediatry i pytał o szczepionkę więc pani powiedziała ,że mamy się nie przejmować ,bo to, że gdzieś tam zaobserwowano nieprawidłowosci tej szczepionki to nie znaczy ze wszystkie są wadliwe.Niestety procedura jest taka że jesli choć jedna szczepionka jest nie taka jak powinna być wycofuje się wszystkie z obiegu. Szepionka którą była zaszczepiona moja córeczka była ok .... tak twierdzi pediatra ... ale czy napewno....
 
reklama
Kachasku jest juz dostepna darmowa szczepionka . My dwa razy szczepilismy Infenrixem a za trzecim razem juz ta darmowa. Pytalam sie czy to ma jakies znaczenie ze innej firmy, ale babka powiedziala ze nic sie nie stanie i faktycznie nic nie bylo. Pozniej sprawdze w ksiazeczce malej jak sie ona nazywala.
Pozdrawiam

P.S my szczepilismy mala ta szczepionka w sierpniu
czekam na nazwę. mamy jeszcze czas do kolejnego szczepienia, ale sama nie wiem, co robić

dobrze ze w domu a nie juz po szczepieniu - mysle ze powinnas oddac ta szczepionke do apteki i poprosic o zwrot pieniedzy lub inna serie ...
a skąd wiadomo, że to właśnie z innej serii nie będzie felerna, a ta jest ok?

dziewczyny - pytanie za 100 punktów: jak przechowujecie szczepionki???
moja mama pracuje w domu opieki w Niemczech i podczas zewnętrznej kontroli leków okazało się, że co z tego, ze leki trzymają w lodówce, jak mają w niej za niską temperaturę

tak więc ja cały czas myślę o tym przechowywaniu...
już głupia jestem, bo nie wiem co o tym myśleć
fakt, to już trzeci przypadek, ale chyba infanrix jest dość często kupowaną szczepionką, a kto wie, jak była przechowywana czy przewożona do Polski? może to wcale nie wina producenta?
 
Do góry