reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

Witam,
było nie było strachu się człowiek najadł :-(
Mojego synka w przyszłym tygodniu czeka kolejne szczepienie, a mnie kolejna obawa czy nic mu nie „sprzedadzą”.
 
reklama
proponuje bysmy zrobily liste mam ktorych dzieci mialy podane szczepionki z wstrzymanych serii (latwiej pozniej w razie czego kontaktowac sie)

ja wlasnie dzis odkrylam, ze moja mala miala podana serie A20CA334B
co wazne w ksiazeczce nie byla wbita, ale pielegniarka zapisuje te informacje w karcie jaka jest w przychodni - wiec mozecie to w ten sposob sprawdzic ...

pare rzeczy:
1) szczepionka jest platna - wiec mamy tym bardziej prawo oczekiwac produktu ktory w 100% spelnia wymogi
2) seria A20CA334B zostala wstrzymana 23.08.2007 - minelo juz wiec sporo czasu, a przywrocona do sprzedazy nie zostala
3) 28.09.2007 i 05.10.2007 wstrzymano kolejne serie (A20CA315E i A20CA365A) - wiec cos z tymi szczepionkami jest nie tak
4) szczepionych jest w Polsce tysiace dzieci tymi szczepionkami i zakladam ze producent stanie na glowie by wszystko wyszlo ze jest "cacy"
5) dlaczego podobnych watpliwosci nie zglaszano dla serii wczesniejszych
?

wezmy sprawe w swoje rece ...

dopisujcie sie do listy (nick babyboom, imie dziecka, seria szczepionki, data szczepienia, niepokojace objawy po szczepieniu)
1) Mongea, Inga, A20CA334B, 21.08.2007, zmiany skorne utrzymujace sie do dzis)
 
Moja Emilka była szczepiona tą wadliwą serii A20CA365A dnia 4.10.07r w drugą noc po szczepieniu obudziła sie w nocy ze strasznym płaczem i zaczeła sie strasznie napinać :-( Myślałam że bolał ją brzuszek bo ugryzła jabłko nieobrane ze skórki albo że to przez ząbki :-( Ale nie pomyslałam i niesiety nie wiedziałam że są wycofane te szczepionki z obiegu :-( W następne dwie noce też była niespokojna i popłakiwała i byłam przekonana ze to ząbki :-( Nie wiem co mam myśleć bo aż ryczeć mi sie chce! Teraz jest ok! Ale... mój strach jest wieeeelki!!!! Teraz 15.11 mamy iść na darmową przeciw żółtaczce,śwince.. i nie wiem co mam robic???!
 
Czy któraś z Was szczepiła swoje dziecko przeciw pneumokokom? Wg mojej położnej nie ma takiej potrzeby, co mnie trochę dziwi. Natomiast lekarz bardzo polecał tą szczepionkę. Tyle się o tym ostatnio słyszy... Doradźcie czy warto szczepić?
 
Faktycznie ostatnio temat ten jest niemożliwie nagłośniony. W sumie sama już nie wiem co o tym mysleć. Moja pediatra mówiła ze niekoniecznie trzeba szczepić jeżeli dziecko nie idzie do żłobka, przedszkola ani nie ma rodzeństwa. Poza tym wg niej ta cała epidemia to efekt zbyt ciepłej zeszłorocznej zimy, przez co rozszalały się zarazki zamiast zostać powybijane. Nie wiem ile w tym prawdy ale być moze po tej zimie bedzie lepiej. Liczę na to bo aż strach mysleć o tej cholerne zarazie.
 
Ja zaszczepie napewno tylko ta cena u nas 280 zl:szok::szok:moja ciocia urodziła trzecioego synka i w wieku 2 latek przez pneumokoki strasznie zachorował..jezdzili z nim do Gdańska do jakis specjalistów teraz jest ok..ale naprawde przez to cholerstwo był maluszek o krok od śmierci:-:)sorry:
 
reklama
Ja zaszczepie napewno tylko ta cena u nas 280 zl:szok::szok:moja ciocia urodziła trzecioego synka i w wieku 2 latek przez pneumokoki strasznie zachorował..jezdzili z nim do Gdańska do jakis specjalistów teraz jest ok..ale naprawde przez to cholerstwo był maluszek o krok od śmierci:-:)sorry:
U nas ta szczepionka kosztuje 350 zł.:szok: Ciekawe skąd taka różnica cen...
 
Do góry