reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

mój synek miesiąc temu był szczepiony tą szczepionką, w nocy dostał temperatury.....następnego dnia temperatura była tak wysoka (prawie 40 st) że musieliśmy jechać na pogotowie...obserwacja 3 dni, multum badań...po 3 dniach dostał zapalenia gardła...sami nie wiedzieli co mu jest....wyszliśmy na własne żądanie ze szpitala, leczyliśmy się dalej prywatnie...dopiero antybiotyk pomógł.???..z resztą do dziś mały nie jest w 100% wyleczony, co chwilę coś łapie..katar, kaszel..na zmianę...
poważnie się zastanawiam czy ponownie go szczepić tym gó*** (sorki:dry:)
 
reklama
witam mam pytanie co do szczepienia w 6 tyg.di-per-te czy słyszałyście o szczepionce płatnej ok 130 zł jest to tylko jedno ukłucie i podobno jest to bezpieczniejsze od tej niepłatnej gdzie bobasa kłuje sie trzy razy proszę o opinie bo nie wiem na co się zdecydować a chodzi o dobro dziecka dziękuję i pozdrawiam:-)
 
Nie znam tej szczepionki:sorry2:

My w 6 tyg. szczepilismy Infarix hexa, kosztowala ok. 150zl.
Zdecydowalismy sie na platna szczepionke z 3 powodow:
1. jedno klucie,
2. dodatkowo HiB (rok temu jeszcze nie byl obowiazkowy),
3. podobno* lepsza jakosc szczepionki.

Ale musisz pamietac, ze decydujac sie raz na platna szczepionke, nastepne tez powinnas kupic (podobno* wazne jest, zeby kontynuowac jednym rodzajem szczepionki) a do 16 miesiaca dziecko bedzie szczepione przeciw blonicy, tezcowi, krztusciowi itp. jeszcze 3 razy, (ale taniej- u nas po ok. 100zl.). Do tego dochodzi 1 dodatkowe szczepienie przeciw WZW B i raz MMR, ale te moga byc darmowe.

Jak widzisz sporo tego i mysl, ze mozna zamiast kilkunastu kluc zafundowac dziecku 7 kusi...

*tak mowila pediatra, ale jesli chodzi o lepszego/gorszego producenta to do konca nie wierze lekarzom- wg mnie chwala tego, ktory im lepiej zaplaci:dry:
 
My również szczepiliśmy tą szczepionką. Podobno po tych szczepionkach dzieci nie mają gorączki, nie są marudne itp. (chociaż zdażają siewyjątki bo to sprawa indywidualna każdego dzieciaczka). Nasz synek szczepionkę zniósł super. Był pogodny, wesoły i nie gorączkował. Jedyny jej minus to jej koszt!!!
 
My szczepiliśmy 6w1 szczepionką, wszystko było ok. Malutka po jednym ukuciu płakała strasznie a co dopiero jakby było więcej.
 
Infanrix hexa kosztuje z tego co wiem ok. 220 zł. Jest to szczepionka typu 6 w 1, w 6. tygodniu jest 1 wkłucie zamiast 3. Minusem jest fakt, że szczepiąc Infanrixem hexa dziecko dostaje WZW B sumarycznie 5 razy zamiast 3.
Ok. 120 zł kosztuje szczepionka DI-Te-Per+IPV+Hib (Infanrix-IPV+Hib), wówczas dziecko ma w 6.tygodniu 2 wkłucia, później do końca cyklu szczepień nie ma więcej niż 1 wkłucia na wizycie. No i przyjmuje normalnie 3 dawki WZW B, nie ma nadmiernej ekspozycji na tego wirusa.
 
reklama
my szczepiliśmy naszego synka Maciusia w ośrodku zdrowia szczepionką bez dopłacania, dostał 4 zastrzyki- 2 w rączki i 2 w nóżki. fakt płakał, ale nie było żadnych skutków ubocznych. popłakał się ,a potem uspokoił. 21.12.07 jedziemy na następne szczepienie-znów 4 zastrzyki.
 
Do góry