reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

Ja też polecam szczepionki skojarzone, my szczepimy Pentaximem i Kuba nie miał żadnych skutków ubocznych, nawet gorączki :). Jeśli chodzi o szczepienia przeciwko Pneumokokom, to słyszałam, że sprawa jest mocno nagłośniona przez firmy farmaceutyczne (wiadomo dlaczego ;)).
 
reklama
Największa różnica w szczepieniach płatnych i tych refundowanych jest przy szczepieniu DPT (błonica, tężec, krztusiec) i POLIO. Płatna szczepionka (ja szczepiłam Infarix Hexa), jest acelularna - czyli wyhodowana na martwych szczepach, a państwowa zawiera żywe szczepy, np. krztuśca. Państwowa szczepionka daje więcej odczynów poszczepiennych. Wszystkie dzieci, które źle zniosły tą "żywą" szczepionkę lub mają podejrzenie chorób neurologicznych powinny być szczepione szczepioną zabitą (IPV). Dodatkowo w płatnej szczepionce jest szczepienie przeciwko Hib- szczepionka głównie przeciwko ropnemu zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych
 
Oliwka też nie miała żadnych dolegliwości po tej 5w1
a o co chodzi dokładnie z tą przeciwko pneumokokom co to za choroba z kąd się bierze
 
Pneumokoki to groźne bakterie, które u małych dzieci mogą powodować niebezpieczne choroby (np. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, płuc, zakażenie organizmu czyli sepse).
 
dzisiaj idziemy z Maciusiem na drugą szczepionką oczywiście skojarzoną...
też myślałam o szczepionce przeciw pneumokokom ale nie rozmawiałam o niej z pediatrą. Dzisiaj poruszę ten temat i dam znać jakie on ma zdanie na ten temat.
 
Mi pediatra na temat tej szczepionki powiedziala ze zaleca sie ja tym dziecia ktore sa w grupie ryzyka tzn jak czesto choruja ,maja duzy kontakt z innymi dziecmi np. w przedszkolu i cos tam.Ze napewno nie zaszkodzi a pomoze jesli tylko mnie na nia jest stac.gdzies w internecie jest duzo na ten temat ale nie pamietam
 
Hej mamuśki ;) Ja za tydzień ide szczepić moją córeczkę i zastanawiam sie nad wyborem szczepionki. Czy jeśli wybiorę tą skojarzoną to sama muszę ją kupić w aptece czy na miejscu można kupic tam gdzie szczepią? Skąd mam wiedzieć jaką wybrać skoro jest ich kilka z tego co rozumiem po waszych wypowiedziach?Ile razy trzeba szczepic i w jakich odstępach czasu przy szczepieniu płatnym? Jestem ZIELONA w tej kwestii ;) dlatego prosze was o podpowiedz
 
reklama
asia po pierwsze to nie wiem czy bedziesz pierwszy raz szczepic dziecko bo jezeli tak to jesli chcesz miec jedno klucie to kupic trzeba ta INFARIX HEXA to jest szczepionka 6w1 czyli razem przeciw WZW czyli jedno kluci, bo jest tez 5w1 tylko ze wtedy dodatkowo dziecko bedzie drugi raz klute..Mozna kupic je w aptece ale zadzwon ndo przychodni lub sie przejdz i sie spytaj czy maja swoje bo tez miewaja. szczepienie jest jak normalnie co 6 tygodni tylko jezeli bedziesz szczepic tymi szczepionkami skojarzonymi to zawsze bedzie tylko po jednym ukluciu.Beda to w sumie 3 szczepienia szczepionkami wtedy platnymi a 4 to jest szczepienie darmowe na WZWtypuB i kolo 6 miesiaca zycia i pozniej przerwa do 13 miesiaca zycia jesli dziecko prawidlowo sie rozwija. :) Kalendarz szczepien tez jest gdzies wczesniej w postach.Pozdrawiam  ;)
 
Do góry