reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

reklama
asia_z
moj synus był szczepoiony nie płatna szczepionka i po tej szczeponce zemndał :mad: :mad: :mad:
osobiscie jak bym mała szczepic jeszcze raz go to bym zapłaciła
Pozdrawaim Anka Skakanka
 
Nie napisalam ze po tych szczepionkach platnych nie bylo zadnych skutkow ubocznych.Nie wiem czy to ma zwiazek jakis ale tak na szczescie bylo ;D choc pielegniarka mowila ze moga byc jak goraczka,sennosc czy opuchniecie miejsca szczepionego.
 
Teraz to ja raczej nie bede sie zastanawiala tylko zaplace.Wkurza mnie ta polska slużba zdrowia, gdzie sie nie pójdzie to trzeba placic bo jak nie to można odchorować ich usługi.Nawet na maleństwach oszczedzają :mad: <i wystarczy że mała ma problemy z brzuszkiem-wiecej dolegliwości nie potrzebuję. A jak by mi zemdlała po szczepionce to chyba bym umarła ze strachu, i tak chyba męża wyslę na kłucie bo ja będe płakała razem z niunią ;D
 
Czytam ten wątek od jakiegoś czasu i doszłam do wniosku, ze brakuje opinii pozytywnej o szczepionkach bezpłatnych. Mój Olo od początku jest takimi szczepionkami szczepiony. Nidgy nie miał odczynu poszczepiennego a że jest panikarz to sobie trochę popłakał. Dla mnie ważne jest to, żę jak już się uspokoił to był nadal sobą, nie marudził, nie popłakiwał nie bolala Go rączka ani nóżka przy ubieraniu, nie miał gorączki. Podobnie mój bratanek i wiele innych dzieci, które znam. Dodam, że jestem farmaceutą i zanim zdecydowałam się na szczepionki bezpłatne dokładnie prześledziłam różne publikacje na ten temat. Doszłam do wniosku, że szczepionki bezpłatne są znacznie lepiej poznane niż te skojarzone. Skojarzone szczepionki nie są aż tak długo na rynku żeby znać wszystkie możliwe działania niepożądane. Nie wiemy np. czy coś się nie zdarzy np. po 15tu czy 20tu latach? A jeśli chodzi o odczyn to jak iwonka2006 słusznie zauważyła nie jest powiedziane, ze po skojarzonych odczynu nie będzie! Na Kwietniówkach niejedna dziewczyna narzekala na gorączkę i ból po Pentaximie! Ja zamierzam szczepić Olka dodatkowo na H. influenzae jak skończy rok i na WZW A. Nad pneumokokami się zastanawiam...
asiu_z myślę, ze z tym omdleniem to już lekka przesada, choć rozumiem Twój lęk. Uwierz mi! Jak mi pielęgniarka kazała trzymać Olka żeby się nie ruszał też maiłam strach w oczach, ale pomyśl sobie, że to dla dobra Twojego Dziecka! To nie jest przyjemne nawet dla dorosłego, ale szybko się zapomina!
Pozdrawiam! Zyczę udanych szczepień! ;D
 
Czesc, moja dzidzia byla szczepiona juz 2 razy szczepionka skojarzona 6 w 1. Mieszkamy za granica, wiec u nas taka szczypionka jest bezplatna, caly koszt przejmuje kasa chorych, zreszta tak samo jak za szkole rodzenia, gimnastyke poporodowa i plywanie dla niemowlat :). Uwazam, ze szczepionka skojarzona to dobry wybor, poniewaz dzidzius jest kluty tylko raz i od razu przeciwko kilku chorobom i nawet gdybym musiala za nia placic nie wahalabym sie. Synek nie mial po niej zadnych skutkow ubocznych, bardzo dzielnie ja zniosl. Za 2 tygodnie czeka nas 3 raz odnowienie szczypionki i mam nadzieje, ze obejdzie sie tak samo bez problemow :)
 
reklama
Mysmy musieli szczepic szczepionka skojarzeniowa bo tylko ona zawiera szczepionke aceluralna, szczepionka bezpłatnana DTP nie jest tak czysta, a zeby NFZ ja dał za darmo to sie czeka i w koncu sie rezygnuje. Tak wiec nie mielismy innego wyboru i kupilismy szczepionke 5 w 1
 
Do góry