reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

Hanusia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2005
Postów
244
Moja Julcia była dzis na szczepieniu-trzecim-bolesnym.Zawsze była spokojna, bardzo mało płakała. A tu nagle, dzis przez cały dzień wyła. okropnie, niczym nie mogłam jej uspoić.Pobiegłam do apteki, kupiłam czopki przeciwbólowe i uspakajjące.Pomogło.Teraz ładnie spi, ale co ja przezyłam...szok, jak Ona jest taka spokojna, to dzis dała czadu!
Starsznie było mi jej żal.Ale było minęło.
A jakie wy macie doświadczenia z szczepieniem, może sa jakieś szczepionki bezbolesne....
Pozdrawiam cieplutko!!!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
w tytule jest błą, oczywiście miało być szczepienia!!!!Przepraszam za literówkę!
 
witam :) Moja Anulka zawsze dobrze znosi szczepienia choć jest wtedy troszkę płaczliwa. Jak mam iść do szczepienia to tak planuję dzień aby cały czas dosłownie poswięcic malutkiej . Nie podaję jej wtedy żadnych soczków . Jest szczepionka która ponoć nie boli ale za nią trzeba zapłacić 100% ok 145 zł to Infanix DTPa ( nie wiem czy poprawnie napisałam nazwę ). Moja Anulka brała ja i nie widziałam różnicy. pozdrawiam serdecznie .
 
Witam. Moja Tusia była już także szczepiona trzy razy. Ja zdecydowałam się na szczepionki płatne (Infanix). Nie chciałam aby córcia była kłóta po kilka razy. poza tym pielęgniarka powiedziała mi, że te szczepionki lepiej się przyjmują oraz mniej bolą niż szczepienia standardowe. Mała po pierwszym szczepieniu przespała prawie cały dzień. Po następnych nie było żadnych zmian w zachowaniu córci. Nie miała żadnej gorączki ani opuchlizny, jedynie po ostatniej miała lekki siniak na rączce. Ale ogólnie szczepienia zniosłą dzielnie, byłam z niej bardzo dumna
:)
Pozdrawiam
 
Witam,

Sonia najlepiej nie znosi szczepionek, zawsze cos poplacze, ale najgorzej jest po "polio" pielegniarki zawsze ostrzegaly mnie, ze jest to bolesna szczepionka. aszczescie tylko w trakcie szczepienia i chwile po nim Sonia jest obolala, pozniej jest juz tylko lepiej.
Podobno na takie obrzeki po szczepieniach moza zmniejszyc okladami z Altacetu
 
Mój Filip ma już ponad rok, więc trochę tych szczepień poza sobą. U nas tak samo było przy trzecim szczepieniu - wystąpiła gorączka, mały płakał i wyraźnie źle się czuł. Podawałam oczywiście przeciwbólowe i przeciwgorączkowe czopki. W sumie cierpiał tak trzy dni, ale dwa ostatnie były znacznie lepsze, niż pierwszy. Pediatra się dziwił, bo twierdził, że akurat po tej szczepionce nie zdarzają się raczej takie reakcje. Było to jedyne złe doświadczenie odnośnie szczepień. Dalej było bez problemów. Jeśli chodzi o płatne skojarzone szczepionki, to lekarz twierdził, że to wcale nie jest taki rarytas i całą kampanię na rzecz tych szczepionek napędzają koncerny farmaceutyczne. Prawda czy nie - i tak nie miałam kasy, żeby z nich skorzystać. Filip płakał przy pierwszych trzech, i to raczej ze strachu niż z bólu, później nie było już wcale płaczu, więc raczej nie bolało.

pozdrawiam
nikita
 
Witam,
moja Nicole płakała tylko przy pierwszej szczepionce.. następne znosiła dzielnie i nigdy nie płakała ale dużo tutaj ma do tego fakt iż moja pediatra najpierw rozmawia z nią i tłumaczy jej że teraz Ci zrobie "kuku" i takie tam, uśmiecha się do niej w ogóle rozbawia. Potem ja muszę ja porozbawiać i dopiero wtedy robi zastrzyk. Chodzi o to że zagaduje dziecko aby nie wiedziało co jak gdzie.. i mi się wydaje że to jest bardz dobry sposób bynajmniej na moją małą.
 
my dzisiaj po sczczepieniu było raczej OK ale kilka godzin później jak przyszło do zasypiania zaczął sie koszmar
mimo zmęczenia mały płakał okropnie i nie mógł zasnąć usnął w końcu u mnie na rekach ale przy każdej próbie zmiany pozycji zaczynało sie od nowa nie wiem czy to normalne czy taka moze byż reakcja ???
teraz nadal śpi zobaczymy co będzie jak sie obudzi
wcześniej takie historie sie nie zdarzały to 3 szczepienie (infarix)
 
Liwia najpierw szczepiona byla zwykłą czyli 3 razy i okropnie płakała jak wrocilismy do domu chyba przez 3 godziny i miała goraczke, drugi raz juz byla szczepiona skojarzoną i nic jej nie było nawet nie marudziła tylko tak jakby spiaca bardziej!!
Kate Mozliwe ze bolało go miejsce po ukłuciu ?? podobno bardzo dobrze działają okłady z altacetu !!
 
reklama
Do góry