reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

witam
wybieram się za dwa dni z moim synkiem na pierwsze szczepienie, z tego co się orientuję dzieci nie najlepiej je znoszą.. słyszałam, że można oszczędzić maluszkowi bólu związanego z ukłuciem poprzez posmarowanie skóry specialnym żelem.. czy któraś z forumowiczek go stosowała? i z jakim skutkiem?
 
reklama
ja stosowalam masc znieczulajaca-emla. Niestety nie pomogla za bardzo i tak byl krzyk i placz. Wydaje mi sie, ze stosowanie tego typu srodkow znieczulajacyc nie ma sensu, poniewaz dla dziecka bardziej bolesny jest moment kiedy szczepionka rozchodzi sie w organizmie i obrzek niz samo uklucie. Pierwsze szczepienie jest dosc ciezkim przezyciem dla mamy, ja plakalam razem z synkiem;) Ale nie bylo az tak zle chwile poplakal a potem caly dzien przespal.
 
kup maść lepiej aby potem po ukłuciu trochę mu ulżyć, my smarujemy , nie pamiętam nazwy samego momentu ukłucia nie, a jaką masz szczepionkę? może zainwestuj w 6w1 - jedno ukłucie i po sprawie
 
są jeszcze plasterki znieczulające.......ja nie stosowałam ale siostra stosowała....jest ich chyba 3 w opakowaniu i trzeba przykleić plasterek kilka godzin przed szczepieniem....najlepiej na noc
ja nie mam tego rarytasu tutaj ale ponoć rewelka:))
u nas lekarz kazał mężowi(bo to on często z nią chodzi)ja byłam raz:)krzyczeć i grzechotać i małą jest zdezorientowana
jak ja byłam ostatnio z małą to trafiłam na taką babę herod(myślałam że ją spoliczkuje laski dosłownie)bo nie powiedziała że juz i w ogole mi mała wystraszyła.
lekarz zrobi co trzeba powie kiedy co i jak i mała ani razu u niego nie popłakała się
 
reklama
Do góry