reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia w Norwegii

vikiigus

mama VIKTORII i KUBY:)
Dołączył(a)
26 Sierpień 2010
Postów
1 750
Miasto
Bydgoszcz
Witam

przepraszam ,że się wcinam, ale mam pytanie odnośnie zaleceń w innych krajach w temacie szczepień - więc chyba zadanie ich tu bezpośrednio w waszym wątku ma jak najbardziej sens:)

Jak to jest w Norwegii ze szczepieniami - czy są obowiązkowe i jeśli tak na na co i w jakim wieku ? Na co ewentualnie zaleca się szczepić i też jak to wygląda w praktyce?
Proszę o odpowiedź :) - może być też na PW:)

sama mam dylemat szczepienny i stąd moje pytanie:)

Pozdrawiam:)

ps. wybaczcie,że nie skorzystałam z szukam, ale niestety na tym forum nie działa to zbyt idealnie - i tak trzeba szukać ręcznie- a przy 5 miesięcznej córci to wolę jej tej czas poświęcić ;)
 
reklama
Szczepi się podobnie jak w Polsce tylko tutaj nie szczepi się na żółtaczkę,ale jeżeli w Pl została podana pierwsza dawka to i to szczepienie kontynuują,dodatkowo obowiązkowym szczepieniem są pneumokoki(za darmo).
 
No i chyba na gruzlicę też nie ma, a z żółtaczką to tak jak maniulka napisała zaszczepili mojego szkraba bez problemu, bo pierwsza dawka była w PL, a reszta tak samo, i na pneumokoki obowiązkowo szczepią
 
w Norwegii nie ma czegos takiego jak obowiazkowe szczepienie. Mozna szczepic, ale jezeli rodzic nie wyraza zgody to sie dziecka nie szczepi. Lekarze zalecaja szczepienia.

tak wyglada pakiet szczepien dla dzieci
Barnevaksinasjonsprogrammet - Wikipedia

do tego dochodzi jeszcze w 7 klasie /12-13 lat/ dla dziewczynek 3 dawki na HPV

po porodzie w szpitalu powiedzialam, ze chce dziecko zaszczepic na BCG i WZW B. BCG dostala w drugiej dobie po porodzie, WZW - 3 dawki, ostatnia dostanie za miesiac.
 
To chyba tylko w Polsce jest taka mania szczepienia dzieci. Na szczęście w Norwegii nie ma przymusu i sanepid nie straszy Cię karą jeśli dziecko nie jest zaszczepione.
 
reklama
Do góry