reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia wcześniaczków - temat rzeka

reklama
Monia, odczekaj!
Ze swojego doświadczenia mówię - odczekaj. Niech lekarka mówi, co chce. Miałam to samo - Adaś po długiej chorobie, dwa razy przekładałam, lekarka patrzyła na mnie jak na nawiedzoną, w końcu zaszczepiłam po 2 tygodniach od antybiotyku i żałuję. Znam jeszcze jednen przypadek podobny do naszego - szczepienie po długiej chorobie MMR...

Beti - Ty mądra kobitka jesteś...
 
  • ROUVAX – szczepionka p/odrze – firma Aventis Pasteur, Droga podania – podskórna lub domięśniowa.
  • ATTENUVAX – szczepionka p/ odrze –firma Merck Sharp & Dohme, Droga podania – iniekcja podskórna.
  • RIMEVAX – szczepionka p/ odrze – firma SmithKline Beecham, Droga podania – iniekcja podskórna.
 
Nie wiem zy dobrze zrozumiałam, ze byli 1,5 miesiąca na antybiotyku?!
Wedle naszej szczepiącej, szczepienie moze odbyc się zaraz po infekcji wirusowej, jak tylko objawy ustąpią i jest z dzieckiem dobrze, a po antybiotyku trzeba odczekac minimum tyle co dziecko brało atybiotyk, bo antybioty nie działa tylko pare godzin, tylko jest przedłuzone działanie, szczepionki przewaznie są "żywe" i nie bedzie do konca ochraniac dziecka tak jak powinna.
Dziekuje za uwage Paulina ;)
 
Oprócz MMR są jeszcze następujące szczepionki :Priorix
Typ szczepionki: szczepionka przeciw odrze, śwince i różyczce, żywa,
Antygeny: atenuowane szczepy wirusa odry, świnki i różyczki
Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Biologicals S.A., Belgia
Postać: proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Dawka: 0,5 ml. 3. Szczepionka: Priorix-Tetra
Typ szczepionki: szczepionka przeciw odrze, śwince, różyczce
i ospie wietrznej, żywa,
Antygeny: atenuowane szczepy wirusa odry, świnki, różyczki i ospy wietrznej
Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Biologicals S.A., Belgia
Postać: proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Dawka: 0,5 ml.
 
ROTELN-IMPFSTOFF HDC MERIEUX(RÓŻYCZKA) I MASERN-IMPFSTOFF MERIEUX (ODRA
Szczepionki nie są w Polsce zarejestrowane, dlatego może być problem. Oświadczenie winno sprawę załatwić (lekarz winien nie robić problemu).
Tyle na dzień dzisiejszy jak dowiem się jaka szczepionka na świnkę dam znać.No i jeszcze 1 uwaga najlepiej zamówić przesyłkę z apteki ,co by pani dr pokazać min że była dobrze transportowana.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry