reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

Wiek ciąży liczymy od ostatniego dnia @
lekarze też tak obliczaj:-)

scarletka nie od ostatniego tylko od pierwszego... jak dajmy na to pierwszy dzien krwawienia miałaś 01.05.10. to to jest pierwszy dzien cyklu i od tego dnia liczy sie wiek ciązy a wiek dziecka od zapłodnienia :)
 
reklama
tak, tak dokładnie:-) tak liczę, a źle napisałam;) chodziło mi oczywiście o pierwszy dzień ostatniej miesiączki, a nie od ostatniego jej dnia:tak: drobne niedopatrzenie i przejęzyczenie
dzięki, że czuwasz;-)
 
Maranatha, ja właśnie do Coombe się chcę wybrać, bo mam 5 min z domu tylko i moja gin powiedziała, że to dobry szpital:-) Jutro może wyślę list od lekarza, by mi wyznaczyli termin wizyty. A Ty wysyłasz list czy osobiście się umawiasz w szpitalu? Co do usg, jak nie ma potrzeby to lepeij poczekać, ja właśnie następne chce zrobić ok 11tc.;-)
 
jezynka ja w ogóle musze najpierw do GP iść po ten list i ja tam do tego szpitala pojade i oni mi wówczas wszystko na miejscu zrobią tzn. karte założą wywiad zrobia i termin wizyty wyznacza i takie tam bzdurki...
 
Dziś miałam robione USG na którym nie ma nawet pecherzyka! To chyba nie jest normalne zakładając, ze jestem w 4 tyg ciąży? Lekarz kazał mi wrócić za 2 tyg. Strasznie się boje. Co o tym myślicie?
 
Anecik, a może ciąża jest młodsza i jeszcze nic nie widać, najwidoczniej ginek tak uważa, dlatego kazał ci odczekać 2 tygodnie. Więcej za bardzo nie pomogę, bo z synkiem pierwsze usg miałam robione w 6tyg i pęcherzyk było widać, a teraz jeszcze nie miałam robionego. zostaje tylko czekać i zaciskac piąstki!
 
Dziś miałam robione USG na którym nie ma nawet pecherzyka! To chyba nie jest normalne zakładając, ze jestem w 4 tyg ciąży? Lekarz kazał mi wrócić za 2 tyg. Strasznie się boje. Co o tym myślicie?



spokojnie anecia ja jak byłam w mojej pierwszej ciązy to też poleciałam tak szybko do gina i mi powiedziała, że póki co to ona widzi pusty pęcherzyk i też mnie to strasznie stresowałao a po 2 tyg. było już słychać bijące serduszko bo w 6 tyg już słychac i widać conieco :) wiec spokojnie poczekaj do 6 tyg. i idz jeszcze raz tylko nie stresuj sie na zapas...
 
Jeszcze jedno pytanko czy Wy wiek ciąży liczycie od pierwszego dnia ostatniej@, czy od zapłodnienia bo już się pogubilam. Gin optymistycznie założył, ze do zapłodnienia mogło dojść nawt 20, wiec wlasciWie można powiedzieć, ze ciąża ma niecale 3 tyg
tak? Jeśli zaś czas się liczy od pierwszego dnia osatniej @ to jestem juz w szóstym. A to by znaczyło, ze powinno coś widać, a ja nie mam nawet najmniejszego pecherzyka. Sorry, ze was tak wypytuje, ale mam metlik w głowi.
 
reklama
anecik ja wiem kiedy była moja owulacja więc wiem ile dni ma moje maleństwo - 22 dni a licząc od miesiączki jestem między 5 a 6 tygodniem ciązy... czasem aparat USG nie wykrywa jeszcze takiej wczesnej ciązy a jesli Ty nie wiesz kiedy była owulka to tak naprawde ciąza może być młodsza niż myślisz bo owulka sie czasem przesuwa ja miałam w 17 dniu cyklu, wiec spokojnie poczekaj te 2 tygodnie i dopiero idż jeszcze raz... NO I NIE MARTW SIE NA ZAPAS PLEASE!!!
 
Do góry