reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

Pozwolicie kochane, że włączę swoje trzy grosze;-)?
Po pierwsze jestem po AWF-ie i skonczyłam podyplomówkę z gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej. Pisałam pracę dyplomową właśnie ze skolioz, ile i dlaczego. Badałam klasy ze środowiska wiejskiego z kilku szkół na moim terenie. Wyniki powaliły na ziemię ... 87% dzieciaków miało skoliozy .... powód? Nie było jednego, było ich kilka, ale do najczęściej wymienianych zaliczono ... noszenie plecaków lub toreb na 1 ramieniu, błędy popełniane przez matki w wieku niemowlęcym m.in. nieprawidłowe noszenie i przedwczesne siadanie (obkładanie poduszkami!:no:... chyba nie muszę komentować?
Kochane, każda z nas jest matką i każda z nas chce dla swojego maleństwa jak najlepiej i to chyba oczywiste. Jednak każde dziecko jest inne i każde rozwija się w swoim tempie ... jedne łapie coś szybciej, inne wolniej i nie oznacza to wcale, że jest opóźnione ... Wiele razy spotkałam się z przypadkiem, kiedy matka chce coś przyśpieszyć, nie wiem w sumie po co, ciężko mi to zrozumieć ... Jedne matki wysyłają nam do szkoły dzieciaki rok wcześniej, jedne dają sobie radę inne nie. Kurcze jak to napisać zeby nikogo nie urazić?? :zawstydzona/y:
Powiem wprost, na wszystko przyjdzie pora. Albo powiem inaczej. Mój Miłosz miał kikut przez 6 tygodni. Z tego względu nie kładłam go na brzuchu, bo uciskała go klamra i strasznie krzyczał. Moja koleżanka z pracy urodziła tydzień wcześniej niż ja i mówi do mnie, moja mała już podnosi głowę na brzuchu .. a mój? dopiero po 6 tygodniach zaczął układanie w tej pozycji. Nie katowała go leżał ile chciał i jak długo chciał. Kiedy przyszła położna mówi od razu do neurologa ... popukałam jej w głowę. Dziś synek wierci się po łóżku jak glizda, trzaska obroty itp.
Motto? Na wszystko przyjdzie pora, nie ma co przyśpieszać etapów rozwojowych .... każdy etap musi odbyć się swoim torem.
Cholera ale chaotycznie to napisałam ale chyba wiadomo o co chodzi? :szok:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Trzecia dawka pneumo za nami. Za dwa tygodnie meningo, za miesiąc wzb i na pół roku spokój.
Znowu nie było naszej lekarki, a ta w zastępstwie, to jakoś tak więcej gada niż bada :/ Ale generalnie jest ok. Mała w centylach trzyma się równiutko od samego początku. Poza tym skopała lekarkę ;-)
 
hallo dziewczyny mam pytanko. Jako że Natalia słabiej odwodzi jedną nóżkę - mam jej robić ćwiczenia, pozycja żabki i odwodzenie nóżek. Także noszenie w chuście. Stawy biodrowe ma super tylko tu jest kwestia więzadeł, torebki stawowej, mięśni - trzeba to rozćwiczyć. Wspominacie tu że czytacie Zawitkowskiego - czy mogę prosić o jakiegoś linka gdzie on pisze o rehabilitacji bioderek? jutro wyjeżdżam na wczasy i nie mam czasu szukać informacji, wydaje mi się że trafiłam na rewelacyjną lekarkę, mam nadzieję że wszystko dobrze będę robić
 
Olga-mój starszy synek też miał problemy z odwodzeniem. Bardzo szybko to wyćwiczyliśmy-przy każdym przewijaniu przez chwilę robiłam mu kółeczka kolankami. Trzymam kciuki, żeby i u Was nastąpiła poprawa :-)
 
My w czwartek mamy 3 dawkę pneumokoki ale mała ma niewielki katarek, czy to jest przeciwskazanie do szczepieniea? Czy iść normalnie na szczepienie niech zadecyduje lekarz? Poza tym nic jej nie jest.
 
A my byliśmy z Olą w zeszłym tygodniu na badaniach bo wydawało nam się że nie rośnie jak należy (w sensie słabo przybiera na wadze).
Została zważona 6,160 (5 m-cy i 2,5 tygodnia) no i ledwo 3 centyl więc pediatra kazał zrobić krew (morfologia, OB, tarczyca) i mocz.
Wyniki wyszły super - wszystko jak należy mamy więc poczekać 3 m-ce i obserwować wagę jeśli się nie ruszy do przodu tak jak powinna to wtedy chce nas wysłać do endokrynologa. Ja już nie wiem sama co się dzieje. Ola jest drobna ale nie jest chuda, ma fałdeczki i dołeczki może taka jej uroda że gruba nie będzie. Mąż należał raczej do tych chudych więc może w tatusia poszła. Co myślicie ?
W dodatku od piątku wieczór do niedzieli rano Ola gorączkowała i non stop musiała być na rękach - płakała tak w dzień jak i w nocy. Koszmar !
Zapewne bolał ją brzuszek bo bardzo nóżkami kopała, a wszystko zaczęło się ode mnie bo ja dostałam w środę gorączki a potem silnego bólu gardła - lekarz przepisała antybiotyk Duomox ale dla Oli nic osłonowego na brzuszek (a ja nie wiedziałam) wzięłam tylko 3 tabletki i odstawiłam bo szkoda mi dziecka było. Czy słyszałyście o tym że mając temp. powyżej 38 nie można karmić piersią ??? Jeśli tak to z jakiego powodu ??
Ja zbijałam temp. paracetamolem, Codiparem ale nie zawsze gdy karmiłam miałam poniżej 38 a w nocy to już w ogóle ja ledwo żyłam a musiałam karmić bo ona przecież butelki nawet nie tknie. Na szczęście już wszystko jest dobrze z małą a mi został tylko ból gardła który da się jakoś znieść i bez leków.
 
jtaudul moze rzeczywiscie tak ajej uroda i nie ma co sie martwic! Ola pewnie bedzie drobna, moj bratanek jest tak chudy ze zebra mu czuc, a corka kolezanki mimo ze 3 miesiaca starsza od mojej jest wazy i mierzy tyle samo, taki urok maluchow
 
jtaudul, moja też niewiele je, waży może trochę więcej od twojej Oli, ale też nie za dużo, pewnie taka uroda...
ale dla pewności, żebyś sobie nie pluła w brodę, wykonaj zlecone badania
 
jtaudul Lena była dziś ważona i ... waży tylko 6100 g, a jest starsza od Oli o dwa tygodnie. Od urodzenia była albo w 3 centylu, albo trochę powyżej, a dziś niestety spadła poniżej:( Też mnie to martwi, ale lekarka uspokaja, że taka niby uroda Leniutka, bo ładnie wygląda nie doszukała się żadnych negatywnych objawów. W naszym przypadku pediatra nie zleciła żadnych badań. Za miesiąc z hakiem mamy kolejną wizytę i jeśli Lena nie przybierze na wadze, to sama się upomnę o skierowanie.
My też podejrzewamy, że Lena mogła się wdać w męża, bo on chudzina był za maleńkości i trudno było znaleźć choć jedną fałdkę.
Lena za to jest stosunkowo wysoka... jest w 50 centylu.
 
reklama
jtaudul Lena była dziś ważona i ... waży tylko 6100 g, a jest starsza od Oli o dwa tygodnie. Od urodzenia była albo w 3 centylu, albo trochę powyżej, a dziś niestety spadła poniżej:( Też mnie to martwi, ale lekarka uspokaja, że taka niby uroda Leniutka, bo ładnie wygląda nie doszukała się żadnych negatywnych objawów. W naszym przypadku pediatra nie zleciła żadnych badań. Za miesiąc z hakiem mamy kolejną wizytę i jeśli Lena nie przybierze na wadze, to sama się upomnę o skierowanie.
My też podejrzewamy, że Lena mogła się wdać w męża, bo on chudzina był za maleńkości i trudno było znaleźć choć jedną fałdkę.
Lena za to jest stosunkowo wysoka... jest w 50 centylu.

kochane witam serdecznie w klubie,
mój waży 6100, bo dziś mega kupa poszła, wczoraj to już miał 6150 ;) Taka uroda dzieciaków, inne szybko przybierają inne nie ale też rozwijają się prawidłowo ;)

jtaudul ja miałam atak nerek jakis czas temu dostałam augumentin. Gorączkowałam bardzo wysoko, ale lekarz mówił mi ze nie ma pzreciwskazan do kartmienia mleko tylko zmienia smak przy wysokiej gorączce i nie zawsze dziecko moze chcec pić. Mój pił co prawda potem przez 5 dni nie robił kupy no ale już jest ok.
 
Do góry