reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i zdrowie maluszków

Crazy Girl - mi to wyglada na skaze bialkowa... moj Starszak mial cos takiego :
23092011137.jpg Odstaw wszystko z nabialu ( mleko, maslo, czekolade itp) i Aptamil koniecznie odstaw przerzucajac sie na Nutramigen or Bebilon Pepti... Nam pomogl Nutramigen...
 
reklama
O matulu jakie biedne te dzieciątka:/ Współczuję mamuśką, no i przede wszystkim maluszkom które mają te cholerne alergie !!!
Zła jestem że takie szkraby muszą cierpieć.... moja malutka ma problemy z brzuszkiem i czasem to aż mi się płakać razem z Nią chce. Problem tkwi w tym że jej mleczko z piersi za szybko leci a ona zbyt łapczywie połyka.... Karmie ją na siedząco prawie bo tak kazała położna ale jakoś nie widzę poprawy. Ona czyści obydwa cycki w 15 minut a mleka to wychodzi sporo bo jak ściągnęłam laktatorem z ciekawości to wyszło ok.150 ml naraz.Może ona się przejada!Ale od cycka ją oderwać jest ciężko i dopóki mleko się nie skończy to nie chce puścić! Postanowiłam dawać jej od wczoraj troszkę espumisanu i póki co jest lepiej ale nie chce zapeszać!
My będziemy Ale szczepić szczepionką 6w1 no i pneumokoki też tak jak BAstka.
ticker.php

klz9hdge5yzwxosx.png
 
U Lenki tak wyglądała reakcja na białko krowie, nawet na uszkach miała suchą, łuszczącą skórę, dopiero teraz jej buzia zaczyna ładnie wyglądać

My pijemy Bebilon Pepti. Jak karmisz piersią to też odstaw wszystko z nabiałem. To może być albo alergia pokarmowa albo nietolerancja laktozy. Buziaka możesz natłuszczać maścią cholesterolową albo z serii Oillan jest bardzo fajny kremik do buzi i całego ciała.

tycia biedny maluszek. A po bebilonie pepti nie ulewał więcej niż normalnie?
 
Crazy u mnie mała miała podobnie i stwierdzono trądzik niemowlęcy przemywałam rumiankiem i zeszło po paru dniach. No ale u ciebie może być właśnie tak jak dziewczyny mówią alergia czy przez nabiał, no ale spróbuj rumianek :)
 
Iza - my Bebilonu Pepti nie uzywalismy tylko od razu przeszlismy na Nutramigen... po tyg. skora byla gladka jak u niemowlaka,a dziecko najedzone i szczesliwe,chociaz to mleko za przyjemne do picia to nie bylo...
 
dzieki dziewczyny.. konsultowalam jeszcze z lekarzem w pl i powiedzial ze to tradzik... bo mala nie placze, na calym cialku nic nie ma, brzuszek nie boli, kupki w porzadku i bardzo ladnie przybiera na wadze i mam to po prostu przemywac przegotowana woda i przeczekac. nie moge stosowac zadnych masci przez ospe.. dopiero jak to sie skonczy moge cos zastosowac ale mam nadzieje ze to do tego czasu jej przejdzie..
 
dzieki dziewczyny.. konsultowalam jeszcze z lekarzem w pl i powiedzial ze to tradzik... bo mala nie placze, na calym cialku nic nie ma, brzuszek nie boli, kupki w porzadku i bardzo ladnie przybiera na wadze i mam to po prostu przemywac przegotowana woda i przeczekac. nie moge stosowac zadnych masci przez ospe.. dopiero jak to sie skonczy moge cos zastosowac ale mam nadzieje ze to do tego czasu jej przejdzie..
mi tez lekarka mowila,ze to tradzik... lepiej obserwuj Mala... powodzenia!:confused:
 
My nadal walczymy z nadmiarem bilirubiny. W drugim tygodniu było ponad 10,4, w trzecim 9,3, teraz w czwartym jest 6,6. Spadek cieszy, ale szkoda mi maluszka przy każdym pobraniu krwi. Te igły są takie wielkie w porównaniu do jego małych rączek i żyłek :-(.
 
My pijemy Bebilon Pepti. Jak karmisz piersią to też odstaw wszystko z nabiałem. To może być albo alergia pokarmowa albo nietolerancja laktozy. Buziaka możesz natłuszczać maścią cholesterolową albo z serii Oillan jest bardzo fajny kremik do buzi i całego ciała.
Dzięki :-)
Na początku miała trądzik noworodkowy, ale potem zrobiła się brzydka skóra, wg mnie alergia pokarmowa, odstawiłam podejrzane jedzonko i już buzia robi się ładna, stosujemy kosmetyki z Flos-Leku, kąpię ją co 2 dni olejkiem myjącym lub emulsją do kąpania z tej serii, super jest, a buziaczka smaruję kremem z babydreams i lanoliną, najważniejsze, że jest już efekt. Tak to jest, jak mamusia i tatuś alergicy, starsze też miały skazę białkową. Na razie nie zamierzam przechodzić na mm dla alergików, daję radę z dietą, przynajmniej wracam do starej wagi :-)
 
reklama
Hej
no i mojego Skarba wysypało :(
Na początku myśłałam, ze to potówki, ale teraz wyglada to na jakąs alergię. Połozna powiedziala, bym metoda prób i błędów eliminowala z jedzenia podejrzane rzeczy. Ok, nie ma sprawy. Ale moj Skarb pije malo mojego mleka, tylko ok 100 ml dziennie z 700 ml spożywanego. Zrobię tez tak, że odstawię masło jak pisałyście wyżej.
 
Do góry