reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i zdrowie maluszków

Dziewczyny mam pytanie !! Mamy jutro pierwsze szczepienie a młody ma katar i troszkę kaszle. Czy mam przełożyć szczepienie czy zaszczepić. Pediatra powiedział że nie szczepi tylko jak dziecko przyjmuje antybiotyk lub ma bardzo wysoką gorączkę, ale kurcze nie wiem czy wierzyć mu czy swojej intuicji :( Pomocy !
 
reklama
Dziewczyny POMOCY
mam pytanko
jak wam wyszly badania sluchu ?
u nas w szpitalu wogole nie wyszly bo maly byl jeszcze zatkany wodami wiec dostalismy skierowania audiologa wizyte mielismy wczoraj i tez wyniki nie daja jednoznacznej odpowiedzi bo Tomek byl niespokojny wiec bedziemy mieli kolejne badania :-( oczywiscie musztrujemy Tomka klaskaniem pstrykaniem i takie tam ale wsumie zero reakcji dodam ze tak to jest wszystko oki odruchy ma prawidlowe ( poza słuchem ) prawidlowo przybiera na wadze usmiecha sie wodzi oczkami za mamcia ale ten sluch to zalamka tlumacze juz sobie ze moze potrzebuje wiecej czasu na jakies reakcje czy cos .... no i pytanko CZY KTÓRAS Z WAS TEZ MIAŁA PROBLEMY ZE SŁUCHEM?
 
Dziewczyny jakie powychodziły Waszym maluchom wyniki badań USG bioder? Czy ktoś miał może wynik IIa?
Kuba taki właśnie ma i dostał zalecenie spania na brzuchu. Już to widzę :no:
 
Babyduck - my od 6 tygodni leczymy bioderka - najpierw przez tydzień rozwórką Koszli, a później poduszką Frejki. córka ma jedno bioderko zdrowe, a drugie IIa. pojutrze mamy wizytę u ortopedy żeby skontrolować postępy leczenia. a Kuba oba bioderka ma IIa?
 
Tak, oba IIa, z tym, że badanie w 12 tygodniu. Lekarka nie dała żadnych wskazówek poza tym spaniem na brzuchu.
Bett, napisz koniecznie jaki efekt leczenia, jak już będziecie po badaniu.
 
A my dziś po drugim szczepieniu, troszkę płaczu było, ale szybko się uspokoiła, ładnie rośnie, waży już 6200 :-), za tydzień idziemy na kontrolę bioderek, mam nadzieję, że to podwójne pieluchowanie pomaga
 
Babyduck - pytałam Cię czy oba,, bo nam lekarz powiedział na badaniu w 6 tygodniu, że gdyby oba były "złe" to można by to uznać za sprawę fizjologiczną która do około 3 miesiąca może występować. z racji tego że u nas jedno było dobre a jedno złe to nie można było mówić o fizjologii tylko trzeba było podjąć leczenie. tylko martwi mnie że u Ciebie to już jest właśnie 3 miesiąc... a w 6 tygodniu też mieliście badane bioderka? u nas dzisiaj na kontroli wyszło że jest bardzo duża poprawa, ale mamy jeszcze zakładać poduszkę na noc, żeby utrwalić ten pozytywny efekt. będziesz się jeszcze konsultować z innym lekarzem?
 
reklama
Nie, to było pierwsze badanie. Na razie Kubą będzie spał na brzuchu i mamy się pokazać pod koniec marca. Nikt nie mówił wprost, że coś jest nie tak, ale nikt też nie mówił, że jest dobrze, więc nie wiem, co mam myśleć. Zobaczę, co powie lekarz na następnej wizycie. Jak znowu nic konkretnego, to zmienimy lekarza.
 
Do góry